×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Ar melīgu filmu par izglītības reformu mēģina sakūdīt krievus (19)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Prokrieviskie aktīvisti pasākumā 2014.gadā mēģina uzkurināt tautiešus ar saukli "Krievi nepadodas!". Jājautā – kam nepadodas?

Kā sakūdīt krievvalodīgos jaunām protesta akcijām, neļaut integrēties? Šķiet, tie ir jautājumi, kas šobrīd sevišķi nodarbina prokrieviskos aktīvistus.

Jau rakstīju, ka pēdējais mītiņš pret 2018. gadā iecerēto krievu skolu latviskošanu bija kusls un mazapmeklēts. Tas, protams, nav pa prātam tā sauktajiem krievu skolu aizstāvjiem. Tāpēc viņi cenšas radīt propagandas materiālus krievvalodīgo aktivizēšanai. Vienu no šādiem materiāliem nule izveidojis Aleksandrs Gapoņenko – viens no “Nepilsoņu kongresa” pārstāvjiem, kurš jūsmojis par prokrievisko spēku organizētajiem nemieriem Ukrainā. A. Gapoņenko radījis filmu “Krievu skolām būt!”. Tās galvenā ass – atgādinājums par protestiem pret 2004. gada reformu. Filmā apgalvots, ka jau tad bijusi iecerēta krievu bērnu asimilācija un vienīgi masveidīgie mītiņi, badastreiki, konferences un citas akcijas lika valdībai savus plānus mīkstināt un noteikt, ka latviski jāmācās tikai vidusskolā un tikai 60 procentus no mācību vielas. Te nu acīmredzams ir filmas mērķis: pateikt krievvalodīgajiem, ka toreiz mēs spējām saliedēties, tad nu ālēsimies visi kopā arī tagad, jo nu iecerēts palielināt latviešu valodas proporciju arī krievu pamatskolās. A. Gapoņenko atzina: filma uzņemta, lai krievi redz, kā bija, un lai domā, kā dzīvot tālāk.

To, ka prokrieviskie aktīvisti gandrīz jau izmisīgi meklē veidus, kā aktivizēt krievvalodīgos, apliecina pašpasludinātās nepilsoņu “tiesībsardzes” Jeļenas Bačinskas teiktais: “Gribas bezspēcībā raudāt, jo atkal piedzīvojam to pašu, ko 2004. gadā. Joprojām ir iecerēta asimilācija, nu jau tā saistās ar 2018. gadu, bet bērnu vecāki nenāk uz mītiņiem. Tie cilvēki, kuri nāca pirms 2004. gada, vairs nenāk. Krievi ir demoralizēti. Vai tiešām mēs padosimies?”

Bijušais Saeimas deputāts, Krievu savienības pārstāvis Vladimirs Buza­jevs piebilda: “Mums jāpierāda, ka krievu kopiena desmit gadu laikā nav mirusi.”

Diskusijas laikā izskanēja arī interesanta kādas skolēnu mammas atklāsme. Viņas arguments krievu skolu saglabāšanai bija ne jau rūpes par krievu valodu un kultūru, bet gan tas, ka “krievu skolās Kosmonautikas dienās joprojām raksta sacerējumus par Gagarinu un stāsta patieso vēsturi”. Tātad citu vēsturi nekā latviešu skolās.

Atgriežoties pie filmas, jābrīnās par to, cik daudz vienā 32 minūšu garā vēstījumā iespējams samelot un pārspīlēt. A. Gapoņenko versijā latvieši krievus gribot asimilēt, jo uzskatot viņus par nepilnvērtīgu rasi. Filmā dota recepte, kā izvairīties no asimilācijas: Ukrainas Krimas iedzīvotāji no tās esot izbēguši, pievienojoties Krievijai.

Latvijas specdienesti filmā padarīti par patiesi ietekmīgu organizāciju. Izrādās, krievu skolu aizstāvības “štāba” aktīvisti esot zaudējuši darba vietas pēc specdienestu pavēles. Tam nevar ticēt, ja zinām, ka viens no redzamākajiem aktīvistiem – Vladislavs Rafaļskis – joprojām strādā pašvaldībai pakļautā skolā.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. bet varbut vajadzetu gan ne tikai zaudet darbus bet sedinat cietuma tadus aktivistus=vai tad te nav kudisana uz nemieriem un citu tautu nicinasanu un naidu???!!!!

 2. Krievus nekur negrib vai tiesam vini to nesaprot. Man patik krievi un vinu kultura, bet tas attieca tiaki uz Krievija dzivojoshiem krieviem un to niecigo krievu inteligences saujinu jau nemaz nevar pieskaitit. Krievus negrib Latvija, Lietuva ,Polija ,Igaunija un Ukraina. Vai vini nesaprot, ka vinus nekur negrib un kapec vini neaizdomajas kapec vinus nekur neviens negrib_

 3. Droši varat braukt atpakaļ uz Maskavu!

 4. Varbūt beidzot meļi un kūdītāji jāsauc pie atbildības?Bet krieviem,ja nepatīk asimilēties svešā valstī,jābrauc atpakaļ uz roģinu.Krimas pieminēšana un draudi neatkarībai, un filma kūdītāja jau ir krimināls.Un neaizmirsīsim,ka šo filmu tūlīt rādīs visā pasaulē.Jācērt gali…Cik ilgi vara okupantiem ļaus tik atklāti ņirgāties?Tas taču ir krievijas nepieteikts un viltīgs karš te Latvijā,citāds kā Ukrainā. Bet sekas būs līdzīgas.

 5. Kā tie krievi,kuri dzīvo Latvijā,nesaprot,ka viņi Maskavai ir vajadzīgi lai šeit kurinātu naidu.Viņi kā cilvēki Maskavu neinteresē,1000 vairāk vai 1000 mazāk.Nevienam uz pieres nav uzrakstīta tautība.Ja kas,tad cietīs visi.

 6. PRIEKS KAM TAS VISS VAJADZIGS ,VAI NEVAJADZETU PIEKOPT PRAKSI KAA DAUDZAS VALSTIS—VISS NOTIEK VALSTS VALODAA UN JA NEVEELATIES AIZMIRST SAVEEJO –LUUDZU ,MAACATIES SVETDIENAS SKOLAAS AR NOVIRZIENU LAI NEAIZMIRSTU SAVU PIEDERIBU , SENCUS UN VEESTYRI–

 7. Krievi! Jums nav japadodas…jums jaatgriezas savas maajaas Krievijaa.Un viss!

 8. Rafaļskis nav krievs, viņa nav jāaizstāv krievi ,viņš ir jūda….

 9. Cik ilgi vēl mūsu valstī Tādi ka Gapoņenko, Buzājevs,Lindermans un citi, kas neciena mūsu valsti vēl brīvi musinās krievu tautu un kurinās naidu?

 10. Elementāri- tiešais nacionālā naida kurinātāju perēklis- Visus organizētājus- atbilstoši krimināllikumam, un lai sēž tie kremļa kursanti…

 11. par kādu samaksu šie algotņi te sapulcināti ? Domāju , organizātori jau pierādījuši,ka spējīgi arī savu māti pārdot par ”trīsdesmit zelta grašiem”!

 12. Čupojas visi okupācijas laika aktīvisti neatkarīgi no tautības.Viņiem spēkā ir Kaupēna bandas likumi par kuriem Drēģeris deklamēja.

 13. viss kas notiek ir loti bistami .jo pa novadiem sie elementi ari chupojas.bet kur nu vel Riga.kas pilniba visos veidos ir sis nacijas kontroleta.

 14. Kaut ātrāk pienāktu 2018.gads!Vienreiz tacu ir jābeidzas šiem murgainajiem, biedējošajiem protestiem
  svešā valstī! Mums tacu ir pietiekami daudz saprātīgu,nacionālu krievu. Nu kaut vai televīzijas lieliskā žurnāliste Nadežda Kalaus. Vai viņa nav lieliska krieviete?!

 15. nevajag aizliegt, bet rādīt ar skaidrojošiem komentāriem, par attiecīgajiem nepatiesajiem sižetiem,. tādējādi parādot sabiedrībai, kas ir kas,.

 16. Šī filma ir nekas vairāk kā naida kurināšana starp krieviem un latviešiem un tāpēc ir aizliedzama.

 17. Priekš kam mums uz mūsu -pilsoņu rēķina ir tāda nestrādāsjoša DP, ja kas tāds var brīvi notikt?!!

 18. Lai ta nebutu jastajas Kreisajos Patriotos un jamaina si valsts!!! :@ :@

 19. Savādi un baisi ļaudis. Ienākuši latviešu teritorijā un izplata melus. Krieviem melot, izdomāt nepatiesību,
  nerēķināties ar citām tautām, plātīties ar lieluma māniju ir asinīs, tā laikam tāda nacionālā īpatnība. Vai varbūt šizofrēniska slimība.

Draugiem Facebook Twitter Google+