×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Meklē bijušo “Putina baņķieri” (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Interpols sācis meklēt bijušo Krievijas miljonāru Sergeju Pugačovu, kurš savulaik tika dēvēts par “Putina baņķieri”, bet pēc bankrota ir atstājis valsti un kļuvis par Putina kritiķi.

Krievijas varas iestādes apsūdz 51 gadu veco Pugačovu valsts naudas zagšanā, kas bija piešķirta viņa bankas “Mežprombank” atbalstīšanai no 2008. līdz 2009. gada globālās finanšu krīzes laikā. Tagad šī banka ir bankrotējusi.

Pugačovs agrāk tika uzskatīts par līderi Kremlim pietuvinātā grupējumā, kurš bijis atbildīgs par bijušā naftas magnāta Mihaila Hodorkovska aizturēšanu un ieslodzīšanu cietumā. Līdz šā gada jūnijam Pugačovs bija arī Francijas ekskluzīvo pārtikas veikalu tīkla “Hediard” vairākuma daļas īpašnieks, kuru viņš iegādājās 2007. gadā.

Nesen Pugačovs atstāja Krieviju, ir apmeties nezināmā vietā un kļuvis par vienu no prezidenta Putina un viņa bagāto uzticības personu loka skaļākajiem kritizētājiem. “Šodien Krievijā nav privātīpašuma. Ir tikai vergi, kas pieder Putinam,” Pugačovs oktobrī paziņoja britu laikrakstam “Financial Times”. “Lielais bizness vairs nevar dzīvot kā iepriekš. Tam jādzīvo pēc militāriem noteikumiem.”

Pugačovs tika uzskatīts par nacionalizācijas kampaņas ierosinātāju, kas Krievijā tika sākta neilgi pēc tam, kad Putins 2000. gadā pirmoreiz kļuva par prezidentu. Viņu arī uzskata par naftas kompānijas “Jukos” vadītāja Hodorkovska aizturēšanas organizētāju. Interpola oficiālajā interneta vietnē teikts, ka Pugačovu “meklē Krievijas tiesu iestādes lietas ierosināšanai”. Paziņojumā arī pieprasīts, lai tie, kuriem ir zināma Pugačova atrašanās vieta, sazinātos ar Interpolu, bet nav tieši pieprasīta viņa aizturēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nezinu, kur viņš atrodas.

Draugiem Facebook Twitter Google+