×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Mēģinājumā atbrīvot ķīlnieku Somālijā nogalināti divi Francijas karavīri

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas Aizsardzības ministrija sestdien, 12.janvārī, paziņoja, ka uzbrukumā Somālijā gājuši bojā divi karavīri un nogalināti 17 teroristi, operācijā mēģinot atbrīvot gūstā saņemtu Francijas pilsoni, kas uzbrukuma laikā nogalināts.

Savukārt ar starptautisko teroristu organizāciju “Al Qaeda” saistītā Somālijas kaujinieku grupējuma “Shebab” pārstāvis Abdulazizs Abu Musabs iepriekš paziņoja, ka viens Francijas karavīrs nogalināts, kad sestdienas naktī Somālijas dienvidos notika mēģinājums atbrīvot gūstā saņemtu ķīlnieku no Francijas, bet pēc neveiksmīgā mēģinājuma ķīlnieks ir dzīvs un atrodas drošībā.

Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns paziņoja, ka sestdienas naktī operāciju Somālijā īstenoja Francijas slepenā dienesta elites vienība DGSE, skaidrojot, ka uzbrukums notika, jo “nemiernieki trīs ar pusi gadus ir atteikušies iesaistīties sarunās un tur Denī Alēksu necilvēcīgos apstākļos”. Viņš informēja, ka kaujā gājuši bojā divi Francijas karavīri un nogalināti 17 teroristi.

Islāmistu kaujinieki sestdien paziņoja, ka Francijas karavīri ir mēģinājuši atbrīvot 2009.gadā Mogadišu gūstā saņemto Francijas slepeno aģentu, kas pazīstams ar vārdu Denī Alēkss. Viņš tika nolaupīts kopā ar vēl vienu aģentu, kuru pēc mēneša atbrīvoja.

“Shebab” uzsvēra, ka Alēksa likteni izlems divu dienu laikā, brīdinot Franciju, ka “beigās tie būs Francijas pilsoņi, kas nenovēršami izjutīs viņu valdības sātaniskas attieksmes pret ķīlniekiem rūgtās sekas”. Kaujinieki norādīja, ka gūstā ir saņēmuši vienu ievainotu Francijas karavīru, bet Alēkss atrodas drošībā tālu no kaujas vietas.

Vismaz viens Bulomarēras pilsētas, kur, kā tiek vēstīts, notika uzbrukums, iedzīvotājs ir informējis, ka uz ielas redzējis baltā vīrieša mirstīgās atliekas.

Aculiecinieki stāstīja, ka reida laikā tika izmantoti četri armijas helikopteri, norādot, ka uzbrukumā gājuši bojā arī trīs civiliedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+