×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Meklē dalībniekus latviešu bēgļu ceļa atkārtošanai (3)

Foto: Dāvids HolmertsFoto: Dāvids Holmerts

Ilustratīvs foto.

Kaņepes kultūras centrs aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 25 gadiem pieteikties dalībai starptautiskā projektā “Pa pēdām laivu bēgļiem”, liecina Kaņepes kultūras centra “Facebook” lapā publicētā informācija.

Projekts norisināsies no 29. aprīļa līdz 7. maijam, un tā laikā seši dalībnieki no Gotlandes un seši no Baltijas valstīm laivā mēros latviešu bēgļu ceļu no Ventspils līdz Gotlandei.

No 1944.gada rudens līdz 1945.gada pavasarim, baidīdamies no atkārtotas PSRS okupācijas, bet nevēlēdamies evakuēties uz izpostīto un tāpat padomju armijas apdraudēto Vāciju, daļa Latvijas pilsoņu centās pa jūras ceļu kā vienīgo iespējamo nokļūt neitrālajā Zviedrijā, norāda projekta autori.

Bēgļu braucieni bijuši ļoti bīstami, jo viņus apdraudēja vācu patruļas gan krastā, gan jūrā, mīnas, padomju aviācija un karakuģi, kā arī vētras, jo pārcelšanās bieži notika atklātai jūrai nepiemērotos un pārslogotos kuterīšos un laivās bez pietiekamiem degvielas un pārtikas krājumiem, jūras kartēm un navigācijas instrumentiem. Izbraukšana no Latvijas notikusi slepenībā, parasti bez uzskaites.

Projekta dalībnieki veiks to pašu ceļu uz Gotlandi, piedalīsies semināros un radošajās darbnīcās, lai projekta beigās piedalītos publiskā pasākumā Gotlandē un stāstīt par savu pieredzi plašākai publikai.

Detalizētāku informāciju var iegūt un pieteikties projektam līdz 22 februārim, rakstot uz e-pasta adresi “anete@kanepes.lv”.

Projekta mērķis ir ne tikai pieminēt pagātni, bet arī radīt sapratni par mūsdienu politisko situāciju un bēgļiem šajā gadsimtā. To īsteno Baltijas mākslas centrs, sadarbojoties ar Kaņepes Kultūras centru, Viļņas Mākslas akadēmiju un Igaunijas Okupācijas muzeju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Loti labs iniciativs. Mani vecaki tiesi tada veida aizbega uz Zviedriju. Es biezi domaju pa begliem sodien. Varbut viens otrs liksies dzilaki piedomat ka salidzina ar beglugaitam toreiz un tagad.

  2. Tādām lietām nejoko !

  3. Sis skatams kā Globalistu smadzeņu skalosanas kampaņas sastāvdaļa
    lai apčakarētu latviešus un piespiestu VELREIZ pakļaut sevi briesmām.

    ____
    Noziedzīgi. Tas kaņepes centrs jau ir dzirdēts, ka esot globalistu finansēts.

Draugiem Facebook Twitter Google+