×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Meikšāns noslēdz Maienburga triloģiju ar kolektīvu histēriju

ainavaunbars

12. maijā “Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvos režisora Viestura Meikšāna izrāde “Ainava un bars”. Izrāde iecerēta kā noslēguma izrāde mūsdienu vācu dramaturga Mariusa fon Maienburga lugu triloģijai, ko Meikšāns šajā sezonā iestudē Latvijas profesionālajos teātros.

Šajā sezonā Viesturs Meikšāns jau iestudējis divus Mariusa fon Maienburga darbus – Valmieras Drāmas teātrī tapusi izrāde “Apjukums” – neparasta salonkomēdija par mūsdienu cilvēkiem, kuriem ātri viss apnīk, pat tas, kas viņi ir, tāpēc viņi ir gatavi mainīties. Triloģiju turpina nesen Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrādi piedzīvojušais iestudējums “Māceklis”, kas pievēršas Bībeles satura analīzei mūsdienu kontekstā. Izrāde jau izvirzīta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvai “Kilograms kultūras”. Gaidāmā izrāde “Ainava un bars” “Dirty Deal Teatro” paredzēta kā noslēguma darbs šai triloģijai.

“Maza meitene iemet nezināma satura paciņu autostāvvietas miskastē. Meitenes uzvedība jau pirms tam bijusi aizdomīga. Pieaugušajiem ir skaidrs – kaut kas ar šo bērnu nav kārtībā. Iespējams, viņas rīcība nav tikai nevainīga spēle. Apdraudēts var būt ikviens. Ir jārīkojas, pirms noticis nelabojamais – lai ko arī tas maksātu,” vēsta izrādes pieteikums.

Iestudējumā izrādes varoņu lomās iejutīsies aktieri Anta Aizupe, Liena Šmukste un Madars Zvagulis.

“Šī izrāde ir par apdraudētības sajūtu, kas vajā mūsdienu Rietumu sabiedrības cilvēku. Par bailēm no aizdomīgām paciņām uz ielām, par kurām nekavējoties ir jāziņo policijai, par bailēm no cittautiešiem, par bailēm no iespējamā islāmistu terorakta,” stāsta V. Meikšāns, kurš jaunajam iestudējumam piešķīris žanra apzīmējumu – “kolektīva histērija vienā daļā”.

“Mēs dzīvojam fobiju laikmetā, un tās ir dziļi ieaugušas Rietumu civilizācijas organismā, padarot to neirotisku un neadekvātu. Šī ir izcila luga, ja vēlas parādīt neadekvātu sabiedrību visā savā komisma un traģisma virsotnē,” saka režisors.

“Maienburgs rada filozofisku teātri, kas piesātināts ar spēles vieglumu, intelektuālu spriegumu, kā arī traģismu,” Maienburga dramaturģiju raksturo režisors.

Tāpat kā triloģijas pirmajā darbā “Apjukums”, arī šoreiz Viesturs Meikšāns ir gaidāmās izrādes scenogrāfs, kostīmu un skaņu mākslinieks, jo šādi sākotnējā ideja, sajūta un vēstījums tikšot īstenoti pilnībā.

Varbūt noder

Izrādes: 12., 13. un 20. V, 2. un 5. VI

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 9, studentiem un pensionāriem EUR 5

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+