×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
19. septembris, 2017
Drukāt

Mehiko satricinājusi spēcīga zemestrīce; bojā gājuši 224 cilvēki

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Ziņa papildināta ar jaunāko informāciju

Otrdien Meksikā notikušajā zemestrīcē bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 224, trešdien paziņojis iekšlietu ministrs Migels Anhels Osorio Čongs.

7,1 magnitūdu stiprajā zemestrīcē Mehiko gājuši bojā 117 cilvēki, bet pārējie zaudējušu dzīvību galvaspilsētas apkārtnē, paziņoja ministrs.

Šis ir lielākais zemestrīces upuru skaits Meksikā kopš 1985.gada, kad zemestrīcē Mehiko gāja bojā tūkstošiem cilvēku.

Upuru skaits turpina pieaugt, jo glābēju vienības un simtiem brīvprātīgo meklē izdzīvojušos un mirušos sagrautu ēku drupās.

Meksikas Seismoloģijas institūta sākotnējās aplēses liecināja, ka zemestrīces stiprums sasniedzis 6,8 magnitūdas, bet ASV Ģeoloģijas dienests (USGS) precizēja, ka Mehiko satricinājusi 7,1 magnitūdas zemestrīce.

BBC vēsta, ka Mehiko lidosta apturējusi darbu, un evakuētas daudzas ēkas. Tiek ziņots, ka vairākās vietās izcēlušies ugunsgrēki.

Meksikas Seismoloģijas institūts ziņoja, ka zemestrīces epicentrs atradās Mehiko kaimiņos esošajā Pueblas štatā pie Raboso pilsētas, aptuveni 123 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Mehiko.

Iepriekš otrdien Mehiko birojos un citās darbavietās notika mācības, kā rīkoties zemestrīces gadījumos. Tās tika rīkotas pieminot 32.gadskārtu kopš 8,1 magnitūdas zemestrīces, kas 1985.gadā Mehiko laupīja dzīvību aptuveni 10 000 cilvēku un izpostīja lielu daļu pilsētas.

Pirms nepilnām divām nedēļām 8,1 magnitūdas zemestrīcē Meksikā gāja bojā vismaz 90 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+