×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. septembris, 2017
Drukāt

Mēģinās nākamajā Saeimā? Parlamenta balsojums kā sitiens pa Vējoņa autoritāti (43)

Foto Valsts prezidenta intervijas laikā ar "Latvijas Avīzi". Foto - Timurs SubhankulovsFoto Valsts prezidenta intervijas laikā ar "Latvijas Avīzi". Foto - Timurs Subhankulovs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš pašlaik atrodas vizītē ASV, paudis nožēlu par Saeimas noraidošo balsojumu viņa rosinātajam likumprojektam, kas paredzēja automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem. Viņš gan uzskata, ka pilsonības atvieglošana jaundzimušajiem ir neizbēgama nākotne. “Esmu pārliecināts, ka Saeimas balsojums tikai atliek lēmuma pieņemšanu uz kādu laiku. Tuvākā vai tālākā nākotnē lēmums par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu jaundzimušiem bērniem Saeimai būs jāpieņem. Šis padomju mantojums traucē Latvijai iet uz priekšu kā mūsdienīgai un stiprai valstij,” domā R. Vējonis.

Iepriekš prezidents jau komentējis, ka negatīva balsojuma gadījumā šo iniciatīvu vairs Saeimā nevirzīs, jo pašreizējais parlamenta sasaukums savu viedokli jau būs paudis. Teorētiski pie šī jautājuma varētu atgriezties pēc Saeimas vēlēšanām vai arī mēģināt to virzīt referenduma ceļā. Par konkrētiem soļiem Valsts prezidenta kanceleja varētu lemt nākamnedēļ pēc prezidenta atgriešanās no ASV.

Valsts prezidenta iesniegto likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem” Saeimā atbalstīja 39 deputāti, pret šo ieceri balsoja 38 parlamentārieši, bet vēl 14 parlamentārieši balsojumā atturējās. Debatēs pirms balsojuma Gunārs Kūtris (“NSL”) aicināja likumprojektu atbalstīt, norādot, ka SKDS aptaujā šādus grozījumus pozitīvi vērtē 75% Latvijas iedzīvotāju: “Manuprāt, tas liecina, ka Latvijas sabiedrība ir krietni saliedētāka nekā politiķi, kas it kā pārstāv šo sabiedrību.” Turpretim Nacionālās apvienības pārstāvis Edvīns Šnore kategoriski iebilda pret grozījumiem, kuros saskatījis politisko korupciju.

“Tas, kādā veidā šis likumprojekts tiek dzīts cauri, arvien vairāk liek domāt, ka tam pamatā nav vis sabiedrības intereses, kā tiek deklarēts, bet drīzāk šeit ir darīšana ar iepriekš apsolītu pakalpojumu “Saskaņai” apmaiņā pret tās deputātu atbalstu esošā prezidenta ievēlēšanā,” sprieda Šnore. Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis šos deputāta pieņēmumus atteicās komentēt. “Šis likumprojekts ir vienkāršs un atspoguļo prezidenta pārliecību, ka šādi grozījumi Latvijas sabiedrību padarītu stiprāku, saliedētāku un ļautu pārvarēt padomju mantojuma sekas,” teica Siksnis.

Politologs Filips Rajevskis ziņu aģentūrā LETA paudis viedokli, ka Saeimas balsojums ir sitiens pa Vējoņa autoritāti. Pieredzējušam politiķim būtu vajadzējis paredzēt, ka šo jautājumu nevarēs izvirzīt cauri Saeimai.

20170922200951_6238

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Zvirbuli,kurā vietā jūs viņam atradāt autoritāti?Palasiet komentārus un sen jau!Ja viņam ir autoritāte,tad man ir Forbs žurnālā vismaz trešā vieta kā bagātākajai biznes lēdijai Jevropā.Arī ANO uzstāšanās reizē viņš savu autoritāti noraka dziļi dziļi pazemē,Zvirbuli,lietas jāsauc ĪSTAJOS ! vārdos!Nevar Pleskavas belašu pārtaisīt par sklandrausi !!Ar šo rakstu jūs sitat gan pa savu,gan L.A.autoritāti…

 2. Sist ,,pa autoritāti,, var tikkai tad, ja tāda ir!

 3. Par kādu autoritāti iet runa? Vai tam cilvēkam viņa ir vispār? Ko viņš ir izdarījis Latvijas tautas labā?

 4. Likums nav pārāk loģisks, kā visi Vējoņa priekšlikumi! Jā vecāki atsakās no bērna pilsonības – tad kāpēc tad to jāuzspiež. Drīžāk vajadzēja likumu, ka ja atsakās pie dzimšanas, tad turpmāk būs dārgi jāmaksā. Tas fakts, ka tie tomēr nav vienkārši dzimušie Latvijā, bet dzimušie okupantu bērni. Tā ir cita dziesma!

 5. Prezidents pats izvēlējies sev padomniekus TĀLUS NO ĪSTENĪBAS vai PATIESĪBU NEPASAKOŠUS CILVĒKUS!? Vai citādi prezidents būtu nācis ar tādu APLAMĪBU pie sabiedrības?!! NESAPROTU, kur ņemti tie 75% ļaužu, kuri ATBALSTA ŠO IDEJU? Vai tikai komentāri ir TWITTER, APOLLO, DELFI???? STULBS ir apgalvojums, KA TAS IR PADOMJU MANTOJUMS ZINOT, KĀ ŠIS PADOMJU MANTOJUMS TE VĒL ATRODAMS PĒC 25 VALSTS ATJAUNOTNES GADIEM!!!!!!!!! Zinot šo faktu, vēl jo vairāk NAV JĀRADA PAPLĀTES VARIANTS ŠEIT PALIKUŠAJIEM ĻAUDĪM! KURŠ pārējiem Latvijas iedzīvotājiem kaut ko pienes uz paplātes????

  • Jums pilnīga taisnība,bet ir jābrīnās,ka NEVIENS neatgādina par šo nepilsoņu īsto vietu pēc Ženēvas konvencijas.Mums grib uzspiest okupantu nekaunīgās pretenzijas.Ja mazs bērns,tad jau vecāki nav veči no tanku plejādes.Varbūt pat te dzimuši,bet nelojalitātes dēļ nav ieguvuši pilsonību.Un ja pilsonību pielīdzina ar vīzu uz Krieviju ,par kādu lojalitāti var runāt?..

 6. Nu jau prezidentsb sāk atgādināt Trojas zirgu.

 7. kā tas nākas , ka zzs biedrs ir šo ierosinājis, bet caurkritis? no kurienes šāds ierosinājums radās vējonim? šaubos, ka tā bija viņa pašiniciatīva.

  • nez vai sapņots???
   Varbūt ”biedri 3 A ” Rīdzenē pa daudz iedzēruši – ober tu aiznes ziņu tam tur tai šestjorkai pilī, lai rosina valdības maiņu – nu pareizi, lai NA izstājas no valdības, nu rosina to pilsonības automātu, būs iemesls aicināt Saskaņu….un vel vienu viskiju…

 8. … ‘ Meginas nakamaja Saeima …’, ta gan nebus … jauna paaudze vairs netic nomenaklaturas klikei un tas solijumiem … !!!

  … Laiks pienacis iztirit Bezabreni, Rigas domi un SX partiju no nelojalajiem … pec Ridzenes notikumiem … !!!!!!

 9. Kā var sist pa to kā nav ??

 10. vai tiesam tiem krieviem vis ir japadod uz paplates ja..iespeja dota un ka redzams ari tiek izmantota kurs velas

 11. Politiskā korupcija neizdevās, Saeimā kremlim vēl nav vairākuma, vai vēlēšanu tuvums zz$ hūtes sulaiņus nobaidīja….vējonis ir apaļa nulle, nevajadzīgs un dārgs kantoris!

 12. Latvija nav neko okupējusi, ka ar varu kādam jāuzspiež Latvijas pilsonība, ja tie nepilsoņu vecāki to negrib, tad nevajag nevienam ar varu uzspiest!

 13. Man bija tādas cerības, ka beidzot būs Prezidents – redzu, ka viņu skārusi kāda infekcija un tas uz neatgriešanos

  • Atkārtoties nav labi, bet te arī:
   =Un ko Tu pilsoni un vēlētāj gribēji no zicprezidentiņa? Zicprezidentiņa ar Saskaņas un ZZS balsīm un skatu uz Kremli? Brīnumi vel priekšā un uzticēties zoo, krogos, pirtīs vēlētiem nez vai vajadzētu… Tā iznāca ar tiem 3 – jiem pēdējiem – nu nekādi…Laukos teiktu vackari…
   Vienīgi gan Zatlers aptvēra un sadumpojās – palaida Saeimu uz mājām – saglabāja savu godu.=

   Vienīgais ko vel varētu darīt – mainīt prezidenta vēlēšanu kārtību – lai vēl viss Latvijas deputātu korpuss ~ ap 1600 ar sapulcēšanos Rīgā – tur 3 A netiks klāt – visus neuzpirksi – nav jau Saeimas deputāti ar aizklātu balsošanu un biļetena telefona foto sūtīšanu savam zicprezidentiņa sponsoram –
   – paskaties kā jau bļauj un vēl bļaus par atklātu prezidenta vēlēšanu – tādas naudas iet garām…

 14. Vējonis varbūt nemaz nevēlas uz otro termiņu kandidēt,varbūt viņam šī visa tā jezga apnikusi

 15. stulbaa vejonna teaatris

 16. Jautājums Siksnim: KURŠ LATVIJĀ ATSTĀJA ŠO PADOMJU MANTOJUMU???? TĀS NAV SEKAS, BET TĪŠS DARBIŅŠ!? JA PREZIDENTS savā vecumā domā, ka viņa ierosinājumi SALIEDĒS, DARĪS STIPRĀKU SABIEDRĪBU, PILNĪGI GARĀM!?? TIE JAU TAGAD ŠĶEĻ SABIEDRĪBU!!!!!!! KĀDI ĻAUTIŅI SASTĀDA SKDS 75%?????????? PALASOT KOMENTĀRUS VISS PRETĒJI!??? KAS NOTIEK ŠAJĀ VALSTĪ AR SKDS APTAUJĀM UN PREZIDENTU ???
  Savā laikā domāju, ka Siksnis ir jēdzīgs un zinošs čalis, bet vājprāts!??? Kur DZĪVO šie no tautas TIK TĀLU esošie kadri!??????

 17. Vējons autoritāte? Tas ir kaut kāds monthy python,nav jau 1.aprilis!

 18. “Vienotība”parāda, ka ir tuvāk mēslainei. DEPUTĀTI NEVĒLAS GODĪGI STRĀDAT un ATTURAS nozīmē gulēšanu darba laikā, par ko saņem algu.

 19. Uzskatu, ka šo jautājumu vajadzētu izlemt referendumā, piemeram, kopā ar nākamajām Saeimas vēlēšanām.

 20. vazmjot na izmor

 21. "gaišie spēki" dara tumšus noziegumus Atbildēt

  Kūtris jau atbalstīja Abrenes atdošanu arī.
  Uz kādām aptaujām tad viņš balstījās ?
  Tādi SKDS ir nodibināti melīgu “faktu”
  izplatīšanai !!!!!

  • Pilnīgi pareizi !!! Arī V.V-F čiepst – pati arī lika padarīt pilsonības likumu okupantiem tīkamāku !!!

  • Ķāds SKDS/Kaktiņš ir SC visīstākais kadrs.Katrā kongresā piedalās ar viņu slavināšanu.Droši,ka saņem aploksnē algu.Es neticu tā meļa nevienam “pētījumam”kas izzīsts no pirksta,jo nesakrīt ar citām aptaujām.

 22. Nu tu grafist esi baigais mudaks,kas tev algu maksa usaks vai vajonis ,ka tu darba laika vari sedet interneta ,eij stradat tad dumas domas galva nelidis.Mazins,mazins pidarasins sez uz poda kasa aiz aus

 23. . . vai kāds, atvainojiet, mūlāps ir aizdomājies tik tālu, ka, nu pieņemsim, tiem jaundzimušajiem ir tā “te tik vēlamā” pilsonība, bet kādā vidē viņš augs, krieviskajā vai bēgļu islāma, kādā valodā runās, un beigās sanāks, ka Latvijā ir pilsoņi kuri nerunā latviski, runās nez kādās valodās, bet latviešu nepratīs!?
  Tad kur mūsu Satversmes 4. pants un garantijas, ka tas darbojas!? Kur!?

 24. Un ko Tu pilsoni un vēlētāj gribēji no zicprezidentiņa? Zicprezidentiņa ar Saskaņas un ZZS balsīm un skatu uz Kremli? Brīnumi vel priekšā un uzticēties zoo, krogos, pirtīs vēlētiem nez vai vajadzētu… Tā iznāca ar tiem 3 – jiem pēdējiem – nu nekādi…Laukos teiktu vackari…
  Vienīgi gan Zatlers aptvēra un sadumpojās – palaida Saeimu uz mājām – saglabāja savu godu.

 25. N esoglasen. U vashego sejma avtoriteta eschjo menjshe! Zborishe politicheskis klounov!

 26. Nez kā jūtās, kad saņem ziņu – Ja ķebja poroģil, ja tebja i ubju! Un ko lai viņš dara, var tikai solīt – būs, būs, dodiet vēl lūdzu, dodiet vēl laiku.
  Vējoni – laiks var iestāties arī tāds un iten drīz, kad pārskatīs ielikteņu darbību un spriedīs, vai atstāt piešķirto greznību, vai pārvietot uz citiem apartamentiem.

 27. nevar iesist pa to kā nav

 28. Kur, kādu autoritāti? Bulciņu ēšanas bezmaksas pasākumi un tādu pašu glāzīšu cilāšana, tā arī visa autoritāte…

 29. Šnore ir pareizi pateicis.

  • Vash Shnore – mudak i suka! Ego zdet sud v Rossiji.

   • tavu pūķinu “zdet sud v Rossiji” !

   • Uz krieviju būs jābrauc “Aldermanes jaunpilsoņiem”pastāvīgai dzīvošanai !!!

   • Šņore gan nelien tavā rossijā,tā ka rossijai nebūs iespējas Šņori tiesāt.Bet tu gan esi ieperinājies Šņores tautas zemē un sludini savus šovinistiskos rossijas postulātus.Žēl,ka mūsu drošības iestādes ir tik bezzobainas.Tavā rusņā tu sen būtu jau aiz dzelzs gardīnēm.

   • Cik skaista Puškina valoda tev sanāk !Kaut tu no naida nobeigtos,bet Šnore ir malacis,runā tā kā to dara priekš Krievijas slāviem tavs Volodja P.No viņa daudz ko varētu nokopēt un gvelzt visās valstīs uz velna paraušanu,bet to jārunā 1:1 kā muld pats Putins .Pastudē viņa runas !Nav lielas starpības ar seru Hitleru.

Draugiem Facebook Twitter Google+