×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Meklē Eiropas gada pašvaldību

Jau otro gadu Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un ministrijām organizē konkursu “Eiropas gada pašvaldība”.


 

Konkursa tēma mainās atbilstoši Eiropas gada tēmai – pērn tas bija veltīts aktīvai un veselīgai novecošanai, šis izsludināts par Eiropas pilsoņa gadu.

Konkursā šogad noteiks gan Eiropas gada pašvaldības, gan uzvarētājpašvaldības četrās nominācijās – “Pašvaldība kultūrai”, “Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai”, “Pašvaldība veselībai” un “Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai”. Konkursa mērķis ir veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju integrācijai, kultūrai, veselīga dzīvesveida popularizēšanai, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un sabiedrības iesaistei starptautiskā sadarbībā. Tāpat arī otrās kārtas vērtēšanas laikā pašvaldībās tiks meklēti Eiropas gada cilvēki, kuri daudz darba ieguldījuši gan kultūras, gan veselīga dzīvesveida, gan iedzīvotāju integrācijas jomā.

Konkursā aicinātas piedalīties visas pilsētu un novadu pašvaldības, izņemot iepriekšējā gada uzvarētājus – Ventspils pilsētu un Gulbenes novadu.

Tāpat kā pērn, konkurss norisināsies divās kārtās. Pirmajā kārtā pašvaldībām līdz 15. maijam jāpiesaka sava dalība konkursā, bet katrā reģionā trīs labākās pašvaldības mērosies spēkiem otrajā kārtā, kas norisināsies septembrī. To, kuras pašvaldības šogad plūks uzvaras laurus, uzzināsim apbalvošanas noslēguma pasākumā 18. oktobrī.

LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis: “Pēc iepriekšējā gada pieredzes varam teikt, ka piedalīšanās šajā konkursā sniedz lielisku iespēju pašvaldībām paskatīties uz izdarītajiem darbiem un labajām lietām savā novadā un pilsētā, kā arī saprast, kas vēl jāizdara. Aicinām pašvaldības aktīvi pieteikties, jo patiesi katrā pašvaldībā notiek labas lietas, par kurām ir jāizstāsta visiem, lai kopā visā Latvijā vairotu labos stāstus un pieredzi, ar kuru mēs varam lepoties.”

Konkursu informatīvi atbalsta arī laikraksts “Latvijas Avīze”, kas aktīvi sekos līdzi konkursa norisei, informējot lasītājus par interesantāko tā norises gaitā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+