Mobilā versija
+1.8°C
Johanna, Hanna, Jana
Piektdiena, 15. decembris, 2017
24. jūlijs, 2017
Drukāt

Mēģina piesavināties mirušas personas dzīvokli

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijā sākts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu organizētā grupā, ar viltotu dokumentu palīdzību cenšoties iegūt savā īpašumā mirušas personas dzīvokli, kuram nav mantinieku, lai vēlāk to pārdotu.

Jūnija sākumā Valsts policijā tika saņemts iesniegums par tiesneses rīcībā nonākušiem īpašumtiesību dokumentiem, kuri, iespējams, ir viltoti. Dokumenti, par kuriem radās aizdomas, tika iesniegti zemesgrāmatu nodaļā šī gada maijā un tie bija paredzēti, lai nostiprinātu kāda Rīgas dzīvokļa īpašumtiesības jaunam īpašniekam.

Pēc informācijas saņemšanas Valsts policijas Ekonomisko noziegumu pārvaldes amatpersonas uzsāka izmeklēšanu, kuras laikā noskaidroja, ka noziedzīgajā nodarījumā iesaistītas vairākas personas, no kurām vienai, veicot amata pienākumus, tapa zināms, ka mirusi persona, kurai pieder nekustamais īpašums, kuram nav mantinieku. Ņemot vērā šo informāciju, aizdomās turētie veica prettiesiskas darbības, lai minēto nekustamo īpašumu iegūtu un vēlāk to pārdotu labticīgam ieguvējam.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, Valsts policija aizturēja piecas personas – 1972., 1969., 1994. un 1971.gadā dzimušus vīriešus un 1976.gadā dzimušu sievieti. Trim no aizturētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, savukārt aizturētajai sievietei un 1971.gadā dzimušajam vīrietim piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Pie aizdomās turētajām personām Valsts policija veica kratīšanas, kuru laikā tika izņemti vairāki priekšmeti ar pierādījumu nozīmi izmeklēšanā, tajā skaitā arī informācijas datu nesēji.

Par minēto faktu tika ierosināts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu organizētā grupā pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas. Par šādu noziedzīgu nodarījumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policija atgādina, ka nereti krāpnieki negodīgo darījumu vēlas noslēgt pēc iespējas ātrāk, tādēļ darījums var tikt steidzināts, kā arī bieži ir noteikta aizdomīgi izdevīga pārdošanas cena. Tādēļ, tos iedzīvotājus, kuri grasās iegādāties īpašumu, aicinām nesteigties ar tā iegādi un iepriekš pārliecināties par tā likumību. Tāpat, lai izvairītos no šādām situācijām, Valsts policija aicina iedzīvotājus jau savlaicīgi parūpēties par sava īpašuma pēctecību, sakārtojot dokumentus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+