×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

Grībauskaite: ja nepalīdzēsim Ukrainai, agresija tiks pavērsta pret Baltiju (17)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas prezidenta Fransuā Olanda (no labās), Krievijas valsts galvas Vladimira Putina un Vācijas kancleres Angelas Merkeles sarunas Maskavā beidzās bez tūlītējiem rezultātiem. Miera sarunu liktenis varētu izšķirties tuvākajās dienās.

“Šī ir viena no pēdējām iespējām izbeigt karu Ukrainas austrumos,” paziņojis Francijas prezidents Fransuā Olands, komentējot lielvalstu centienus panākt mieru starp Ukrainu un Krieviju. Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers paziņojis, ka miera plāna liktenis izšķirsies tuvāko divu līdz trīs dienu laikā. “Šobrīd atrodamies krustcelēs,” sarunā ar Vācijas raidsabiedrību “Deutsche Welle” sacīja Šteinmeiers.

Turpinās apspriest miera plānu

“Ukrainas krīze sākās kā viedokļu sadursme, kas pārauga konfliktā, kas kļuva par karu un kas tagad draud izvērsties totālā karā,” šādi pēc tikšanās Maskavā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu paziņoja Francijas prezidents Olands. Viņš Krievijas galvapilsētu apmeklēja kopā ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli. Triju valstu vadītāji mēģināja vienoties par noteikumiem mieram Ukrainā. Sarunā ar Francijas raidsabiedrību “France 2” Olands atklāja, ka viens no piedāvājumiem, kuru viņš izteica kopā ar Merkeli, ir izveidot 50 līdz 70 kilometrus plašu demilitarizēto zonu pašreizējās frontes līnijas apgabalā. Tāpat Olands izteicies, ka tiek piedāvāts variants, pēc kura Ukrainas austrumu apgabaliem tiek piešķirta “ļoti plaša” autonomija. Arī Ukrainas laikraksta “Ukrainskaja pravda” interneta vietne raksta, ka Putins ir uzstājis uz to, lai Doņeckas un Luhan­skas apgabaliem tiek piešķirta plaša autonomija, kas arī saņem starptautisku atzīšanu. “Putina plāns paredz izveidot autonomas republikas, nosakot tām brīvās ekonomiskās zonas statusu, pieņemot Doņeckas un Luhanskas autonomo republiku konstitūciju, kā arī rīkojot Doņeckas un Luhanskas konstitūcijām atbilstošas vēlēšanas,” skaidro “Ukrainskaja pravda”.

Vakar kopīgā telefonsarunā Merkele, Olands, Putins un Ukrainas prezidents Petro Porošenko vienojās trešdien Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā rīkot kopīgu samitu, informē raidsabiedrība BBC. Iepriekš Vācijas kanclere Merkele izteicās, ka nav zināms, vai miera plāns būs sekmīgs, taču “mums noteikti ir jācenšas”. “Ja mēs nespēsim vienoties par ilglaicīgu mieru, mēs lieliski zinām tālāko scenāriju. Šis scenārijs saucas karš,” sarunā ar raidsabiedrību “France 2” sacīja Olands.

Diskutē par ieroču piegādēm Ukrainai

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās arī ikgadējā Minhenes drošības konference. To tradicionāli apmeklē valstu augstākās amatpersonas, kā arī drošības un aizsardzības nozares eksperti. Starptautiski nozīmīgajā drošības forumā Baltiju pārstāvēja Lietuvas un Igaunijas līderi Daļa Grībauskaite un Tomass Hendriks Ilvess, kā arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Kopīgā paneļdiskusijā ar Ukrainas valsts vadītāju Porošenko, Somijas prezidentu Sauli Nīnisti, Bulgārijas prezidentu Rosenu Plevnelijevu, kā arī ASV viceprezidentu Džo Baidenu Grībauskaite uzsvēra, ka pieaugošā karadarbība Ukrainā rada nopietnu apdraudējumu visa reģiona mieram un drošībai. “Krievijas agresija pret Ukrainu ir nekavējoties jāaptur. Eiropai ir jāpiegādā Ukrainai plaša spektra palīdzība,” uzsvēra Lietuvas prezidente. “Mēs nedrīkstam nodot Ukrainu ekonomiskā izdevīguma dēļ. Ja mēs nodosim Ukrainu, mēs nodosim paši sevi.” Grībauskaite arī uzsvēra: “Mēs saprotam, ka agresija var tikt pavērsta pret Baltijas valstīm, ja mēs nespēsim palīdzēt Ukrainai.”

Citā diskusijā Igaunijas prezidents Ilvess tieši uzrunāja Vācijas kancleri Merkeli, norādot viņai, ka Rietumu izvēle ir vienkārša – vai nu apbruņot Ukrainu, vai padoties. “Jautājums ir par to, cik stingra ir mūsu apņēmība sargāt Eiropas vērtības un saglabāt pēc aukstā kara beigām izveidoto drošības arhitektūru,” sarunā interneta vietnē “Bloomberg.com” uzsvēra Ilvess. Merkele gan kategoriski iebilst Ukrainas armijas apbruņošanai, norādot, ka tas tikai palielinās spriedzi. “Teikšu vienkāršoti – nevaru iedomāties situāciju, kurā uzlabots militārais ekipējums Ukrainas armijai tik ļoti iespaidotu Putinu, lai viņš sāktu uzskatīt, ka varētu zaudēt,” paziņoja Merkele. Vašingtonā aizvien aktīvāk notiek diskusijas par iespējamu aizsardzības bruņojuma, tostarp prettanku raķešu un vieglo ieroču, nosūtīšanu Ukrainas armijai.

Brīdina par Putina “bīstamajām ambīcijām”

Tikmēr Krievijas prezidents Putins pēc sarunām ar Merkeli un Olandu paziņojis, ka viņš nav mierā ar pašreizējo pasaules kārtību, kurā, Kremļa saimnieka ieskatā, dominē tikai viens līderis, kas “pārējiem uzspiež savu gribu”. “Tas ir līderis, kurš uzskata, ka viņam viss ir atļauts, bet pārējiem ir nepieciešams tikai tas, kas atbilst viņa interesēm. Šāda pasaules kārtība Krievijai nekad nav bijusi pieņemama. Varbūt kādam tā patīk un tas grib dzīvot pseidookupācijā, taču mēs ar to neesam mierā,” sestdien Krievijas arodbiedrību kongresā Sočos paziņoja Putins, par viņam netīkamo vienīgo līderi šajā sistēmā acīmredzot uzskatot ASV.

Savukārt dienu pirms Minhenes konferences NATO bijušais ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens intervijā “The Daily Telegraph” brīdināja, ka Putinam ir “bīstamas ambīcijas” un ka “pastāv liela iespēja, ka Krievija vērsīsies pret Baltiju, lai pārbaudītu NATO 5. panta darbību”, kas nosaka, ka uzbrukums vienai dalībvalstij ir uzbrukums visai aliansei.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. ..................... Atbildēt

  ne tikai

 2. Satrakojusies veci ālavs. Gimens naf, bērns naf, mazbērns nefbus, kas tādai Grībauskaitei , ja musu nazi karojot pret ukrim ies bojā vinju -CITU pilsoņu berns vai mazberns. Es domāt, ka Valsts vadītāja uzdevims ir visim spēkiem cīnīties , lai NEVIENAM nebūtu jākaro ja musu rus okupant uzbruk.

 3. Cienijamajai Lietuvas prezidentei un cien.Igaunijas peezidentam ir 1000% taisnība! Nožēlojami,ka nekad un nekur šādu diskusiju un principiālu paziņojumu rakursā nav NEKAD ne redzams,ne dzirdams LV it kā neesošais prezidenta krēslā pensionārs !

 4. Gribauskaites paziņojumi man spilgti atgādina kādreizējo manas bērnības pieredzi, kā vecmāmiņa mani pedagoģiski baidīja – ja tu neklausīsi mani, būsi slikts bērns, un tad no meža iznāks ļaunais vilks un tevi , slikto bērnu, apēdīs. Labos bērnus ļaunais vilks neēd.

  • Gribuskaitei nav bailes nosaukt lietas īstos vardos Atbildēt

   Gribuskaite ir ļoti labi saprotams kas notiekās un to ka musu presidents liek galvu smiltīs ir tikai noželojami.

 5. … Putins sev iesavis kaja aiz neuzmanibas, ka pats ir iekritis savu nacionalo kriminalelementu sarikota slazda …!

  … Nezinasana, vai nevaresana pienemt realitati, ka vienigais veids ka apstadinat banksteru sponsoreto un kulturu dazadibu iznicinoso Globalismu un to sponsoru individualo tieksmi ( kaut ar dabas destruktivo procesu ) centrali parvaldit pasaules iekartu, bija un pastav ‘racionalais nacionalisms ‘ ir novedis pasauli saja kritiskaja situacija … kad Krievijas dabiskie un nacionalie sabiedrotie ka Ziemelvalstis un slavu apdzivotas nacionalas valstis tiek apdraudetas ar kriminalistu sarikotu nelikumigu agresiju pret tas dabiskiem partneriem … sakot ar Ukrianu !!!

  … Un ta pazud iespeja brivpratigi reorganizet uz pasaules regionalas ekologijas dazadibu balstitu ekonomiju attistisanu un vajadzigo nacionalo kulturu piemerotibas saglabasanu katrai …

  … Ne Globalisms, ne Kremla kriminalisms var atrisinat jau definetas globalas problemas … tikai uz nacionalo valstu un to brivpratigi un racionali pienemto apvienibu atbalstitiem ekonomiski patstavosiem un lidzigu kulturu atributu saistitiem regioniem mes varam ceret uz Cilveces gaisu nakotni un spejam parvaret tik iespejamas un gaiditas dabas izsauktas globalas kataklizmas …

 6. Ja jau te viens otrs ir tik gudrs ka Ukraina sāka karu savā starpā, tad palūgtu atcerēties Krimas scenāriju… tad tur arī bija demoktrātiskas vēlēsanas, un tikai pēc laika ķertais Putlers paziņoja, ka Krimā ievests Krievijas karaspēks. Acīmredzot Putlers tikai pēc tam aptvēra, ka uzturēt Krimu viņam bez tiešas sauszemes pieejas ir neraeāli (tātad apd…ās savos aprēķinos), pēc tam jau sekoja pārējais Krimas scenarijs, un kad ieraudzīja, ka Ukraina nevēlas vairs iet Sovjetu virzienā, veica invāziju citas valsts teritorijā. ”Dzenim” pat skaidrs, ka iet okupācijas karš, kurā pa laimi Ukrainai nav iesaistīta Krievijas aviācija, jo kā gan to attaisnos (ar izteicieniem, ka Krievijas armijas Ukrainas teritorijā nav, – atšķirība ir tanī apstāklī, ka lidmašinas tiešām saimniecības preču veikalā nenopirksi. Bet ja rokās ir Doņeckas lidosta, tad atkal varēs sākt pūst pīlītes, ka tās ir atņemtas Ukrainas armijai). Ja kritīs Ukraina, ķertam Putleram Baltijas valstis būs kā lāčoga brokastīs. Un vai tiešam atkal kāds šeit gribēs izteicienus, lai vietējie runā na čelovečeskom jazike, lai ar Rietumiem atkal būtu iespēja kontaktēties tikai nomenklatūrai tuviem cilvēkiem. Gribauskaitei ir pilnīga taisnība un arī sava doma, – protams, ka labāk ar mūsu ieročiem karo citi, nekā pašiem nāksies aizstāvēties un nesagaidīt palīdzību no citām Rietumvalstīm.

 7. Satrakojusies veca ālava. Ģimenes nav, bērnu nebija, mazbērnu nebūs, kas tādai Grībauskaitei , ja karojot ies bojā CITU pilsoņu bērni vai mazbērni. Es domāju, ka Valsts vadītāja uzdevums ir visiem spēkiem cīnīties , lai NEVIENAM nebūtu jākaro.

 8. lasu brīnos…..kā var tā melot…nekas netiks nekad pavērsts pret Baltiju, mūsos cenšas iedzīt fobijas….Kam to vajag??Zināms kam…Kāpēc mūsu grūti sūri nopelnīto naudiņu nevērst par labu ES ,lai uzlabotu dzīves apstākļus cilvēkiem, attīstītu zinātni, modernizētu medicīnu, kaut vai inavlīdiem palielinātu pensijas….utt.Bet nē tur naudas nav.Bet kaut kādam bezjēdzigam karam ukrainā ir…..tur kur tās iedzīvotāji nogalina viens otru.. bērnus ,vecīšus, sievietes..Priekškā man būtu jāstrādā un jāapmaksā svesš karš???!!!!!Kas man un citiem cilvēkiem ES to paskaidros??!Kas>>>???

 9. Vai Gribauskaite ir precējusies? Ko viņa tā trako? Labi,ka mūsējie drusku pierimuši.Rietumi jau saprata,ka karot viņi netaisās,tāpēc ir vajadzīgs miers.Vai Gribauskaite 2.pasaules karu ir piedzīvojusi? Liekas,ka nē.Vai viņa domā,ka Rietumi uzsāks karu dēļ viņas ambīcijām? Vienreiz jau pierādījās,ka nē.45.gadā sēdēja mežos un gaidīja angļus!Neviens nekaros mazu valstiņu bez resursiem,dēļ.

 10. Ukraiņi karo mūsu vietā-Vai to neesat vēl nojautuši?

 11. Gribauskaite ar savu apsardzi, lai dodas karot uz Ukrainu. Mēs gribam mieru, pie jebkuras ideoloģijas. Neviena ideoloģija nav cilvēka dzīvības vērta. Lai cilvēki būtu laimīgi, pirmkārt ir nepieciešams miers, darbs, ģimene, mājoklis, veselība un tas nepieciešams gan rietumos vai austrumos dzīvojošiem. Ar to rietumu pseidobrīvību mēs esam kļuvuši daudz nelaimīgāki, nekā padomju laikos.

 12. Vai tad sie rietumu pasaules mulki nesaprot ka vini spele plutina orkestri. Un vini sevi uzskata par gudriem cilvekiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+