×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. oktobris, 2016
Drukāt

Gatavi gāzt ar spieķi: Meklē atbildīgos, kāpēc jāpaliek bez pabalsta (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc raksta “Latvijas Avīzē” Saeimas deputāti prasa labklājības ministra paskaid­rojumus un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja atlaišanu.

Pamatojoties uz publikāciju “Gatavi gāzt ar spieķi” (“LA”, 29. septembrī) par invaliditātes statusa pagarināšanas aizkavēšanos divu mēnešu garumā, kuru laikā cilvēki paliek bez kādiem ienākumiem, vairāku Saeimas opozīcijas frakciju pārstāvji, parakstot vēstuli labklājības ministram Jānim Reiram, pieprasa atbrīvot no amata VDEĀVK vadītāju Andri Zīvertu. Atsaucoties uz rakstā minētajiem faktiem un aktualizētajām problēmām, deputāti vēstulē aicinājuši ministru skaidrot, kādēļ laikus nav risināta ārstu ekspertu trūkuma problēma VDEĀVK un vai būtu atceļama invaliditātes atkārtota ekspertīze atsevišķām invalīdu grupām, lai mazinātu rindas uz invaliditātes ekspertīzi. Vēl deputāti lūdz informēt, kad konkrēti tiks sakārtots VDEĀVK kapacitātes un kompetences jautājums. Vēstuli ministram parakstījuši frakcijas “Saskaņa” deputāti Andrejs Klementjevs, Vitālijs Orlovs un Aleksandrs Jakimovs, kā arī Silvija Šimfa (“No sirds Latvijai”) un Mārtiņš Šics (Latvijas Reģionu apvienība).

Labklājības ministrijas (LM) komunikācijas nodaļas pārstāvji pauž, ka ministrija jau sākusi vērtēt un analizēt situāciju, tostarp VDEĀVK vadības atbildību. Likumā noteiktajā termiņā, tas ir – ne vēlāk kā 30 dienu laikā, arī tikšot sagatavotas atbildes uz Saeimas deputātu ministram adresētajiem jautājumiem. Ministra padomniece komunikācijas jautājumos Aija Bukova-Žideļūna apstiprināja, ka J. Reirs par šo problēmu apspriedies arī ar premjeru un, visticamāk, jau tuvākajās dienās sekos kādi paziņojumi.

Kā “LA” jau rakstīja, VDEĀVK Rīgas apvienotajā nodaļā izveidojusies gara iesniegumu rinda. No dokumentu iesniegšanas līdz lēmuma pieņemšanai par invaliditātes pagarināšanu jāgaida aptuveni divi mēneši, kuru laikā konkrētās personas nesaņem ne invaliditātes pensiju, ne pabalstu. Vēlāk arī LTV “Panorāma” ziņoja par kādu invalīdi, kura jau trīs mēnešus palikusi bez iztikas līdzekļiem, lai gan dokumenti invaliditātes statusa pagarināšanai Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā iesniegti laikus. VDEĀVK vadītājs LTV minējis – visiem, kas uzrakstījuši iestādei atsevišķu iesniegumu par to, ka invaliditātes pabalsts ir vienīgie ienākumi, dokumenti tiekot izskatīti mēneša laikā. Taču invaliditātes pabalsta gaidītāji nezina, ka jāraksta tāds iesniegums.

“LA” iepriekšējā publikācijā gan ministrija, gan VDEĀVK nenoliedza, ka šāda problēma ir ļoti aktuāla un saistīta ar darbinieku trūkumu komisijā un personu ar invaliditāti skaita straujo pieaugumu. Lai gan patlaban noris jaunu darbinieku apmācība, VDEĀVK vadītājs pauda cerību, ka izskatīt iesniegumus likumā noteiktajā termiņā jeb mēneša laikā varētu izdoties tikai nākamā gada pirmajā ceturksnī.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Dīvaini, ka rakstā minēti 2 mēneši, man pienāca vēstule, ka izskatīšana ilgs 4 mēnešus. Es gan arī nedaudz piestrādāju par grašiem, tātad nav vienīgie ienākumi un ārpusrindas iesniegumu rakstīt nevaru, toties līdz ar šiem bezrindas gadījumiem mana rinda tikai pagarināsies. Zālēm gan nauda nesanāks šos 4 mēnešus, slimība būs saasinājusies.
    Var jau vdeāvk mājaslapā apskatīties vakancēs, cik ārstam ekspertam piesola algu, neviens lai nebrīnās, ka tur atrast strādātgribētājus pēc tik ilgiem studiju gadiem nav iespējams. Varbūt tikai tādus, kurus citur darbā neņem.

  2. It kā ministrs to broblēmu nezinātu un varbūt arī nezin – jo dzīvo paralēlā pasaule… vai uz Marsa ?

    • Viņi taču visi dzīvo uz Marsa. Par šīszemes iedzīvotājiem viņiem ziņu nav. …un intereses ne tik… 🙁

      • Ja nu vienīgi amerikāņi tur aizlido un tad uz Rīgu atsūta kādu senatoru, viceprezidentu, lai pavēstītu jaunumus no Marsa…

Draugiem Facebook Twitter Google+