Latvijā
Kriminālziņas

Pie grausta nokritušo pusaudzi reibumā pamet vienu1


Liepājas centrs. Ilustratīvs foto.
Liepājas centrs. Ilustratīvs foto.
LETA – foto

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājā, pie nepabeigtas trīsstāvu mājas Laivinieku ielā 4, atrasta guļam kāda 15 gadus veca pusaudze. Apkārtējo namu iedzīvotāji spriež, ka meitene nokritusi no celtnes, jo pa minēto īpašumu teju katru dienu ložņājot skolēni, vēsta portāls “liepajniekiem.lv”.

“Mēs jau sen baidījāmies, ka no šīs mājas kāds nokritīs,” pastāstīja līdzās esošās Matrožu ielas iedzīvotāja Irina Ivanova. Viņa gan atzīst, ka pati nav redzējusi, kā meitene nokritusi. “Notikušo pamanīju tad, kad ieradās neatliekamā medicīniskā palīdzība. Kaimiņi, kuri steidzās meitenei palīgā, stāstīja, ka pusaudze nokritusi un smagi savainojusies – gulējusi bez dzīvības pazīmēm. Kaimiņi arī zināja teikt, ka kopā ar meiteni bijuši citi jaunieši, kas, visticamāk, nobijušies un aizbēguši.”

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga informējusi, ka 17. februārī Liepājā no Matrožu ielas slimnīcā nogādāta 2003. gadā dzimusi meitene, kurai konstatēts alkohola apreibums un ķermeņa atdzišana. Par notikušo informēta meitenes māte.

Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase apstiprināja, ka meiteni slimnīcā izmeklējuši mediķi, taču šobrīd jauniete ārstējas ambulatori – tātad nekādas nopietnas traumas nav konstatētas.

Laikraksts “Kurzemes Vārds”, apmeklējot Laivinieku ielas 4. namu, secinājis, ka tajā iekļūt esot itin viegli – teritorijas nožogojums ir bojāts un vietām trūkst pavisam. Tāpat vairākās vietās metāla loksnes, kas nosedz logus un durvis, ir atrautas vaļā.

Laivinieku ielā sastapta liepājniece, kuras ceļš regulāri ved garām pamestajam namam, pastāsta, ka jauniešu pulcēšanos viņa tajā nav manījusi. “Kādas skaņas tur reizēm ir dzirdētas, esmu arī redzējusi, ka bezpajumtnieki velk no turienes metāla detaļas,” teikusi sieviete. “Taču jauniešus tur “tusējam” neesmu redzējusi.”

Tomēr apkārtējie uz minēto adresi saukuši vairākkārt, klāstīja Ivanova. Liepājas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš apstiprina, ka iepriekš ne reizi vien sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par to, ka īpašnieks nav nodrošinājis, lai būvē nevarētu iekļūt nepiederošas personas. Tāpat protokoli rakstīti cilvēkiem, kas šajā īpašumā iekļuvuši.

Saistītie raksti

Pirms pāris gadiem īpašums Laivinieku ielā 4 bija izlikts pārdošanā. J. Vārpiņš zina teikt, ka ēkai nesen mainījies īpašnieks un jaunais saimnieks – kāda juridiska persona – apņēmies to atjaunot. Jāatzīmē, ka ēka Laivinieku ielā 4 ir iekļauta pašvaldības vidi degradējošo būvju reģistrā.

Liepājas būvvaldes vadītāja vietnieks Arvīds Vitāls norāda, ka minēto īpašumu regulāri apseko būvinspektors, un pēdējās apsekošanas laikā secināts, ka visas ieejas nepabeigtā jaunbūvē ir aizdarītas. “Tomēr šodien tās ir aizdarītas, bet rīt jau atkal var būt vaļā,” viņš pauž, piebilstot, ka tuvākajā laikā inspektors ēku apskatīs atkārtoti.

LA.lv