×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Meisija Greja karjeras jubileju svinēs arī Rīgā

Meisija_Greja

27. februārī koncertzālē “Palladium” uzstāsies unikālās balss īpašniece un “Grammy” balvas īpašniece Meisija Greja. Dziedātāja Rīgā izpildīs savas mūziķes karjeras 15 gadu labākās dziesmas un visas sava slavenākā albuma “On How Life I” kompozīcijas.

Meisija Greja sevi pasaulei pieteica 90. gadu vidū. Viņa izdevusi septiņus albumus – jaunākais no tiem – “The Way” – nāca klajā pērn. Vairāk mūzikas šajā popmūzikas plūsmas jūrā, kurā mūzikas kļūst arvien mazāk – tā par albumu saka pati Meisija. Viņa piecreiz nominēta “Grammy” balvai, vienreiz to arī saņēmusi. Viņas sacerētās un izpildītās dziesmas dzirdamas daudzās filmās, no kurām pazīstamākās ir “Sastrēgumstunda 2”, “Monas Lizas smaids”, “Astotā jūdze”, “Čikāga”, Denzela Vašingtona “Deja vu”. Kā aktrise viņa darbojusies filmās “Treniņu diena”, “Zirnekļcilvēks”, “Idlewild”.

Meisijas pasaules slavu mūzikas vēsturē burtiski iecementējis viņas debijas ieraksts “On How Life Is” (1999), un īpaši joprojām raidstacijās rotējošais grāvējs “I Try”, kam pēcāk sekoja “Still” un “Why Didn’t You Call Me”. Albums sasniedza trīskāršu platīna statusu ASV un iezīmēja spožas karjeras sākumu, kuras laikā mūziķe ieguva prestižo “Grammy” balvu un pārdeva vairāk nekā 25 miljonus ierakstu. Atzīmējot albuma 15 gadu jubileju, Meisija Greja koncertā Rīgā izpildīs to pilnā apmērā.

Meisijas raupjā, teju “smilšainā” balss šķiet mantota no Billijas Holidejas. Pēkšņā slava tūkstošgades mijā gan dziedātājai neesot nākusi par labu, nesen intervijā Oprai Vinfrijai atzina pati dziedātāja. Tolaik viņa esot gan ķērusies pie eksperimentēšanas ar dažādām vielām, gan vienkārši “uzvedusies draņķīgi”. “Slava pati par sevi nav nekas slikts. Sliktāk ir tad, ja prožektoru gaismā aizmirsti, kas tu esi,” intervijā Austrālijas izdevumam “Clam Adelaide” sacīja Greja.

Šobrīd Meisija Greja ir labojusies, un slavas saulītē gozējas bez pusaudziska trakuma vēriena. Tiesa, viņas jaunākais dziesmas video “Big Bang” gan liecina par pretējo – tajā Greja atrodas pašā karstas ballītes epicentrā. Jāteic, ka šobrīd Greja ir ne tikai dziedātāja, dziesmu autore, ierakstu producente, bet arī nodibinājusi mūzikas skolu, radījusi savu apģērbu līniju, kā arī aktīvi nodarbojas ar labdarību. Viņa ir arī divu meitu māte un aktīvi iesaistījusies kustībā pret rasismu ASV.

Pirmoreiz Meisija Greja Rīgā viesojās 2004. gadā, kad uzstājās Mežaparka Lielajā estrādē. Otrreiz māksliniece atgriezās 2007. gadā albuma “Big” koncertturnejas ietvaros.

Varbūt noder

Koncerts: 27. 02. 20.00 “Palladium”.

Biļetes: www.ticketpro.lv tirdzniecības vietās.

Cena: EUR 29 – 35.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+