×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
26. aprīlis, 2017
Drukāt

Mēģina “uzsildīt” pilsonības dāvāšanas ideju (23)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc Naturalizācijas pārvaldes pārstāvju viesošanās Saeimā atsevišķi deputāti atkal mēģina atgriezt politiskajā darbakārtībā jautājumu par lielākiem pilsonības iegūšanas atvieglojumiem. Tomēr īpaša atbalsta šīm iecerēm nav, jo pašreizējā naturalizācijas kārtība tiek uzskatīta par gana vieglu.

Naturalizācijas lēnie tempi

“Kopš naturalizācijas procesa sākuma 1995. gada 1. februārī Latvijas pilsonībā uzņemtas 144 515 personas,” pagājušonedēļ Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputātus informēja Naturalizācijas pārvaldes pārstāvji. Nepilsoņa statusā Latvijā joprojām ir aptuveni 
242 000 cilvēku. Viņu skaits ik gadus sarūk vidēji par 10 000 cilvēku, bet lielākoties tas saistīts ar mirstību vai citas valsts pilsonības iegūšanu. Latvijas pilsonību pēdējā laikā iegūst vien nepilns tūkstotis cilvēku gadā (pērn naturalizācijas kārtībā to ieguvušas 987 personas).

Tieši naturalizācijas lēnie tempi mudinājuši vairākus deputātus pēc šīs komisijas sēdes TV kameru priekšā runāt par nepieciešamību ieviest jaunus atvieglojumus. Piemēram, deputāts Hosams Abu Meri (“Vienotība”) sprieda, ka būtu vairāk jādomā par automātisku pilsonību gados vecākiem cilvēkiem. Savukārt Artūrs Rubiks (“Saskaņa”) pauda viedokli, ka no nepilsoņa statusa vispār vajadzētu atteikties un visiem piešķirt pilsonību, pat tiem, kas to nevēlas.

Pilsonības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība) gan kategoriski nepiekrīt šo deputātu ierosinājumiem: “Neredzu nekādu nepieciešamību pēc jauniem atvieglojumiem. Varbūt atsevišķos gadījumos naturalizācijas process varētu būt elastīgāks, bet kopumā tas ir pietiekami viegls.” Latkovskis arī uzsvēra, ka lēni pilsonības iegūšanas tempi nekādā ziņā nedrīkstētu kalpot par argumentu naturalizācijas atvieglošanai.

Atgādināšu, ka pirms gada tā sauktā Simtgades padome, kurā darbojas Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar eksprezidentiem, apsprieda ieceri par īpašu “dāvanu” nepilsoņiem uz valsts simtgadi – automātisku pilsonības piešķiršanu. Kad par šo ieceri uzzināja sabiedrība, tā sacēla tādu sašutuma vētru, ka politiķi par jauniem atvieglojumiem kādu laiku vairs neuzdrošinājās runāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Re,lūk,Arturs Rubiks blamierē,ka pilsonība jāpiešķir visiem.arī tiem,kas to nevēlas.Tā ir vienīgā saskaņas deputāta aktivitāte gadiem ilgās deputātēšanas laikā.Vienīgais atgādinājums ‘”Latvijas tautai”,ka mums ir tāds deputāts -Arturs Rubiks.Nākamā spalvainā ideja varētu būt,ka Latvijas pilsonība jāpiešķir visiem bijušās PsrS iedzīvotājiem.kas to nevēlas.

 2. mūdzis regionālis Atbildēt

  Cirkulē pat tāds vājš arguments, kā nodokļu maksāšana apmaiņā pret vēlēšanu tiesībām.Tiek darīts viss iespējams un neiespējams,lai gūtu skaitlisku pārsvaru vēlēšanās.Par laimi latviskais saprāts šādām idejām vēl liek atsprāgt kā pret sienu sviestiem zirņiem.Ja vēlamies saglabāties cauri gadsimtiem,tam tā ir jāpaliek mūžīgi.

 3. pilsonību jau var arī atņemt, meri lai to atceras

 4. kas tur tik grūts?????????????? muļķiem jābrauc uz roģinu

 5. Vai cien. Abu Meri domā,ka tagadējie vecie cilvēki arī 1991.gadā bija veci,ja 25 gadu laikā nevarēja pat valodu iemācīties? Ja pilsonība jāpiešķir ar varu,tad jau vēl jāpiemaksā sāpju kompensācija.

 6. LATVIJAS valdība visādi mēģina atbalstīt lienošo RUSIFIKĀCIJU …. NĀCIJAS NODEVĒJI ….. kara apstākļos nodevējus nošāva !!!

 7. LATVIJAS valdība visādi cenšas atbalstīt lienošo RUSIFIKĀCIJU …nācijas nodevēji …. Kara apstākļos NODEVĒJUS nošāva !!!!

 8. Tas liecina par valsts politiķu prāta pūšanu . ja pust pērnās lapas- tas labi, bet prāts?

 9. Re kā Abu Meri sācis pūst krievu stabulē. Interesanti par kādiemnopelniem viņu ievēlēja par deputātu?
  Tā ir ar tiem cittautiešiem kā tika paši pie pilsonības tā mēģina ievilkt visādas padibenes.

 10. Interesanti,cik no tiem jaunpilsoņiem balso par pukinfiliāli -saskanu?!

 11. Varbūt arī uz valsts dzimšanas dienu kā dāvanu pasniegt Latvijas valsti Krievijai,deputāt un kangar?

 12. Veciem? Mūžs par īsu, lai iemācītos runāt?

 13. Okupantiem un kolonistiem pilsonība nepienākas! Tikai ceļš atpakaļ uz valsti – no kurienes šie okupanti ieradās okupēt Latviju.

  • Вот оно как. Смело и откровено. Суверенная и своеобразная латышская демократия. Однако!

 14. Kadel es, ka Latvijas valsts pilsonis,kurs nav registrets Latvijas iedzivotaju saraksta,nedrikstu piedalities pasvaldibu velesanas,bet man augstsirdigi ir atlauts maksat iedzivotaja ienakuma nodokli ?

 15. Man ka Latvijas Valsts pilsonim,kurs nedzivo Latvija nav iespejas piedalities pasvaldibu velesanas,jo es neesot registrets iedzivotaju saraksta.Toties man loti augtsirdigi tiek atlauts maksat nekustama ipasuma nodokli un iedzivotaja ienakuma nodokli.Ja,es neesmu registrets Latvijas IEDZIVOTAJU registra,tad ka no manis var piedzit IEDZIVOTAJA ienakuma nodokli ?!

  • Savāc savu nekustamo īpašumu un nodoklis nebūs jāmaksā.

  • Гораздо интереснее, на мой взгляд, что вот к примеру, я есть во всех регистрах, плачу кучу всяких налогов, но голосовать, даже на муниципальных выборах мне запрещено! Демократия по латышски!

 16. Pamatojoties zu pedejo gadu notikumiem Latvija rodas velme atteikties no sadas valsts pilsonibas.

  • Brīva valsts — jebkurš var gan atteikties no pilsonības, gan tieši otrādi — naturalizēties un kļūt par pilsoni — arī bez nekādiem pompoziem paziņojumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+