Publicitātes foto

Meikaps vannasistabai 0

Vannasistabas remonts izmaksā dārgi. Ne katrs to bieži var atļauties. Bet telpas kopējais izskats nobružājas jau pēc dažiem gadiem. Tomēr to ik pa laikam var nedaudz atsvaidzināt arī bez lieliem tēriņiem.


Reklāma
Reklāma

 

Telpas apdare

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

Krāsotas sienas un griestus samērā viegli var pārkrāsot arī neprofesionālis. Nepieciešama tikai mitrām telpām piemērota krāsa un krāsojamais rullītis.

Ja telpu klāj flīzes, nelielas pārmaiņas un uzlabojumus iespējams panākt, nemaz neflīzējot visu par jaunu. Sienu izskatu vispirms uzlabo, flīzes kārtīgi nomazgājot ar līdzekli, kas paredzēts, lai noņemtu rūsu, kaļķakmens aplikumu un netīrumus. Labi saglabājušos, bet apnikušu flīžu izskatu var mainīt ar dekoratīvām vinila plēves uzlīmēm, kas lielākoties nopērkamas tapešu veikalos. Tās ir izturīgas pret temperatūras svārstībām un mitrumu. Ja flīzes vienkrāsainas un nav spilgtas, var izmantot krāsainākas un vairākas uzlīmes. Turpretim, ja kombinētas vairāku veidu un krāsu flīzes vai arī tās ir spilgtas, labāk izvēlēties nelielu dekoru vai kādai no flīžu krāsām pieskaņotas vairākas mazas uzlīmes, lai kopējais izskats neveidotos pārāk raibs.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Flīžu sienu iespējams atsvaidzināt arī, mainot flīžu šuvojuma krāsu. Var rīkoties divējādi – uzmanīgi atbrīvot atstarpes starp flīzēm no esošā šuvojuma un aizpildīt tās ar šuvojumu citā krāsā. Vienkāršāks variants – šuvojumu vienkārši pārkrāsot: vajadzīgs speciāls līdzeklis šuvju balināšanai vai krāsošanai.

 

Uzmanīgi darbojoties, arī ieplīsušu vai atlupušu flīzi iespējams nomainīt ar citu – tas nekas, ka tādu flīžu vairs veikalā nav! Var izvēlēties atbilstoša izmēra flīzi pieskaņotā tonī ar zīmējumu un izveidot to kā sienas dekoru.

Ar grīdas flīzēm labāk neeksperimentēt, īpaši, ja tās klātas uz apsildāmās grīdas. Vienkāršākajā variantā var rīkoties līdzīgi kā ar sienas flīzēm – nomazgāt un izbalināt vai pārkrāsot šuvju vietas (izdauzīt veco šuvojumu labāk nemēģināt). Otrs variants, ja flīzes ļoti nolietojušās vai ieplīsušas – visā staigāšanas platībā pārklāj jaunu paklājiņu (gumijotu, tekstila vai koka) un attiecīgi pieskaņo vannasistabas aksesuārus – trauciņus, pakaramos, veļas kasti utt.

 

Noskaņa

Ja apdare ir samērā labā stāvoklī, pietiks ar telpā dominējošās krāsas vai materiālu nomaiņu. Tiesa, vispirms jāizdomā, ko vannasistabā vēlas mainīt un kādu iespaidu panākt. Ja gribas gaišāku noskaņu, vēlams izmantot krāsas, kas asociējas ar svaigumu – zilā un baltā salikums, salātzaļš, citrondzeltens utt.

 

Savukārt, lai iegūtu plašuma sajūtu, vajadzētu lietot nepiesātinātus toņus, pasteļtoņu salikumus, kam var kontrastēt kāda tumšāka krāsa aksesuāros vai tekstilā. Daļu sienas vai skapīšu durtiņas var pārklāt ar spoguli.

 

Romantiskai noskaņai derēs sārtie, violetie, oranžie toņi, relaksācijai – brūnais ar kādu no pasteļtoņiem. Jebkuru spilgtu toni mierīgāku padarīs pelēkais. Tāpat jāizlemj, kur izvēlētais krāsu salikums parādīsies – apdarē, aksesuāros vai tekstilā –, un tādi attiecīgi jāpiemeklē.

Reklāma
Reklāma

 

Nelieli akcenti

Vannasistabā iespējams nomainīt mēbeļu rokturīšus un pakaramos pret cita materiāla furnitūru. Varbūt jaunais materiāls labāk saskanēs arī ar citu veidu ziepju trauciņu un zobu birstīšu glāzēm. Ja telpa ir pietiekami plaša un tajā ir kāda brīva siena patālāk no ūdens, te iespējams piekārt arī kādu miniatūru glezniņu vai fotogrāfiju.

Papildu pārmaiņas vienmēr ienes arī spoguļa formas un stila maiņa, kā arī jauni gaismas ķermeņi. Starp citu, varbūt nemaz nav nepieciešamas jaunas lampas, bet tikai jaunas spuldzes – vēsāks vai siltāks spektrs vai krāsaina spuldzīte, ko iededz relaksācijas brīdim vannā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.