Mobilā versija
+1.7°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
17. janvāris, 2014
Drukāt

“Mego” pērk “IKI” veikalu tīklu

Foto-LETAFoto-LETA

Veikalu tīkla ''IKI'' logo.

Mazumtirgotājs “Mego” parakstījis līgumu ar veikalu “IKI” apsaimniekotāju “Palink” par tā kapitāldaļu pirkšanu, pavēstīja “Mego” valdes locekle Ināra Hupenija.

Darījuma pilnīgai apstiprināšanai vēl tiek gaidīts Latvijas Konkurences padomes lēmums.

Pēc darījuma apstiprināšanas, 51 mazumtirdzniecības veikals, kurš patreiz darbojas zem “IKI” zīmola un pieder “Palink”, turpmāk darbosies zem “Mego” zīmola, norādīja Hupenija.

“Mums, kā vietējai Latvijas kompānijai ar 15 gadu pieredzi, tas ir vēsturisks un liels notikums. Lēmums iegādāties “Palink” kapitāla daļas tika pieņemts, jo mēs vēlējāmies paplašināties, lai kļūtu konkurētspējīgāki Latvijas tirgū,”  teica Hupenija.

“UAB Palink”, kas ir 100% Latvijas uzņēmuma  “Palink” akciju īpašnieks, izpilddirektors Emīls Sefanovs (Emil Stefanov) norādīja, ka lēmums par 100% “Palink” daļu pārdošanu tika pieņemts, lai optimizētu grupas aktivitātes un koncentrētu tās tirgos, kur “Palink” darbība ir efektīvāka.

“Latvijā, dēļ nelielās “Palink” tirgus daļas, mūsu konkurētspēja bija apgrūtinoša. Tāpat nepamatotais maksātnespējas process, ar ko “Palink” saskārās 2012.gadā, būtiski ietekmēja mūsu, kā ārvalstu investoru, lēmumu pārtraukt investīcijas Latvijā. Visu šo faktoru kopums veicināja mūs pieņemt lēmumu pamest Latvijas tirgu,”  atzina Sefanovs.

“Mego” ir viens no lielākajiem mazumtirgotājiem, kurš Latvijā darbojas jau kopš 1999.gada un “Mego” pieder 36 veikali, kuros strādā vairāk kā 600 darbinieki. Veikali atrodas dažādās Latvijas pilsētās – Rīgā, Aizkrauklē, Baldonē, Bauskā, Brocēnos, Cēsīs, Jēkabpilī, Jūrmalā, Sauriešos, Liepājā, Talsos, Tukumā, Valkā un Ventspilī. Zem “Mego” zīmola kopumā Latvijā darbojas 53 veikali.

Uzņēmums reģistrēts 1999.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,1 miljons latu. “Mego” pieder vairākām privātpersonām.

“Palink” dibināts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 60 miljoni latu. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lietuvas uzņēmums “Palink”, kas savukārt pieder Eiropas mazumtirgotāju aliansei “Coopernic”.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (17)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (6)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+