Latvijā
Novados

Jēkabpilī 11 gadus vecas meitenes māte pārmet kontrolieriem neiejūtību11


Meitene izkāpusi no pilsētas autobusa viņai nezināmā pieturā, no kuras nav zinājusi, kā nokļūt mājās.
Meitene izkāpusi no pilsētas autobusa viņai nezināmā pieturā, no kuras nav zinājusi, kā nokļūt mājās.
Foto – radio1.lv

“Cilvēki mīļie, attopieties! Nesaprotu šo vienaldzīgo attieksmi! Autobusā atradās ne tikai kontroliere un šoferis, bet arī citi braucēji! Vai tad šoferim un kontrolieriem ir aizmirsies šausmīgais atgadījums ar mazo puisīti Liepājā? Laikam viņiem vienalga, jo nemainās nekas.” Šādi reaģēja lasītāji uz pirmdien Jēkabpils “Radio1.lv” vēstīto, ka Jēkabpilī kontrolieri no autobusa viņai nezināmā pieturā izsēdinājuši sasirgušu 11 gadus vecu meiteni, kura no satraukuma nav varējusi atrast braukšanas biļeti. Ziņu pārpublicēja vairāki portāli, un daudzi lasītāji bija neizpratnē par kontrolieru rīcību. SIA “Jēkabpils autobusu parks” vadība pirmdien teica, ka atgadījums tiks izmeklēts. vakar uzņēmuma direktora vietniece Aija Vetere skaidroja: “Pārbaudē, kurā paskaidrojumus prasījām gan no abām kontrolierēm, gan no autobusa vadītāja, konstatējām, ka meitene no autobusa izkāpusi pati, nebija nekāda izsēdināšana.”

Bet sākotnējais stāsts, ko pirmdien vēstīja Jēkabpils “Radio1.lv”, atsaucoties uz kādas meitenes mātes zvanu radio, bija šāds. Meitene brīvdienās saslimusi, un māte kopā ar bērnu devusies uz poliklīniku, pēc tam meitene ar 5. maršruta autobusu braukusi mājās. Pieturvietā “Meža iela” iekāpušas kontrolieres, bet meita nav varējusi tik ātri atrast biļeti, kuru bija ielikusi somā, satraukusies, ka neizdodas to atrast, un sākusi raudāt. Māte apgalvoja, ka kontroliere nav gaidījusi, kamēr bērns nomierinās un atrod biļeti, bet izsēdinājusi no autobusa viņai nezināmā pieturā, no kuras meitene nav zinājusi, kā nokļūt mājās. Naudas biļetei, lai brauktu ar nākamo autobusu, viņai neesot bijis. Meita zvanījusi mātei. Sievietei palīdzējusi kolēģe, kura ar savu transportu aizvedusi viņu pie meitas un nogādājusi bērnu mājās. Tur meitene nomierinājusies un atradusi, kurā somas kabatiņā bija ielikusi biļeti. Māte pauda neizpratni, kā kontrolieres var izsēdināt mazu, raudošu, slimu meiteni no autobusa, nepagaidot, kamēr bērns sameklē biļeti. Tāpat viņa esot pārsteigta par citu pasažieru vienaldzību šajā situācijā.

Taču SIA “Jēkabpils autobusu parks” vakar ziņoja, ka pārbaudē nav apstiprinājusies tik dramatiska situācija. Proti, tad, kad meitene nav varējusi biļeti uzreiz atrast, kontroliere esot devusies pārbaudīt citus pasažierus, bet, kad atgriezusies, meitene jau bija izkāpusi.

Vakar to, ka meita no autobusa izkāpusi pati, apliecināja arī viņas mamma. “Radio1.lv” vēlreiz sazinājies ar sievieti, kura sacījusi: protams, neviens meiteni aiz rokas nav vilcis laukā no autobusa vai pavēlējis to atstāt. Kad meita nomierinājusies, māte lūgusi vēlreiz mierīgi izstāstīt, kā viss noticis. Meita teikusi, ka kontroliere prasījusi biļeti, bet viņa to nav varējusi atrast un satraukusies. Meitene reiz esot redzējusi gadījumu autobusā, kad tiek izsēdināta vecenīte, un baidījusies, ka arī viņu tūlīt izsēdinās. Kontroliere meitenei arī esot sacījusi, cik ilgi var meklēt biļeti, un šī replika satraukusi meitu, tāpēc viņa izkāpusi.

“Izkāpt no autobusa – tā bija paša bērna iniciatīva. Skumjākais, ka lielā steigā, nepārbaudot faktus, portālā ievieto nepatiesu informāciju. Žurnālistiem par šādu tēmu tagad, kad sabiedrībā vēl nav rimis satraukums par zināmajiem traģiskajiem gadījumiem ar bērniem, fakti taču būtu jāpārbauda īpaši rūpīgi,” spriež direktora vietniece A. Vetere. Viņa apgalvo, ka Jēkabpils autobusu parks stingri ievērojot Autotransporta direkcijas skaidrojumu, ka bērnu līdz 15 gadu vecumam drīkst izsēdināt tikai tādā gadījumā, ja viņš tiek nogādāts tuvākajā policijas iecirknī. Kontroles dienestam esot atkal un atkal atgādināts, ka bērni obligāti jāaizved līdz viņiem vajadzīgajai pieturvietai arī tajos gadījumos, kad nav biļetes.

Saistītie raksti

Jēkabpilī autobusa pasažierus ielaiž pa priekšējām durvīm un izlaiž pa vidējām durvīm. Līdz septiņiem gadiem bērnu ielaiž bez biļetes, bet jābūt viņu pavadošai personai. Ja vecums pārsniedz septiņus gadus, jāuzrāda mēnešbiļete, ja tādas nav, pie šofera jānopērk biļete.

Pārmetums par pasažieru vienaldzību, šķiet, arī nepelnīts – tajā reisā, kas sākās pie poliklīnikas pulksten 11.20, bijuši 60 pasažieri, ja patiešām bērns būtu sēdināts ārā, noteikti atrastos kāds, kas skaļi protestētu.

LA.lv