×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
11. augusts, 2017
Drukāt

Meklē konkurentus Smiltēnam (5)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Edvards Smiltēns

Partijas “Vienotība” valde vakar atteicās skatīt Edvarda Smiltēna rosināto jautājumu par Solvitas Āboltiņas atstādināšanu no frakcijas vadītājas amata vēl pirms 19. augustā paredzētā partijas kongresa. Tikmēr partijas līderi aizkulisēs turpina aktīvus vadītāja meklējumus. Šim amatam uzrunāti vairāki valdības locekļi.

“Divpadsmit gadus esmu pavadījusi šajā partijā, un tās labākie sasniegumi saistās ar laiku, kad es vadīju partiju. Esmu darījusi daudz labu darbu, kaut pietiekami daudz bijušas arī kļūdas. Tagad jau esmu paziņojusi, ka politiku atstāju, tādēļ ceru sagaidīt vismaz kādu sapratni,” iespēju priekšlaicīgi atkāpties no frakcijas vadītājas amata komentēja Āboltiņa. Vienlaikus gan viņa atzina, ka līderis, “kurš ir daudz sists uz vēlēšanām un kuru turpina sist”, var būt problēma organizācijai. Tādēļ viņa jau paziņojusi, ka nekandidēs uz amatiem partijas vadībā, bet atgriezīšoties diplomātiskajā dienestā. Visticamāk, arī Saeimas deputāta mandātu viņa noliks vēl pirms 12. Saeimas termiņa beigām. Lūgta komentēt Smiltēna izteikumus par viņas neformālo ietekmi partijā, Āboltiņa atsmēja: “Edvardiņš kādreiz vienkārši kaut kur apmaldās.”

Diskusijas “Vienotības” valdes sēdē vakar esot gājušas augstos toņos. Tomēr Smiltēna rosinātais jautājums par Ābol­tiņas atstādināšanu no Saeimas frakcijas vadītājas amata nav skatīts. Par šā jautājuma iekļaušanu darba kārtībā balsoja pieci valdes locekļi, pret bija četri un četri atturējās. “Esmu panācis vismaz to, ka valde ir skaidri pateikusi, ka nekādas izmaiņas attiecībā uz Solvitu Āboltiņu nebūs,” pēc sēdes žurnālistiem teica Smiltēns. Savu lēmumu par kandidēšanu uz partijas vadītāja vietu un iespējamo izstāšanos no “Vienotības” viņš pieņemšot partijas ārkārtas kongresa dienā 19. augustā.

Partijas vadība vakar arī vienojās līdz pirmdienai pagarināt termiņu valdes priekšsēdētāja amata pretendentu izvirzīšanai. Taču to būšot iespējams izdarīt arī kongresa dienā. Noprotams, ka partijas pašreizējie līderi aktīvi vervē mierīgākus kandidātus, kuri varētu sastādīt konkurenci kareivīgajam Smiltēnam, kurš pagaidām nav līdz galam izlēmis par savu kandidēšanu, bet toties sasolījis radikālas izmaiņas partijā. Partijas pašreizējais priekšsēdētājs An­dris Piebalgs atzina, ka pārrunājis jautājumu par partijas vadīšanu ar Valdi Dombrovski, bet viņš esot pārāk aizņemts eirokomisāra amatā. Pēc neoficiālas informācijas, kandidātu meklēšanā iesaistījies arī partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars, jo Smiltēna sasolītās “radikālās izmaiņas” ietver ne vien Ābol­tiņas atstādināšanu, bet arī ģenerālsekretāra darba izvērtēšanu un partijas finanšu lietu revīziju. Uzrunāto vidū ir arī vairāki “Vienotības” ministri. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis no šā goda jau atteicies. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis apstiprināja, ka ticis uzrunāts, bet pats labprātāk šajā amatā redzētu ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu. Ekonomikas ministrs Ašeradens lēmumu par savu kandidēšanu pieņemšot līdz pirmdienai.

Līdz ar to pašlaik vienīgais kandidāts uz “Vienotības” priekšsēdētāja vietu ir partijas Rīgas domes frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis, kurš ar Kamparu cieši sastrādājies pašvaldību priekšvēlēšanu kampaņas laikā. Viņš sarunā ar “LA” nenoliedza, ka uz kandidēšanu viņu mudinājuši vairāki partijas biedri, tostarp “pirmās līnijas” pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Edvardiņš…

  2. Smiltēnam ir SPĒJAS RESTARTĒT ”VIENOTĪBU”, BET VECĀ NEKAUŅA TO NEĻAUJ! LIELAS šaubas restartēšanas iespējai, jo VISS NOLAISTS PĀRĀK TĀLU!? PĀRĀK!!!! Pareizi izsakās prātnieks! PALDIES! Ko Āboltiņa runā par sevis sišanu – rāpuli VAJADZĒJA NOSIST, kad tas nekaunīgi ierāpoja 12.Saeimā. Kurzemes vēlētāju lielākā daļa taču šo nelieti IZSVITROJA!?? Cik nesmuks teksts: “Eduardiņš kādreiz vienkārši kaut kur maldās” – KO TAD TU VECĀKA DĀMA ĻAUJ JAUNĪBAI MALDĪTIES? PASMIETIES VAJAG? VAI PATI NESAPROTI , KA MALDIES VISU 12.SAEIMAS LAIKU NE TAJOS GAITEŅOS?????? NEZĪMĒ SAVU PORTRETU CITOS UN IT ĪPAŠI SMILTĒNĀ! TAVS IZREDZĒTAIS ĶIRSIS IR ĻOTI LĪDZĪGS TEV: balss vīrišķīga, bet MUGURKAULA NEBŪS! Acīmredzot arī “Vienotības” valdi Āboltiņa tur savās rokās! Ko šajā gadījumā varētu Vaidere , Latkovskis vai Ašeradens???? Pārāk dziļi jau zem ūdens šī partija Āboltiņas vadīt neprasmes un domāšanas dēļ! Ir JĀPROT AIZIET AR CIEŅU UN GODU, bet ne ar NEGODU! PERSONĪGI Piebalga vietā NE PAR KĀDU CENU NEVADĪTU partiju!?

  3. ?? kandidāte būtu Vaidere, tikai viņai , šķiet, negribas smērēt rociņas, Briseli pamest. Arī Latkovskis būtu labs, vecais JL kadrs, Ašerādens kā biznesu saprotošs vīrs.

  4. Sludinājumu SS.LV vairs neielikt!

  5. Nevis =Meklē konkurentus Smiltēnam = bet veidu kā partijas vadībā paturēt Āboltiņu – kam nav skaidrs. Laikam tikai Āboltiņas faniem ir skaidrs – ka Smiltēnam ir iespējas restratēt partiju – tikai jāziedo Āboltiņa – bet to nedrīkst pieļaut – tad fani pa burbuli… kā mozaīkas piecīši…

Draugiem Facebook Twitter Google+