×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

Mēģina sākt sarunas ar Krievijas un Igaunijas jūrnieku nolaupītājiem

Foto - AFPFoto - AFP

Nigērijā tiek mēģināts sākt sarunas par šajā valstī nolaupīto Igaunijas un Krievijas jūrnieku atbrīvošanu, paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM).

“Pašlaik sākas pati delikātākā fāze, kas ir saistīta ar sarunu procesa sākšanu ar nolaupītājiem,” paziņojis Krievijas ĀM preses sekretārs Aleksandrs Lukaševičs. Viņš aicināja visus šajā lietā iesaistītos būt savaldīgiem. “Šajā posmā visām pusēm, kas ir iesaistītas noregulēšanā un demonstrē par to interesi, ir ļoti svarīgi izrādīt savaldību, lai netraucētu pūliņiem mierīgi atbrīvot nolaupītos jūrniekus,” sacīja Lukaševičs.

Viņš uzsvēra, ka Krievijas ĀM, Krievijas vēstniecība Nigērijā sadarbībā ar Francijas kompāniju “Bourbon”, kurai pieder kuģis, un Nigērijas varas iestādēm turpina intensīvi strādāt, izmantojot visas iespējas, “lai pēc iespējas drīzāk un droši atbrīvotu sešus Krievijas jūrniekus un vienu Igaunijas pilsoni”. Viņš teica, ka lietas risināšanā ir iesaistījušās arī Igaunija un Luksemburga, kuras karogs ir kuģim.

15. oktobrī Nigērijas teritoriālajos ūdeņos Brasas pilsētas rajonā pagaidām nenoskaidrotas personas nolaupīja septiņus naftas platformu velkoņa “Bourbon Liberty 249” apkalpes locekļus, no kuriem viens ir Igaunijas pilsonis, bet seši – Krievijas pilsoņi. Kuģim “Bourbon Liberty 249” ir Luksemburgas karogs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+