×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2015
Drukāt

Meitene nokļūst slimnīcā pēc kritiena no zirga (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Zemgalē 11 gadus veca meitene nokļuvusi slimnīcā pēc kritiena no zirga, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Meitenei konstatēts atslēgas kaula lūzums.

Tāpat Zemgalē mediķu palīdzība bijusi nepieciešama deviņus gadus vecam puikam, kurš, mājās vingrojot, atmuguriski kritis un lauzis pakauša kaulu.

Kāds 38 gadus vecs vīrietis Vidzemē nonācis slimnīcā pēc tam, kad alkohola reibumā bija labojis mājas jumtu un no tā nokritis, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Vīrietis nogādāts slimnīcā ar politraumu. Mediķi cietušajam konstatējuši galvas traumu, roku lūzumu un mugurkaula traumu.

Tāpat Vidzemē slimnīcā nonācis 45 gadus vecs vīrietis, kurš nokritis no šķūnīša kāpnēm uz betona grīdas. Vīrietis slimnīcā nogādāts ar aizdomām par muguras skriemeļu lūzumu.

Mediķu palīdzība bijusi nepieciešama arī kādam 56 gadus vecam vīrietim Vidzemē, kuram kokzāģētavā pa seju trāpījis dēļa gabals. Vīrietim konstatēta galvas trauma, kā arī sejas kaulu lūzumi.

Slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu nonākusi kāda sirmgalve, kura divas dienas bija gulējusi dzīvoklī uz grīdas.

Vidzemē 86 gadus vecā sieviete bijusi mājās un pakritusi. Nevarot piecelties, viņa divas dienas nogulējusi uz grīdas. Sievieti bezpalīdzīgajā stāvoklī atklājuši tuvinieki, kas bija ieradušies viņu apciemot. Tuvinieki izsaukuši arī glābšanas dienestu un mediķus.

Savukārt slimnīcā Latgalē nogādāts 40 gadus vecs vīrietis, kurš bija ilgāku laiku gulējis neapdzīvotā ēkā. Mediķi konstatējuši, ka vīrieša ķermenis bija atdzisis līdz 32 grādiem. Vīrietis bijis dezorientēts un ar ķermeņa atdzišanu nogādāts slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD reaģēja uz 1148 notikumiem, no kuriem 198 bijuši saistīti ar traumām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ..................... Atbildēt

    psrs graždaņi

Draugiem Facebook Twitter Google+