×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Meiteņu koris atved zeltu no Sankpēterburgas

Raduga

Pirmo vietu un zelta diplomu XVII internacionālajā bērnu un jauniešu koru festivālā “Varavīksne”, kas norisinājās Sanktpēterburgā no 28. līdz 30. martam, ieguvis Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace”, ziņo mūzikas skolas pārstāve Santa Puriņa.

Koru festivālā-konkursā “Varavīksne” koru grupā līdz 16 gadu vecumam savā starpā sacentās deviņi kori: “Ņevas akvarelis” (Sanktpēterburga, Krievija), “Kancona” (Sanktpēterburga, Krievija), “Sankta” (Sanktpēterburga, Krievija), “Zēnu un jauniešu koris” (Iževska, Krievija), “Iskra” (Sanktpēterburga, Krievija), “Harmonija” (Gatčina, Krievija), “Vdohnoveņije” (Tvera, Krievija), “Harmonija” (Baškīrija, Krievija), kā arī “Vivace” (Rīga, Latvija).

Meiteņu koris no Latvijas konkursā dziedāja trīs dziesmas: Josefa Svidera “Jubilate Deo”, Antonio Loti “Sanctus” un Andra Sējāna “Kur, vilciņi, čunčināji?”. “Konkursa nolikumā bija norādīts, ka vienai no dziesmām jābūt nacionālās tautas dziesmas apdarei, vienai dziesmai – jaunai, radītai pēc 1980. gada, bet trešajai – senās mūzikas skaņdarbam. “Ievērojot konkursa nolikumu, izvēlējāmies dziedāt tieši šīs trīs dziesmas, kas ne tikai šķita ļoti skaistas, bet arī atbilda bērnu muzikālajām iespējām,” dziesmas repertuāra izvēli skaidro Andra Fenhane, meiteņu kora “Vivace” mākslinieciskā vadītāja.

Kora mākslinieciskā vadītāja atzīst, ka lielākais pārsteigums, aizbraucot ar meiteņu kori uz Sanktpēterburgu, bija pašām savi fani. “Biju patīkami pārsteigta, kad pēc pirmā koncerta pie manis pienāca kāda inteliģenta kundze un izteica komplimentus par meiteņu uzstāšanos. Turklāt viņa mūsu meiteņu kori atcerējās arī no iepriekšējās reizes, kad Sanktpēterburgā viesojāmies 2006. gadā, piedaloties festivālā “Dziedošā pasaule”. Sarunā uzzināju, ka Krievijā koriem ir diezgan apgrūtinoši iemācīties jaunu dziesmu repertuāru, jo izdevniecības jaunas notis izdod ļoti maz. Līdzīgi kā pēc iepriekšējā festivāla, arī pēc šī gada konkursa sarunājām, ka elektroniski nosūtīšu nošu materiālu, kas var noderēt darbā ar jauniešiem Krievijā. Patīkami, ka sieviete izrādīja interesi arī par latviešu tautasdziesmu apdarēm,” iespaidos par festivālu dalās A.Fenhane.

Bet ar iegūto uzvaru meiteņu kora “Vivace” muzikālās gaitas, protams, nebeidzas! Jau 12.maijā meiteņu koris koncertēs Sv. Jāņa baznīcā ar Mātes dienai veltītu koncertu “Kā putniņš uz zara”, 17. maijā Sv. Pētera baznīcā gaidāms latviešu komponistu koncerts, kurā Jāzepa Mediņa 1. mūzikas skolas meiteņu koris dziedās Riharda Dubras, Ilzes Arnes un Jāņa Ķirša radītos skaņdarbus, kā arī vasarā meiteņu koris piedalīsies 10. Pasaules koru olimpiādē, kas notiks Rīgā no 9. līdz 19. jūlijam.

Meiteņu koris “Vivace” dibināts 1996. gadā Rīgas 1. mūzikas skolā. Kora mākslinieciskā vadītāja un dibinātāja ir Andra Fenhane. Apvienojoties Rīgas divām vecākajām mūzikas skolām, koris pārtapa Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas meiteņu korī “Vivace”. Kormeistare – Alise Koknēviča, koncertmeistare – Iveta Pelše.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+