×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Meklē iespējas atsavināt ļoti sliktā stāvoklī esošus kultūrvēstures objektus

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas Pieprasījumu komisijā šodien tika aktualizēta jau iepriekš parlamentā apspriesta ideja par iespēju valstij no īpašniekiem atsavināt ļoti sliktā stāvoklī nonākušus kultūrvēsturiskus objektus. Tajā pašā laikā tika norādīts uz juridiskām grūtībām šīs idejas īstenošanai.

Attiecīgo ideju ierosināja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) vadītājs Juris Dambis, kurš gan norādīja, ka jābūt uzmanīgiem ar iespēju veikt atsavināšanu pret atlīdzību, jo ir īpašnieki, kas ir ieinteresēti savu īpašumu šādā veidā pārdot valstij.

Deputāts Jānis Ādamsons (S) norādīja, ka tādā gadījumā nepieciešams veikt atsavināšanu bez atlīdzības, lai nepieļautu situāciju, kad, piemēram, Rīgā Marijas ielā un Aleksandra Čaka ielā, kā arī citās vietās gadiem ilgi pastāv nolaistas ēkas. Dambis piebilda – ja tiktu atsavināti divi vai trīs objekti, īpašnieki vairs neatļautos pavirši izturēties pret kultūrvēsturisko mantojumu. Šādu regulējumu gan nedrīkstētu attiecināt uz dzimtu vēsturiskajiem īpašumiem, kuru īpašniekiem nav līdzekļu objekta sakopšanai, – tādos gadījumos būtu jāmeklē cits risinājums.

Komisijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (ZZS) taujāja, kādi bija pretargumenti, kāpēc iepriekšējās diskusijas laikā Saeimā attiecīgā ideja netika realizēta. Dambis skaidroja, ka pretarguments ir, ka šāda rīcība nebūs tiesiska. Taču VKPAI vadītājs domā, ka ārkārtas situācijā būtu iespējams izmantot ārkārtas metodes, lai glābtu kādu kultūrvēsturisko objektu.

Brigmanis norādīja, ka jābūt nopietniem argumentiem, lai būtu iespējams atgriezties pie Saeimā reiz izdiskutēta jautājuma vērtēšanas. Tajā pašā laikā parlamentā ir juristi, kas nepieciešamības gadījumā var sniegt atzinumu par attiecīgo ideju.

Komisijas sēde bija veltīta Ķemeru sanatorijas iespējamai attīstībai nākotnē līdz ar tās nonākšanu jaunā īpašnieka rīcībā. Deputāti vienojās, ka turpinās sekot līdzi notikumu attīstībai.

Kā ziņots, LETA jau ziņoja, ka Ķemeru sanatorija nonāks Krievijas pilsonim Aleksandram Gusakovam piederošās SIA “Park Hotel Ķemeri” īpašumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+