Pasaulē
Eiropa

Meja: Tramps kļūdījās, bet to izturēsim 16

Foto – REUTERS/LETA

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ceturtdien vēlreiz nosodījusi ASV prezidentu Donaldu Trampu par britu labējo radikāļu publicētu video retvītošanu, bet uzsvēra, ka Savienoto Valstu un Lielbritānijas attiecības pārdzīvos šīs domstarpības.

Meja, kura pašreiz atrodas vizītē Jordānijā, televīzijā translētā preses konferencē uzsvēra, ka labējo radikāļu organizācijas “Britain First” video retvītošana bijusi nepareiza rīcība, bet piebilda, ka ASV un Lielbritānijas attiecības ir izturīgas.

“Mēs nebaidāmies pateikt, ja domājam, ka ASV rīkojas nepareizi,” sacīja Meja, atbildot uz jautājumu par Trampa reakciju uz sākotnējo nosodījumu no Londonas puses.

Tramps trešdienas vakarā atbildēja uz Mejas kritiku, iesakot viņai pievērst uzmanību islāmistu terorismam Lielbritānijā.

Jau vēstīts, ka Tramps trešdien tviterī retvītoja musulmaņus nelabvēlīgā gaismā atainojošus video, kurus sākotnēji publicējusi Lielbritānijas labējo radikāļu organizācijas “Britain First” līdera vietniece Džeida Fransena.

Šo video autentiskums un izcelsme ir neskaidri. Tajos redzami vardarbības akti, kuros tiek vainoti musulmaņi.

Pirmajā video “musulmaņu migrants” spārda un ar dūrēm dauza “holandiešu zēnu”, kurš ir uz kruķiem. Nākamajā video redzams bārdains “musulmaņu” vīrietis, kurš nomet zemē Jaunavas Marijas statuju, sadauzot to gabalos.

Trampa rīcību asi kritizējuši arī citi Lielbritānijas politiķi, pierasot Mejai anulēt ielūgumu Trampam apmeklēt Lielbritāniju.

Premjere preses konferencē Jordānijā paziņoja, ka “ielūgums ir pagarināts un pieņemts”, bet konkrēts datums vēl nav noteikts.

“Šīs ir ilgtermiņa īpašas attiecības (..). Tās ir abu valstu nacionālajās interesēs,” viņa piebilda.

Meja lielāko kritikas devu veltīja “Britain First”, norādot, ka šī organizācija vēlas sašķelt sabiedrību un vairot neuzticību.

“Es domāju, ka mums visiem vajadzētu uztvert nopietni draudus, ko rada galēji labējie grupējumi (..). Lielbritānijā mēs galēji labējos uztveram ļoti nopietni,” sacīja premjere.

LA.lv