Sports
Basketbols

Mejeris karjeru turpinās “VEF Rīga” komandā 0

foto: AFP/LETA

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” komandas sastāvam pievienojies 22 gadus vecais un 2,07 metrus garais Latvijas valstsvienības uzbrucējs Mareks Mejeris, informē vienība.

Iepriekšējās trīs sezonas Mareks pavadīja Spānijā un šopavasar kopā ar “Autocid Ford Burgos” komandu uzvarēja Spānijas LEB Gold (otrās spēcīgākās) līgas izslēgšanas spēlēs. 18 spēlēs Mejeris vidēji 16,4 minūtēs guva 6,1 punktu un izcīnīja 5,4 atlēkušās bumbas. Pirms tam sezonas pirmo pusi viņš pavadīja Madrides “Fuenlabrada” vienībā, iegūstot pieredzi Spānijas ACB līgā.

“VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups: “Esam gandarīti, ka “VEF Rīga” komandas sastāvam izdevies piesaistīt Mareku Mejeri, kurš jau šobrīd ir sasniedzis Latvijas valstsvienības līmeni, bet tajā pašā laikā joprojām turpina progresēt un attīstīties. Redzam, ka arī pasaules augstākajā basketbola līmenī ir tendence atgriezties mājās, līdzīgi ir arī ar Mareku, kurš pēc ilgāka laika ārzemēs izvēlējies atgriezties dzimtenē un pievienoties “VEF Rīga”.”

Mareks Mejeris: “Ar lielāko prieku pievienojos VEF komandai, kurai nākamā solās būt ļoti izaicinājumiem bagāta sezona. Uzskatu, ka daudz varu dot šim nākamā sezonas modelim, kurā kodolu veidosim mēs, jaunie latviešu spēlētāji. Tāpat esmu gatavs palīdzēt jaunajam galvenajam trenerim Nikolajam Mazuram, savukārt komanda palīdzēs man, jo īpaši faktā, ka būs iespēja dalīt spēles laiku gan trešā, gan ceturtā numura pozīcijās! Domāju, ka mums izdosies nedaudz “patrokšņot” starptautiskajos mačos un, protams – pavasarī atvest Latvijas čempiontitulu atpakaļ uz Rīgu!”

Basketbola pamatus Mareks Mejeris lika Liepājā, kam vēlāk sekoja debija profesionālajā līmenī “Liepājas Lauvu” sastāvā.

Šobrīd Mareks Mejeris kopā ar Latvijas valstsvienību gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm, kas norisināsies līdz augusta beigām. Pirmo uzaicinājumu uz Latvijas valstsvienību Mareks saņēma 2010.gadā, debitējot tās sastāvā gadu vēlāk. Liepājā uzaugušais basketbolists pārstāvējis Latviju divos Eiropas čempionātos.

LA.lv