×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
9. decembris, 2016
Drukāt

Skolas aicinātas piedalīties filmas “Dvēseļu putenis” galvenā varoņa atlasē (5)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Par Artūra Vanaga lomu kopā ar vēl citiem vairāk nekā simts puišiem cīnās rīdzinieki Māris Lācis (no kreisās), Kaspars Molls, Artis Štālmanis un Henrijs Horsts.

Desmito un vienpadsmito klašu puiši jau aktīvi piedalās vēsturiskās drāmas “Dvēseļu putenis” galvenā varoņa Artūra Vanaga lomas atlasē. Pirmajā dienā šajā procesā piedalījās vairāk nekā piecdesmit puišu ne tikai no Rīgas, bet arī Talsiem, Tukuma, Liepājas un citām vietām.

“Piemērotāko puisi galvenajam varonim meklēsim, sadarbojoties ar skolām visā valstī. Taču mēs nevaram ierasties skolās bez brīdinājuma un sākt fotografēt un filmēt skolēnus. Tam ir nepieciešama vecāku atļauja. Tāpēc būtu ļoti jauki, ja skolu pārstāvji, aktīvākie skolēni piezvanītu pa tālruni 26336947 vai arī izteiktu vēlmi piedalīties, par to informējot e- pastā info@castingbridge.lv. Tad arī būs iespējams saņemt visu nepieciešamo informāciju par priekšdarbiem, kas jāveic, lai sagatavotos galvenā varoņa lomas atlasei un šo procesu varētu rīkot uz vietas skolā. Jauniešiem, kuri aktīvi palīdzēs šajos sagatavošanas darbos, būs iespēja piedalīties filmēšanā,” pastāstīja aktieru atlases režisore, aģentūras “Casting Bridge” vadītāja Gunita Groša.

“Literatūras stundās skolotāja ieteica, ka īstiem vīriem ir obligāti jāizlasa Aleksandra Grīna romāns “Dvēseļu putenis”,” saka rīdzinieks Henrijs Horsts, kurš, beidzoties mācībām skolā, ieradies aktieru atlases aģentūrā, lai iejustos latviešu strēlnieka lomā – fotografētos, filmētos un piedalītos iztaujāšanā, ko veic aģentūras darbinieki, lai pārliecinātos, vai puiši spēj iejusties vienaudžu – latviešu strēlnieku cīnītāju – ādā un izprast šo vēstures posmu.

“Man draugs ieteica piedalīties. Mēs abi fanojam par “Dvēseļu puteni”. Tiesa, viegli nelasījās, bet man ļoti patika, kā Grīns atspoguļo kauju ainas, detaļas, kā viņš to apraksta,” stāsta Kaspars Molls un piebilst, ka abi ar draugu Arti noteikti cīnītos par Latviju, ja, nedod Dievs, tāds laiks pienāktu.

“”Dvēseļu puteni” izlasīju pirms vairākiem gadiem, šis tas jau piemirsies, bet grāmata bija iespaidīga, tāpēc arī esmu šeit, lai pretendētu uz Artūra lomu,” neslēpj 10. klases skolnieks Māris Lācis.

“Viņiem jāizspēlē neliela etīde, lai pārliecinātos, kā puiši spēj uz vietas improvizēt situāciju, ko izstāstu. Tas ilgst burtiski trīs minūtes. Tā pārliecināmies, vai lomas pretendenti ir atraktīvi, spēj ātri reaģēt… Atsaucība ir liela, un puiši parāda labas radošās spējas. Patlaban esam aptvēruši Rīgu, bet atlase turpināsies pa visu Latviju, kamēr režisors būs apmierināts ar to vienu puisi, kas lomai būs vispiemērotākais. Mēs nezinām, varbūt viņš šobrīd atrodas Daugavpilī, bet varbūt viņš dzīvo Liepājā,” saka Marta Dzene, aktieru atlases režisores asistente. Informācija par turpmāko atlašu norisi jāmeklē aģentūras “Casting Bridge” feisbuka profilā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nu ne jau nu tāds Henrijs! No šiem četriem pilnīgi noteikti neviens.

  2. Oj. Tie džeki jau gadu filmē bez galvenā varoņa?
    Ļoti eksperimentāls piegājiens.

  3. Nu neviens no bildē esošiem puišiem neder varoņa tēlam,veiksmi meklējumos.Grāmata bija laba,ceru filma būs daudz labāka,nekā ”Rīgas sargi”.

  4. Herij, Henrij! Turies!

Draugiem Facebook Twitter Google+