×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Pirmklasīgās 2

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau zināma kompānija, neizbēgami konflikti, nekorekti joki un sagaidāma uzvara – šādi var raksturot amerikāņu mūzikla „Pirmklasīgās” turpinājumu, kam sekos vēl viens turpinājums.

Mūzikli un vesterni – bez šiem žanriem amerikāņu kinematogrāfs nebūtu pilnīgs, un, kaut arī vesternu slavas laiks jau sen pieskaitāms pagātnei, ar mūzikliem ir dīvaini. To popularitāti diktē ļoti dažādi iemesli, un pēdējos gados, pateicoties arī pilnmetrāžas animācijas filmām, kas piekaisītas ar lipīgām melodijām, pie skatītājiem atgriežas žanrs, kas pilnas skatītāju zāles pulcina Brodvejā, kas pieļauj visdažādākos saturiskos karkasus un kas veiksmes gadījumā savāc pilnu kasi. Tieši tā noticis arī ar „Pirmklasīgo” otro daļu, kas kinoiznomā jau krietni pārsniegusi 100 miljonu atzīmi, par ko producenti priekā berzē rokas – pieticīgais 29 miljonu budžets amerikāņu komiķes un režisores-debitantes Elizabetes Benkas rokās realizēts atbilstoši iepriekšējās filmas paraugam un nekādus pārsteigumus nesagādā.

Elizabetes Benksas – viņa ir arī viena no producentiem – veidotajā filmā „Bellu” pastāvēšanai ir viens milzīgs apgrūtinājums, un, lai izpirktu „vainu”, meitenes nolemj piedalīties pasaules mēroga čempionātā, kurā amerikāņi nekad nav uzvarējuši. Vissīvākais konkurents ir brutālā, kaut ļoti talantīgā vācu grupa „Das Sound Machine”, taču, protams, ar nedienām karjerā vēl nav gana. Beka mēģina rast savu vietu ierakstu studijā, kur kā praktikantei viņai vajadzētu nodarboties vien ar kafijas krūzīšu uzpasēšanu, resnā Eimija pa naktīm zogas uz randiņiem un ir galvenā vaininiece, kāpēc „Bellas” kritušas nežēlastībā, kas savukārt pilnībā sagandējis Hlojas dzīvi. Labi vēl, ka meitenēm pievienojusies Emīlija, kuras māte arī reiz bija dziedātāja un kuras sapnis kopš mazām dienām ir atrasties uz skatuves ar tādām pašām veiksminiecēm.

„Pirmklasīgās 2” ieņēmumi dažu nedēļu laikā jau pārsnieguši to summu, ko par biļetēm un videonomās iekasējā oriģinālfilma, un filmas veidotāju joks par Obamu pāri, kuri noskatās „Bellu” priekšnesumā, smalkumā nepaceļas virs pārējiem, kas lielākoties saistīti ar zemjostas tematiku, klišejiskām emigrantu problēmām un varoņu pārliecību, ka ASV ir vienīgā vieta uz zemes, kas teju pielīdzināma Paradīzei. Lai vai kā, tomēr „Pirmklasīgās 2” nav arī bezcerīgs gadījums, jo par muzikālo noformējumu sūdzēties nevar, tāpat arī dažas no jaunajām aktrisēm cenšas, cik vien spēka, vienlaikus gan mēģinot paspīdēt uz apkārtējo fona, gan arī neaizmirst par savas varones radošajām/emocionālajām mokām. Anna Kendrika, Heilija Steinfelda un Rebela Benksa ir kolorītākās no šīs filmas varonēm, taču viņu smalkie papēdīši vēstures režģī neatstās pat niecīgākos nospiedumus, ja vien „Pirmklasīgās” nekļūs par kārtējo naudas kāšamo franšīzi, kurā viena pēc otras iemirdzēsies pa kādai jaunai zvaigznītei un pa epizodiskai lomiņai nospēlēs mūzikas biznesa grandi. Un ja kādam no tās potenciālo turpinājumu autoriem nudien neradīsies patiešām spoža ideja.

UZZIŅA:

„Pirmklasīgās 2”/”Pitch Perfect 2”

ASV, 2015.

Režisore: Elizabete Benksa

Lomās: Anna Kendrika, Rebela Vilsone, Britānija Snova, Hailija Steinfelda, Elizabete Benksa, Skailars Astins, Ādams Devains, Bens Plats, Džons Maikls Higinss, Snoop Dog

No 29. maija „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”, kā arī Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Siguldā, Cēsīs, Daugavpilī un Rēzeknē

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+