×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. septembris, 2012
Drukāt

Mēģina provocēt Gruziju

Pagājušajā nedēļā Gruzijas separātiskā Dienvidosetijas apgabala pārstāvji nāca klajā ar paziņojumiem, kuros apsūdzēja Tbilisi armijas izvietošanā pie reģiona robežas un jauna kara provocēšanā.

 

Tiesa, robežteritorijā izvietotie Eiropas Savienības novērotāju misijas (EUMM) pārstāvji šādus pasākumus noliedz. Arī kāds Ergneti ciemata iedzīvotājs ārvalstu ziņu aģentūrām apstiprinājis, ka ciematā, kas atrodas netālu no robežas ar Dienvid-
osetiju, armijas vai policijas klātbūtni neesot manījis. Tā vietā ES novērotāji atzīmē, ka bruņojumu Dienvidosetijas pusē sākusi izvietot Krievija, teikts EUMM interneta vietnē publicētajā ziņojumā. Lai pārrunātu situāciju, ES īpašais pārstāvis Gruzijā Felipe Lefors Chinvali tikās ar Dienvidosetijas prezidentu Leonīdu Tibilovu. Sarunas laikā Tibilovs apgalvoja, ka viņa rīcībā esot “nopietna informācija par Gruzijas šā brīža nodomiem”. Proti, viņaprāt, ciematos, kas atrodas netālu no robežas ar Dienvidosetiju, Gruzijas Aizsardzības ministrija būvē nocietinājumus un ieroču noliktavas, kas, pēc Tibilova ieskatiem, ir priekšvēstnesis iespējamam Gruzijas iebrukumam separātiskajā teritorijā, ziņo raidsabiedrības “Radio Brīvā Eiropa” interneta vietne.

 

Tikmēr Gruzijas Ārlietu ministrija izplatījusi paziņojumu, kurā norāda, ka pēdējās nedēļās pie Dienvidosetijas un Gruzijas robežas vērojama pastiprināta krievu karavīru un bruņutehnikas klātbūtne. Tāpēc Tbilisi vērsusies pie starptautiskajām organizācijām, lūdzot tām aizrādīt Krievijas valdībai, ka tik agresīva nostāja ir nepieņemama.

 

Vienlaikus Gruzijas amatpersonas krievu karavīru izvietošanu Dienvidosetijā saista ar pagājušajā nedēļā notikušajām Krievijas militārajām mācībām “Kaukāzs 2012”, kas norisinājās četrās vietās valsts dienvidu apgabalos, pat dažus simtus kilometru no Gruzijas.

Tikmēr politiskie novērotāji pieļauj konflikta iespējamību. “Ja kaut kas tāds notiktu, diezin vai Krievija tik atklāti Dienvidosetijā pie robežas ar Gruziju izvietotu savus spēkus,” secina “Radio Brīvā Eiropa”. “Visticamāk, ka Krievija pirms 1. oktobrī gaidāmajām Gruzijas parlamenta vēlēšanām mēģina izdarīt psiholoģisku spiedienu uz gruzīnu amatpersonām. Un vēl jo vairāk tāpēc, ka valdību jau satricinājis skandāls ar interneta vietnē nonākušo materiālu, kurā redzams, kā cietumsargi spīdzina ieslodzītos.”

Saskaņā ar 2010. gada aprīlī noslēgto vienošanos Krievija militārajā bāzē Dienvidosetijā izvietojusi aptuveni divus tūkstošus karavīru. Tāpat tur atrodas arī raķetes “Smerch”, kuru sniedzamība ir līdz 90 kilometriem, kas tādējādi var tikt pavērstas arī pret Tbilisi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+