×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Meitenes putru ēd biežāk

Foto-Valda MadalāneFoto-Valda Madalāne

 

Cītīgākas putras ēdējas 1.-4.klases skolēnu vidū ir meitenes, jo 63% meiteņu un 52% zēnu norāda, ka vismaz trīs dienas nedēļā uzturā lieto graudaugu putru, liecina projekta “Putras programma skolās” norises laikā veiktā aptauja, kuras iniciators ir uzņēmums AS “Rīgas Dzirnavnieks”.

Aptaujā noskaidrotas arī iecienītākās putras skolēnu vidū. Meitenēm tās ir auzu pārslu – 46%, mannā – 29% un rīsu – 10%. Kādu citu putras veidu norāda 15% meiteņu. Savukārt zēniem, līdzīgi kā meitenēm, izteikts favorīts ir auzu pārslu putra – 63%, tad seko trīs graudu vai piecu graudu pārslu – 17 % un mannā – 11 % putra.

Kā garšīga piedeva putrai visbiežāk gan meiteņu, gan zēnu auditorijā tiek minēts ievārījums, sviests, augļi un rieksti. Uz jautājumu, vai putras programmas skolās aktivitātes ir veicinājušas izpratni par graudaugu nozīmi ikdienas uzturā, vairākums no abām auditorijām – 94% meiteņu un 89% zēnu – atbildēja pozitīvi.

Lai popularizētu putras ēšanas tradīcijas starp skolēniem un veicinātu to izpratni par putras veselīgumu, “Rīgas dzirnavnieks” oktobrī aizsāka projektu, kura norises laikā vairāk nekā 20 000 pirmklasnieku saņēma uzņēmumā ražotās putras.

Pētījums veikts laika posmā no 11.septembra līdz 15.oktobrim, tajā piedalījās 1460 pirmās līdz ceturtās klases skolēni no Latvijas skolām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+