×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

Jēkabpilī 11 gadus vecas meitenes māte pārmet kontrolieriem neiejūtību (11)

Foto - radio1.lvFoto - radio1.lv

Meitene izkāpusi no pilsētas autobusa viņai nezināmā pieturā, no kuras nav zinājusi, kā nokļūt mājās.

“Cilvēki mīļie, attopieties! Nesaprotu šo vienaldzīgo attieksmi! Autobusā atradās ne tikai kontroliere un šoferis, bet arī citi braucēji! Vai tad šoferim un kontrolieriem ir aizmirsies šausmīgais atgadījums ar mazo puisīti Liepājā? Laikam viņiem vienalga, jo nemainās nekas.” Šādi reaģēja lasītāji uz pirmdien Jēkabpils “Radio1.lv” vēstīto, ka Jēkabpilī kontrolieri no autobusa viņai nezināmā pieturā izsēdinājuši sasirgušu 11 gadus vecu meiteni, kura no satraukuma nav varējusi atrast braukšanas biļeti. Ziņu pārpublicēja vairāki portāli, un daudzi lasītāji bija neizpratnē par kontrolieru rīcību. SIA “Jēkabpils autobusu parks” vadība pirmdien teica, ka atgadījums tiks izmeklēts. vakar uzņēmuma direktora vietniece Aija Vetere skaidroja: “Pārbaudē, kurā paskaidrojumus prasījām gan no abām kontrolierēm, gan no autobusa vadītāja, konstatējām, ka meitene no autobusa izkāpusi pati, nebija nekāda izsēdināšana.”

Bet sākotnējais stāsts, ko pirmdien vēstīja Jēkabpils “Radio1.lv”, atsaucoties uz kādas meitenes mātes zvanu radio, bija šāds. Meitene brīvdienās saslimusi, un māte kopā ar bērnu devusies uz poliklīniku, pēc tam meitene ar 5. maršruta autobusu braukusi mājās. Pieturvietā “Meža iela” iekāpušas kontrolieres, bet meita nav varējusi tik ātri atrast biļeti, kuru bija ielikusi somā, satraukusies, ka neizdodas to atrast, un sākusi raudāt. Māte apgalvoja, ka kontroliere nav gaidījusi, kamēr bērns nomierinās un atrod biļeti, bet izsēdinājusi no autobusa viņai nezināmā pieturā, no kuras meitene nav zinājusi, kā nokļūt mājās. Naudas biļetei, lai brauktu ar nākamo autobusu, viņai neesot bijis. Meita zvanījusi mātei. Sievietei palīdzējusi kolēģe, kura ar savu transportu aizvedusi viņu pie meitas un nogādājusi bērnu mājās. Tur meitene nomierinājusies un atradusi, kurā somas kabatiņā bija ielikusi biļeti. Māte pauda neizpratni, kā kontrolieres var izsēdināt mazu, raudošu, slimu meiteni no autobusa, nepagaidot, kamēr bērns sameklē biļeti. Tāpat viņa esot pārsteigta par citu pasažieru vienaldzību šajā situācijā.

Taču SIA “Jēkabpils autobusu parks” vakar ziņoja, ka pārbaudē nav apstiprinājusies tik dramatiska situācija. Proti, tad, kad meitene nav varējusi biļeti uzreiz atrast, kontroliere esot devusies pārbaudīt citus pasažierus, bet, kad atgriezusies, meitene jau bija izkāpusi.

Vakar to, ka meita no autobusa izkāpusi pati, apliecināja arī viņas mamma. “Radio1.lv” vēlreiz sazinājies ar sievieti, kura sacījusi: protams, neviens meiteni aiz rokas nav vilcis laukā no autobusa vai pavēlējis to atstāt. Kad meita nomierinājusies, māte lūgusi vēlreiz mierīgi izstāstīt, kā viss noticis. Meita teikusi, ka kontroliere prasījusi biļeti, bet viņa to nav varējusi atrast un satraukusies. Meitene reiz esot redzējusi gadījumu autobusā, kad tiek izsēdināta vecenīte, un baidījusies, ka arī viņu tūlīt izsēdinās. Kontroliere meitenei arī esot sacījusi, cik ilgi var meklēt biļeti, un šī replika satraukusi meitu, tāpēc viņa izkāpusi.

“Izkāpt no autobusa – tā bija paša bērna iniciatīva. Skumjākais, ka lielā steigā, nepārbaudot faktus, portālā ievieto nepatiesu informāciju. Žurnālistiem par šādu tēmu tagad, kad sabiedrībā vēl nav rimis satraukums par zināmajiem traģiskajiem gadījumiem ar bērniem, fakti taču būtu jāpārbauda īpaši rūpīgi,” spriež direktora vietniece A. Vetere. Viņa apgalvo, ka Jēkabpils autobusu parks stingri ievērojot Autotransporta direkcijas skaidrojumu, ka bērnu līdz 15 gadu vecumam drīkst izsēdināt tikai tādā gadījumā, ja viņš tiek nogādāts tuvākajā policijas iecirknī. Kontroles dienestam esot atkal un atkal atgādināts, ka bērni obligāti jāaizved līdz viņiem vajadzīgajai pieturvietai arī tajos gadījumos, kad nav biļetes.

Jēkabpilī autobusa pasažierus ielaiž pa priekšējām durvīm un izlaiž pa vidējām durvīm. Līdz septiņiem gadiem bērnu ielaiž bez biļetes, bet jābūt viņu pavadošai personai. Ja vecums pārsniedz septiņus gadus, jāuzrāda mēnešbiļete, ja tādas nav, pie šofera jānopērk biļete.

Pārmetums par pasažieru vienaldzību, šķiet, arī nepelnīts – tajā reisā, kas sākās pie poliklīnikas pulksten 11.20, bijuši 60 pasažieri, ja patiešām bērns būtu sēdināts ārā, noteikti atrastos kāds, kas skaļi protestētu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. LA >nja 13. februāris, 2018 18:04
  Pati esmu redzējusi un dzirdējusi, kā tās pašas (un nevienas citas) Jēkabpils autobusu parka kontrolieres 5. autobusā strostē nepilngadīgu (tādu ap 12-13 gadus vecu) puišeli ar skolas somu plecos, kas somā nevar atrast skolēna apliecību ko uzrādīt klāt skolēna mēnešbiļetei un konkrētā brauciena biļetei, kas izdrukāta pie šofera. Pati savām ausīm dzirdēju no kontrolieres arī tekstu: “nu tad nākamajā pieturā puisim jākāpj ārā!” un puisis arī izkāpa. Tā ka lai te nemuld sabiedrisko attiecību speciālista sacerētas pasaciņas.

 2. Jēkabpils AUNU BARS(60 gab.),
  protams nedzirdēja kontrolieres burkšķēšanu uz skolnieci(11 gadi) – cik ilgi var meklēt biļeti?
  Skolniece reiz esot redzējusi gadījumu Jēkabpils autobusā, kad tiek …izsēdināta vecenīte, un baidījusies, ka arī viņu tūlīt izsēdinās. Kontroliere meitenei arī esot sacījusi, cik ilgi var meklēt biļeti, un šī replika satraukusi meitu, tāpēc viņa …izkāpusi…
  Tas liecina par kontrolieru NELAIPNO attieksmi pret jauniem un gados veciem pasažieriem…

  Ko vecais kraķis grīnbergs aizstāv savā penterējumā?
  Taču ne jau skolnieci !

 3. Cilvēki nemainās uz labo pusi,vai nu ir kaut kādi izdzimteņi,vai zaķpastalas,cik ilgi Dievs uz jums gaidīs,laikam ir par vēlu.Labie cilvēki,esiet modri un stipri,sargat savus bērniņus!!;

 4. Cilvēki nemainās uz labo pusi,vai nu ir kaut kādi izdzimteņi,vai zaķpastalas,cik ilgi Dievs uz jums gaidīs,laikam ir par vēlu.Labie cilvēki,esiet modri un stipri,sargat savus bērniņus!!;

 5. Es tādā vecumā braucu viesos pie radiem pāri par pus latviju, nebij ne mobilo ne saziņas.Ja cilvēks maldās savā mazpilsētā 3pieturu attālumā, tad jāvērtē mātes rīcība, kura laiž neadekvātu bērnu vienu pašu braukt!

 6. Gan histēriskajai māmiņai, gan žurnālistiem ir jāatvainojas SIA “Jēkabpils autobusu parks” darbiniekiem par publiskas neslavas celšanu.
  Pusaudzes mātei pašai jāvērtē savas meitas spējas un saprašanu. Ja tā pusaudze nespēj atrast savā somā biļeti, vai pataloģiski baidās no kontrolieres, vai pati kaut ko izdomā, tad mātei jābraukā līdzi, nevis jāvaino visa pasaule, ka neauklē viņas 12-gadīgo meitu.
  Pēdējā laikā ļoti bieži lasām par pusaudžu izdomājumiem: zēni izdomājuši, ka viņus gribēja ievilināt mašīnā, 11-gadīgs zēns iekāpis citā autobusā un māte arī vaino visu pasauli, un arī šī pusaudze, kuru it kā izsēdināja no autobusa.
  Liepājas 5-gadīgā puisīša gadījums ir pavisam savādāks, viņš bija mazs bērns.
  Par māmiņu pārmetumiem citiem pasažieriem. Zinot, ka pusaudži visu ko izdomā sevis attaisnošanai un viņu mātes ceļ publisku neslavu, pilnīgi saprotams, ka cilvēki negribēs ņemties ar šādiem pusaudžiem sab.transportā.

 7. AUTOBUSU PARKS ATTAISNOJAS,BET TO KO IZJUTUSI SI MEITENITE,VISIEM NOSPLAUTIES.KAUNS PAR TADU CILVEKU RICIBU. BERNAM VAR GADITIES VISADI,BET SIRSNIBAS CILVEKOS NULLE. BAIGI NU NABADZIGS KLUS AUTOPARKS,AIZVEDOD ARI BERNU BEZ BILETES.KAUNS.

 8. Laikam autobusu direktori samaksāja naudu, lai māte maina liecības. Lai saglabātu labu reputāciju.

 9. Purnus jizdauz tiem kontrolieriem

 10. Uzskatu, ka gan kontrolierus, gan autobusa vadītāju ir jāatbrīvo no darba jo tāda rīcība nav savienojama ar adekvāta cilvēka un profesionāļa rīcību, bez tam tiem ir jākompensē cietušajai meitenei morālā kompensācija. Tiešām cilvēki ir aizmirsuši PSRS laiku kad sauca pie kārtības un lika cietumā ne par tādiem vien pārkāpumiem. Tiešām autobusu parks bankrotēs ja maza slima meitenīte kura ir apjukusi un slikti jūtas ir jāatstāj bezpalīdzības stāvoklī? Par to draud kriminālatbildība (Personas atstāšana bezpalīdzīgā stāvoklī). Un Jēkabpils autobusu parkam vēl nav kauna komentēt, jāatvainojas, jākompensē morālā kompensācija un jāatbrīvojas no neadekvātiem darbiniekiem. Ja meitenītei nebūtu mobilā telefona būtu kārtējais nosaluša bērna līķis. Jūs strādājat apkalpojošā sfērā un atbildat par pasažieriem brīdī kad viņi ir iekāpuši autobusā, ja personai nav biļetes to var nodot policijas rokās bet nevis izsēdināt mežā lai bērns nosalst un aiziet bojā. Briesmas.

 11. Ne tikai šādos gadījumos tiek pasniegta nepilnīga, nepārbaudīta informācija.

Draugiem Facebook Twitter Google+