Mobilā versija
+19.6°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
16. maijs, 2016
Drukāt

Mēģinās rast kompromisu par Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta finansējumu (1)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Dziesmu un deju svētku organizatori mēģinās rast kompromisu, lai samērotu 2018. gadā plānoto svētku Noslēguma koncerta finansējumu un nepazaudētu kvalitāti, aģentūrai BNS pauda Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) vadītāja Signe Pujāte.

“Koncertam plānotais finansējums 2,3 miljonu apmērā tomēr ir liela summa,” teica Pujāte. Viņa norādīja, ka par svētku finansējuma sadalījumu spriedīs svētku Mākslinieciskā padome. Tās sēde norisināsies piektdien, 20.maijā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka režisors Uģis Brikmanis Noslēguma koncertam Mežaparka estrādē 2018.gadā piedāvā tērēt 2,3 miljonus eiro. Lielākās izmaksas no 700 līdz 1,2 miljoniem eiro, saskaņā ar viņa koncepciju, nepieciešamas metāla arku izbūvei, kas turētu gaismai un skaņai nepieciešamo tehniku. Tādējādi tehniskās ierīces būtu noslēptas skatītāju acīm un netraucētu koncerta dalībniekiem.

Iepriekš Dziesmu un deju svētku padomē arku risinājumu tika rosināts iekļaut Mežaparka estrādes rekonstrukcijas projektā, bet arhitekts Juris Poga nebija gatavs sniegt atbildi. Tehniskie risinājumi vēl tiek plānoti, tostarp, kādi darbi veicami līdz 2018.gadam. Brikmanis arī ierosināja, ka estrādi varētu pagriezt, lai koristus neapspīdētu saule un viņiem būtu labāki apstākļi. Arhitekts skaidroja, ka to nav iespējams izdarīt, jo notiks pārbūve, nevis jaunas ēkas būve. Tomēr ir domāts par risinājumiem, piemēram, ūdens izsmidzināšanu, lai cīnītos pret karstumu.

Dziesmu un deju svētku padomes dalībnieki bija skeptiski par režisora aplēstajām izmaksām, jo tik vērienīgam projektam neesot līdzekļu. Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) bija atturīga, sakot, ka visām izmaksām svētkos jābūt samērīgām. Kopējais dziesmu un deju svētku budžets laika posmā no šā gada līdz 2018.gadam ir 7,8 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. šis kekss jau centrāltirgus paviljonos ar pārējiem labi nosmēla
    par ko tā lielā nauda bija, ja mākslinieki patriotiski par velti uzstājās, neviens nespēj izskaidrot

Par LMA jauno rektoru ievēlēts Kristaps ZariņšTrešdien, 28. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā tika ievēlēts gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš. Par jauno rektoru nobalsoja 45 no 80 LMA Satversmes sapulces dalībniekiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+