Latvijā
Rīga

Meirāns vēl domā, vai kandidēt konkursā uz “Rīgas satiksmes” vadību0


Autobusi galapunktā Abrenes ielā, Rīgā.
Autobusi galapunktā Abrenes ielā, Rīgā.
Foto: LETA/Zane Bitere

Pašreizējais SIA “Rīgas satiksme” pagaidu valdes loceklis Jānis Meirāns vēl nav izlēmis, vai kandidēs konkursā uz pastāvīgās valdes sastāvu, aģentūrai LETA sacīja pats Meirāns.

Viņa lēmums būšot atkarīgs no tā, kā veiksies darbs uzņēmumā līdz konkursa izsludināšanas brīdim. “Paskatīsimies, kā mums ies un kāda būs sajūta par darbu. Tuvākās nedēļas parādīs to situāciju, cik labi varam strādāt,” sacīja amatpersona.

Meirāns “Rīgas satiksmes” pagaidu valdē tika iecelts marta sākumā, vienlaikus ar pašreizējo valdes priekšsēdētāju Ernestu Saulīti un valdes locekli Juri Švanderu. Darbu valdē patlaban turpina arī bijušais Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs Armands Krūze.

Līdz ar Švandera, Saulīša un Meirāna iecelšanu, valdes locekļu amatus atstāja “Rīgas satiksmes” darbinieku Jānis Geduševs un Edmunds Zivtiņš, kuri turpina darbu uzņēmumā.

Kā ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu saistībā ar trim “Rīgas satiksmes” veiktajiem iepirkumiem. Tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Reaģējot uz KNAB operatīvajām darbībām, visi pieci “Rīgas satiksmes” valdes locekļi decembra izskaņā iesniedza Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S) atlūgumus.

Uzņēmuma valdē strādāja no valdes priekšsēdētāja amata atstādinātais Leons Bemhens, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, Jūrmalas domes deputāte Larisa Loskutova, Baldones novada domes deputāts Andrejs Požarnovs (“Gods kalpot mūsu Latvijai”), kā arī partijas “Gods kalpot Rīgai” biedre Inese Švekle.

Saistītie raksti

Par uzņēmuma pagaidu valdītāju tika iecelts bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss, kurš marta sākumā no amata atkāpās, norādot, ka viņa veiktajiem darbiem nav atbalsta no uzņēmuma kapitāldaļu turētāja. Matīsa vietā amatā uz laiku iecelts Saulītis.

Rīgas domes Īpašuma departaments 7.martā izsludināja iepirkumu, lai atrastu personāla atlases kompāniju, kuras uzdevums būs atlasīt “Rīgas satiksmes” jaunos pastāvīgos valdes un padomes locekļus.

LA.lv