×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

“Nepilsoņu kongress” piedāvā sarīkot karnevālu “Diena, kad biju latvietis”
 (37)

Foto - LETAFoto - LETA

Jeļena Baščinska

Tukšie krēsli pie “Nepilsoņu kongresa” aktīvistes Jeļenas Bačinskas izsludinātās diskusijas galda konferenču zālē viesnīcā “Tallink Hotel” liecināja, ka plašu atsaucību šīs aktivitātes nav guvušas. Tas tomēr netraucē viņai it kā runāt visu nepilsoņu vārdā un izvirzīt prasības. Pati Bačinska sevi nodēvējusi par “sabiedrisko tiesībsargu”, radot maldinošu priekšstatu, ka viņai būtu kāds sakars ar Tiesībsarga biroju. Patiesībā tā ir kārtējā falsifikācija, ar ko “Nepilsoņu kongress” regulāri izcēlies jau agrāk. (Par to, ka Drošības policija (DP) šo organizāciju tāpat kā citus Krievijas “profesionālos tautiešus” uzskata par galveno izaicinājumu Latvijas drošībai, “LA” rakstīja 20. maijā.)

Uz diskusiju ielūgtā partijas “No sirds Latvijai” priekšsēdētāja Inguna Sudraba J. Bačinskai atbildējusi, ka atrodas ārpus Rīgas, taču vēlāk cerot sadarboties. Aicināti bijuši tie Latvijas sabiedriski politiskās dzīves pārstāvji, kas, pēc Bačinskas vārdiem, esot publiski pauduši, ka “jāpārtrauc rusofobija un jāsāk sabiedrības saliedēšana”. Tie ir: politiķis Ainārs Šlesers, politoloģe Iveta Kažoka, kā arī Latvijas Pareizticīgās baznīcas un Latvijas Romas katoļu baznīcas pārstāvji. Neviens no viņiem neieradās. Klāt bija Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība), taču uz mudinājumu sēsties pie galda atbildēja, ka atnācis kā novērotājs un diskusijā nepiedalīsies. Tā diskusijās iesaistījās vien četri cilvēki: Bačinskas domubiedre, “Nepilsoņu kongresa” aktīviste Elizabete Krivcova, Latvijas vecticībnieku pārstāvis Illarions Ivanovs, Krievu kopienas portāla Baltijalv.lv redaktors Nikolajs Arefjevs un pensionārs Pjotrs Palčejs.

Izskanēja ideja, ka Latvijas sabiedrībai esot vajadzīgi jauni integrācijas “instrumenti” un tā varētu būt īpaša “Latvijas tautas saliedētības diena”, ko tad varbūt svinētu līdzīgi kā Līgo svētkus Daugavmalā. Tomēr sarunas ātri vien pārgāja pie tā, ka Sarmītes Ēlertes vadībā izstrādātā integrācijas politikas programma esot “jāizmet miskastē”.

Runājot par “saliedētības dienu”, E. Krivcova sacīja, ka ārzemēs mammas, lai protestētu pret “seksismu”, puikas ieģērbj meiteņu drēbēs, un līdzīgā veidā Latvijā arī varētu “sarīkot akciju, kurā latvieši runā krieviski un krievi latviski jeb tādu simbolisku pārģērbšanos – krieviem par latviešiem un latviešiem par krieviem, ukraiņiem par latviešiem utt.” Tāds “karnevāls”. Vēl kāds ieteikums no diskusijas vērotāja krievu žurnālista bija – svinēt jaukto laulību ģimeņu dienu.

Juristes Jeļena Bačin­ska un Elizabete Krivcova pieder pie “profesionālo tautiešu” jauno līderu paaudzes, kas ir izglītotas, labi pārvalda latviešu valodu un ārēji nav tik agresīvas kā daži citi domubiedri. Līderi ir īpaši trenēti un zina, kas kurā auditorijā runājams. “Kādiem vārdiem mums apliecināt, ka esam lojāli Latvijai?” J. Bačinska jautāja diskusijas izskaņā.

Drošības policija secinājusi: “Nepilsoņu kongress” centās gūt atbalstu savām idejām arī latviešu auditorijā un mēģināja iesaistīties iekšpolitiskajās debatēs. Cits virziens ir sūdzības starptautiskajām organizācijām. J. Bačinska februārī stāstījusi portālam Rubaltic.ru, ka “sabiedriskā tiesībsarga” amatā tikšot turpināts jau “Nepilsoņu kongresa” sāktais – ziņojumu rakstīšana starptautiskām organizācijām par mazākumtautību un nepilsoņu tiesību ievērošanu/neievērošanu, norādīšanu uz atšķirībām tiesībās. Raug, J. Bačin­skas teiktais: “Mēs plānojam izdarīt spiedienu uz Latvijas varu no iekšpuses. Mēs rīkojām piketu Briselē pretim Eiroparlamenta ēkai, mēs vēstījām par šīm problēmām no ANO tribīnes, aktīvi sadarbojamies ar EDSO, kā arī ar tās pārstāvjiem, kuri atbrauc uz Latviju katru gadu. Latvija ģeopolitiskajā arēnā nav patstāvīgs subjekts, tāpēc mēs apelēsim pie tām starptautiskajām struktūrām, no kurām ir atkarīgi politisko jautājumu 
risinājumi.”

Un vēl viens citāts. Latvijas Radio korespondents Ivo Leitāns sociālajā tīklā “Twitter” raksta, ka Jeļena Bačinska “Nepilsoņu kongresa” domubiedru vidū paudusi: mums varai jāblefo, ka Rīgā iespējams Maidana scenārijs.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Vai nav stulbi -var visu mūžu nodzīvot Latvijā un vēl lielīties ka nezina valsts valodu. Nepatīk -ej no kurienes nāci. Kā man dzīvot, kādus likumus pieņemt ne jums noteikt

 2. Latvijas Atmodas sākumā 1990-1994., Latvijas pavalstniecību atguva un saņēma tās līdz 1940.g. 16.jūnijam jau esošie pilsoņi un to pēcnācēji, un kad bijusī padomijai un tās mantiniecei Krievijai bija jāizvāc no Latvijas savu armiju un bija jāaiziet arī padomjlaika migrantiem, sabiedrības kustība LTF un atjaunotās Latvijas Republikas pirmā pēcokupācijas laikā ievēlētā valdība ieviesa arī t.s. “nepilsoņu pases”, kas tiem, kuri nevēlējās aizbraukt, deva iespēju palikt savās pajumtēs, un legalizēties Latvijā un izmantot papildus laiku sagatavoties Latvijas pilsonības lūgšanai un saņemšanai likumā noteiktajā kārtībā, pat vēl neprasot uzturēšanās atļauju. Tas bija cilvēcīgs piedāvājums, ņemot vērā, kā viņi daudzi tajos 50 gados bija te iedzīvojušies, sadabūjuši dzīvokļus, vasarnīcas, garāžas, un daudz ko citu. Bet izrādās, ka daudzi to nenovērtējuši, noslinkoja, sāka skriet visādiem prokrieviskiem politikāņiem plineriem pakaļ, un izmantoja vieglāko ceļu – nedarīt neko, tikai izdomāt speciālas prasības Latvijas valstij, un kļuva par 5. kolonu Latvijā, un tā uzvedas joprojām. Kā runā tautas parunā – Izvelc tādu suni no ūdens, atvēli tam pajumti, bet šis tev iekož rokā.

 3. Krivcova un Bačinska? Lojalitāte valstij ir jāparāda darbos,nevis vārdos.Jūsu darbi raksturo jūs un tādēļ nevajag runāt visu krievu vārdā.Daudziem krieviem ir kauns par jums,viņi grib dzīvot mierā un saticībā.Nezin kādēļ neviens no cīnītājiem nebrauc projām no valsts,kur tiem tik ļoti dara pāri? Cīņu vajag,naidu un asinis vajag? Meitenes,nododaties labāk mīlestībai un maigumam.Dzīve ir tik īsa.

 4. Kā šīs meičas nesaprot ka nevajag spēlēties ar uguni. Cik tur tā darba. Gapoņenko šaika jau mēģināja taisīt Rīgā Maidanu. Cilvēki, neesiet vienaldzīgi. Tūkstošiem sīriešu nogalināti, Ukrainā jau galina nost viens otru slāvu tautu pārstāvji. No dzirksteles var iedegties liesma. Vai tiešām slikti dzīvot mierā un saticībā? Kārojas asins smakas vai? Iepriekšējās paaudzes to jau izbaudījušas pārpārēm. Mana vecmāmiņa pārdzīvoja divus pasaules karus. Kaujas, bads, ciešanas, tuvu cilvēku zaudējums. haoss, asaras un nāve. Vai vajag?

 5. … un jevropa esot pat labklajibas likumi lopiem, par tiem nevarot nirgaties

 6. Ko darīt latviešu jauniešiem kurus diskriminē un nepieņem darbā dēl sliktajām krievu val zināšanām???????

 7. krievu šovinistu Stulbums! krievs paliek krievs………

 8. Labāk varēja taisīt pasākumu – DIENA, KAD BIJU ĪSTENS KRIEVS

 9. bobiets smuks! Runaa gan riebiigi… mazliest pagaist apgalvojums – skaistums izglaabs pasauli 🙁

 10. Nevajag! Karnevāli katru dienu!

 11. Karnevālā par vidējo krievu viegli pārģērbties – kājās treniņbikses, lakādas kurpes, netīra sporta jaka ar uzrakstu rossija, pie krūts georga sūdainā lentīte un nemitīga saulespuķu sēklu ēšana, voblas graušana, šnabja dzeršana un nepārtraukta pīpešana ar splaušanu uz ielas.

  • Var just, kādā sabiedrībā apgrozies… Tāds ar tādu… Manā apkārtnē tevis aprakstīto personu nav ne tuvu!

   • Laimīgā! Man gan nākas daudz ko no minētā redzēt, jo ikdienā pārvietojos ar sabiedrisko transportu un tas nav nekas neparasts. Arī dzirdēt ir nācies daudz ko, ne tikai lielā brāļa folkloru, bet arī Latvijai un latviešiem visai nedraudzīgus izteikumus.

 12. “Nepilsoņu kongress”,”Visu latviešiem”, “PCTVL”, “Daugavas vanagi un Lindermaņi” ir vienas izrādes aktieri! #suverenitate lv

 13. Šie varēs oficiāli izkliegties – Heil Hitler! Putins ir un paliek krievs, bet tā tauta savējos neciena.

 14. lai rīko realitātes šovu Diena ,kad Latvija tika pārvērsta par Krieviju,tad varēs spļaudīties un lamāties uz katra ielas stūra,nevienu vairs nesatrauks piecūkotās kāpņu telpas,pagrabi un nesakoptie pagalmi,visā krāšņumā ļausim uzplaukt bandītismam un citām aizraujošām nodarbēm,ko tik uzskatāmi mums rāda Krievijas TV.

 15. Kā tas tā nākas: kur trīs letiņi- partija, kur četri krievi kongress?

  • kongress tomēr skan iespaidīgāk kā partija.Īpaši jau ,kad tiek sasaukts sev svešā valstī ar nolūku iedibināt tajā Biškeku vai Maidanu,uz ko aicina cittautiešus Latvijas valsts izauklētās un izbarotās ,ar totālu naidu apsēstās,jaunkundzes.

   • Šobrīd atrodos Biškekā, te ir klusi un mierīgi, rozes zied, kādreizējās revolūcijas nu ir vēsture.

    • Tikai šaubos vai pēc Gapoņenko un Krivcovas “revolūcijas”Rīgā rozes ziedēs.Katrā ziņā rožu ziedēšana nav minēto biedru mērķis.Rozes jau zied arī pašlaik.

     • Pirmajā padomju varas gadā sabraukušo atbrīvotāju ierastos apķēzījumus uz ietvēm iedzīvotāji tika iesaukuši par ‘padomju rozēm’, tās “ziedāja” tik daudzviet. Arī tas par rozēm palicis atmiņā.

 16. Latvietība nav karnevāls

 17. REPATRIEET TIPUS Atbildēt

  REPATRIEET TOS MAACIITNEGRIBOSHOS UN NESTRAADAAJOSHOS.

 18. Viktors Guščins Atbildēt

  LATVIJAS SABIEDRISKO ORGANIZĀCIJU PADOME

  Paziņojums

  Vēl 2012.gada augustā Krievijas tautiešu organizāciju Latvijā 5.komference, kuras darbā piedalījās Latvijas Baltkrievu apvienības, ukraiņu, azerbaidžāņu, armēņu un uzbeku nacionālās kultūras biedrības, pieņēma paziņojumu „Par totalitāro tendenču pieaugumu Latvijas valsts ideoloģijā un praksē”. Diemžēl, pagājušajā pusotra gada laikā attālināšanās no demokrātijas normām un totalitārās ideoloģijas un prakses nostiprināšanās Latvijas valsts politikā guva tālāku virzību. Atteikums piešķirt krievu valodai oficiālu statusu; aizliegums novadīt referendumu jautājumā par masu nepilsonības likvidēšanu; atbalsts Saeimā atklāti nedemokrātiskai pēc satura Satversmes preambulai, kurā Latvijas tautas vietā tiek runāts par latviešu nāciju; grozījumi Latvijas Republikas Krimināllikumā, kas paredz sodu par „PSRS agresijas pret Latviju” 1940.gadā „noliegšanu, attaisnošanu, slavināšanu un rupju trivializāciju”; psiholoģiskā terora kampaņas realizēšana attiecībā pret krievu skolām un kārtējās, tā saucamās „skolu reformas – 2018” kampaņas izvēršana, kas vērsta uz izglītības krievu valodā pilnīgu iznīcināšanu Latvijas skolās. Tie visi ir valdošās labēji radikālās elites piemēri totalitārai pieejai domāšanā un rīcībā.
  Esošā vara nevēlas no demokrātiskām pozīcijām izvērtēt savu politiku attiecībā uz mazākumtautību tiesību ievērošanu, nacisma izpausmēm un vārda brīvības ievērošanu. Vara saredz starpnacionālās spriedzes pieauguma cēloņus valstī nevis Saeimas vai Ministru kabineta lēmumos, no kurienes arī rodas visas iniciatīvas, kas sašķeļ Latvijas sabiedrību, bet tajās sabiedriskajās organizācijās, politiskajās partijās un masu informācijas līdzekļos, kuri aicina atgriezt Latvijas Republiku uz demokrātiskās attīstības ceļa. Tieši uz totalitārisma atbalstu, nevis demokrātijas aizstāvību, ir vērsta tiesībsargājošo orgānu darbība, kas apspiež, un latviešu masu mēdiji, kas nomelno krievu sabiedriskās organizācijas, kuras veic kultūras, zinātnisko un tiesībsargājošo darbību.
  Dramatiskie notikumi Ukrainā šā gada sākumā ienesa varas nesēju dzīvē neizjustas bailes zaudēt to, kas nodrošina viņu šodiena eksistenci un labklājību, tas ir, pašu varu. Tai pat laikā valsts vadība negatavojas atkāpties ne par sprīdi no sava antidemokrātiskā kursa iekšējā- un ārpolitikā, atsakoties pieņemt jebkuru starptautiskās sabiedrības kritiku pret sevi, vai tā nāktu no Eiropas Savienības, no ANO, vai no Krievijas.
  Nevar neredzēt to, ka Latvijas tālākā atkāpšanās no demokrātijas normām notiek uz aizvien pieaugošā valsts atbalsta totalitārisma ideoloģijai un praksei fona.
  Kā lai citādi novērtē LR iekšlietu ministrijas lēmumu iekļaut „melnajā sarakstā” cīnītājus pret neonacisma izpausmēm un Satversmes aizsardzības biroja interesi par cilvēktiesību aizsardzības organizācijām tikai saistībā ar to, ka tās atļāvās izteikt savu attieksmi pret Latvijas pseidodemokrātiju starptautiskām cilvēktiesību organizācijām un, piedevām, tika sadzirdētas? Kā lai citādi novērtē varas lēmumu apturēt uz 3 mēnešiem telekanāla „RTR Planeta” raidījumus LR teritorijā, neskatoties uz to, ka šis lēmums ir pretrunā Latvijas Satversmes 100.pantam, kā arī valsts starptautiskajām saistībām?
  Sabiedrisko organizāciju sadarbības padome ar satraukumu atzīmē, ka Latvijas valsts vadības rīcība ved valsti uz totalitārismu, no kura cietīs visi Latvijas iedzīvotāji, neatkarīgi no tautības un pilsonības esamības. Starpnacionālā saskaņa un sabiedrības integrācija, Latvijas valsts demokrātiskā attīstība un vietējās tautsaimniecības attīstība ir iespējami, tikai likvidējot masu bezpavalstniecību un atgriežoties pie vispārējo vēlēšanu organizēšanas vietējās varas orgānos, Saeimā un Eiropas parlamentā, kā arī pie nosacījuma par patiesas – nevis tikai vārdos, bet arī ar darbiem – mazākumtautību tiesību ievērošanas, vārda un sapulču brīvības.

  Pieņemts Sabiedrisko organizāciju sadarbības padomes sēdē, 2014.gada 15.aprīlī.

  PS. Izziņa. Sabiedrisko organizāciju sadarbības padome dibināta 1998.gadā un apvieno vairāk kā 70 Latvijas sabiedriskās organizācijas. To skaitā Latvijas baltkrievu, krievu, azerbaidžāņu, armēņu un uzbeku nacionālās kultūras biedrības, kā arī citas sabiedriskās un kultūras organizācijas.

  • 140 miljoni krievu-mazākumtautība Latvijā,kurā paši latvieši ir tikai apmēram 1.5 miljoni.nez vai pašiem viņiem nemaz negribas apkaunēties,kad sāk gvelzt tādas stulbības.

  • Nacisms un fašisms ir no 140 miljonu lielās blakus dzīvojošās agresīvās tautas,kas grib iznīcināt un uzkundzēties simts reižu mazākai tautai,kas grib dzīvot savā zemē pēc savām tradīcijā un likumiem.

  • Visu cieņu Gušķinam , ka viņš neslēpj savus uzskatus un atklāti paziņo par savu naidu pret Latviju un latviešiem . Nevis tā kā daži citi , kuri runā “caur puķēm” , bet patiesībā ir tādi paši mūsu ienaidnieki kā miētais Guščins .

  • Nesaprotu, kāpēc Latvijā krievu valodā būtu jāsazinās tiem, kas paši nav krievi un kuru dzimtās valodas nav pat slāvu valodas, bet pat no pilnīgi citām valodu grupām. Ja vecie nevar un negrib mācīties vietējo valsts valodu, kāpēc tas būtu jāliedz jaunajiem?

 19. DP ,,nepilsoņu kongresu“ uzskata kā iemeslu valsts drošībai, tomēr dažādas līdzigas grupas darbojas Latvijā gadiem un DP vēl vienmēr tikai ,,uzskata“.

  • “Nepilsoņu kongress”,”Visu latviešiem”, “PCTVL”, “Daugavas vanagi un Lindermaņi” ir vienas izrādes aktieri!
   Vini visi ir nepieciešami valdības un siles drošībai #suverenitate lv

 20. Mani neviens nesaliedēs ar krievveidīgajiem, lai arī kā viņi neizliktos un necenstos!

  • Naivais. Tiek darīts viss lai tas nekad nenotiktu.
   Nakošie dalījumi būs pēc reliģijas, čiuļi un letgaļi, pēc seksuālās orientācijas un tolerances, pēc reģiona un sociālā stāvokļa. kas viss protams tikai stiprinās mūsu ekonomiku un labklājību.
   Esi ja vēlies, es nevēlos būt tas idiots , kas tam tic .

  • Nedod Dievs ar tādu saliedēties… Pa gabalu, pa lielu gabalu no tāda **!

 21. Smuka meitene, bet žēl, ka tāda ragana. Tajā karnevālā piesakos tēlot cīnītāju par krievvalodīgo tiesībām, piemēram Ģiļmanu vai pat Ždanoku.

  • Smuka gan,tikai izskatās tāda dikti apspiesta un diskriminēta kā jau viena no 140-miljonīgās mazākumtautības.

Draugiem Facebook Twitter Google+