×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

“Meitenes neraud” – izrāde par sievietes prātu un intuīciju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. februārī Līgas Libertes dejas teātris aicina skatītājus novērtēt savu jaunāko darbu – dejas izrādi “Meitenes neraud”, kas ir veltījums sievietēm un, kā saka iestudējuma horeogrāfe Līga Liberte-Lasmane, “tā būs par vētru sievietes galvā un okeānu viņas sirdī”.

Ar šo dejas izrādi horeogrāfe mēģinās rast atbildi uz vairākiem sievietēm vitāli svarīgiem dzīves jautājumiem: kur esmu es pati, kalpojot un mīlot citus, kā iemīlēt savu patieso būtību, kas notiek, kad sieviete aizver aiz sevis durvis un satiek pati sevi.

Līga Liberte-Lasmane ir pārliecināta, ka “sievietes var vienlaicīgi izdzīvot vairākas dzīves un vienlaikus piedzīvot vairākas pasaules”. Izrādes “Meitenes neraud” laikā skatītājs varēs būt liecinieks sievietes iekšējās un ārējās pasaules izziņas procesā. Caur deju un kustību tiks runāts arī par intuīciju un prātu – kā sievietei šīs divas lietas sadzīvo vai tieši otrādi – savstarpēji nesadzīvo. Izrādi var raksturot kā ceļu, kas aizved pa dažādām dzīves takām, lai beigās nonāktu mājās.

“Meitenes neraud” ir horeogrāfes Līgas Libertes-Lasmanes veidotā sestā dejas izrāde pēdējo sešu gadu laikā. Tajā piedalīsies 14 dejotājas. Kā raksturo pati horeogrāfe, “izrādes horeogrāfija ir ieturēta mikro stilā, kas nozīmē daudz mazu sarežģītu kustību. Tas kopumā veido komplicētu, bet ļoti interesantu izrādes vizuālo tēlu”. Šajā iestudējumā kā horeogrāfa asistente veiksmīgi darbojas arī Līgas Libertes dejas teātra dejotāja Linda Beķere.

Pirmizrāde 2015. gada 20. februārī plkst. 20, 21.februārī plkst. 16 un 19 Dizaina Fabrikā (D.Fab), Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+