×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Meklē lētticīgos Latvijā


Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Latvijā kāda firma ar nosaukumu “MMM 2011” piedāvā Latvijas iedzīvotājiem noguldīt naudu, piesolot augstus procentus 


 

Jau pērn dažādos interneta portālos varējām lasīt, ka ikviens, kurš no 2011. gada 12. decembra līdz 2012. gada 15. janvārim noguldīs naudu “MMM 2011”, saņems 25% no ieguldītās summas. Šādi procenti turklāt tiek solīti par ikkatru nākamo ieguldīto naudas summu. Noguldot naudu depozītā, savukārt tiek solīti pat līdz 75% no noguldītās summas.

“MMM 2011” vilina arī banku kredītu parādos iestigušos. Piemēram, noguldot beztermiņa depozītā 1000 ASV dolāru, tiek solīti 20% mēnesī jeb 200 ASV dolāri, kurus noguldītājs pēc tam var iemaksāt bankā parāda dzēšanai. Tāpat tiek gādāts arī par daudzbērnu māmiņām, pensionāriem, invalīdiem, kam paredzēti papildu procenti. Visiem, kas pieteiksies piedāvājumam, kā rakstīts reklāmā, “tāpat vien, bez kaut kādām saistībām” dāvanā apsolīti 20 ASV dolāri.

Vēl vakar sociālajā tīklā www.draugiem.lv bija apskatāma “MMM 2011” lapa, kurā tā pozicionāta kā “”Globālais savstarpējās palīdzības finanšu sociālais tīkls, kura idejiskais līderis ir Sergejs Mavrodi!” Tiesa, šai lapā ir atruna, ka “par jebkurām darbībām, kuras Jūs veicat, iespaidojoties no informācijas, kas ir atspoguļota šajā lapā, Jūs uzņematies pilnīgu atbildību!”

“MMM 2011” pārstāvim Latvijā Seržam Harinam jautāju, kas vajadzīgs, lai pieteiktos naudas noguldīšanai un saņemtu dāvanā apsolītos 20 ASV dolārus. Esot jānosūta pa viņa e-pastu noguldītāja vārds, uzvārds, e-pasta adrese, tālruņa numurs un bankas konta numurs. Un pēc divām nedēļām 20 ASV dolāri tikšot pārskaitīti bankas kontā…

 

Jau pagājušā gada decembrī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdināja, ka šim “MMM 2011” nav dota atļauja noguldījumu pieņemšanai un ka šāda darbība ir krimināli sodāma.

 

FKTK biroja pārstāve Agnese Līcīte atklāj, ka par piedāvājumiem noguldīt naudu pērn dzirdējusi no iedzīvotājiem, kuri vaicājuši, kas vispār ir šis “MMM 2011”, kam, izņemot pārstāvi Latvijā, e-pastu un mobilā tālruņa numuru, nekā cita nav.

FKTK skaidro, ka uzrauga tikai licencētus naudas noguldījumu pieņēmējus. Tos iedzīvotājus, kuri uz savu roku nogulda naudu kaktu firmās, cerēdami uz lielu peļņu, valsts nekā neaizsargā. Visi licencētie komersanti, kuri drīkst pieņemt no iedzīvotājiem noguldījumus, redzami FKTK mājas lapā. Bet par “MMM 2011” vairāk komisijā nekas neesot zināms.

Par “MMM 2011” darbību Latvijā FKTK gan ziņojusi policijai. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas birojā sākuši pārbaudīt uzņēmumu, kas, iespējams, Latvijā mēģina būvēt jaunu finanšu piramīdu – līdzīgi kā 90. gadu sākumā dibinātajās firmās “Auseklītis”, “Colla”, “Ābelītes” un citās, kurās īsā laikā savu noguldīto naudu pazaudēja tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Policijā saka, ka FKTK iesniegums saņemts šā gada 6. janvārī, tāpēc par pārbaudes rezultātiem runāt esot pāragri.
MMMDraugi_8

Kā izrādās, Latvijas Uzņēmumu reģistrā firma ar šādu nosaukumu nemaz nav reģistrēta. Portālā www.draugiem.lv lasām, ka oficiālais “MMM 2011” informācijas avots ir www.sergey-mavrodi.com. “Oficiālajā avotā” nepārprotami redzams, ka šādi noguldīt naudu piedāvā bēdīgi slavenais Sergejs Mavrodi, kuru labi pazīst Krievijā, Ukrainā un citās valstīs.

Deviņdesmitajos gados Krievijā viņš nodibināja firmas “MMM”, “MMM-Fondi”, “MMM-Invest”, kuras, līdzīgi kā tagad “MMM 2011”, piedāvāja iedzīvotājiem noguldīt naudu ar ļoti augstiem procentiem. 1994. gadā pret Mavrodi ierosināja krimināllietu par nodokļu nemaksāšanu 100 miljonu ASV dolāru (54,10 miljonu latu) apmērā, vēlāk – par krāpšanu. 1994. gadā viņu ieslodzīja cietumā, bet pēc tam atbrīvoja, jo kļuva par Krievijas Valsts domes deputātu. Par mahinācijām ar naudu Krievijā viņš ticis apcietināts 2003. gadā, bet 2007. gadā atbrīvots. Tiek lēsts, ka 90. gados Mavrodi spējis apkrāpt aptuveni 25 miljonus Krievijas iedzīvotāju.

“MMM 2011” pārstāvis Seržs Harins, kurš ikdienā strādājot kādā Rīgas reklāmas firmā, man apgalvo, ka viņa vārds un uzvārds neesot izdomāti. Pagājušā gada oktobrī esot pats noguldījis 100 ASV dolārus un pēc mēneša saņēmis apsolītos 25%. Kurš maksā šīs dāvanu naudas un procentus? Harins skaidro, ka no “MMM 2011”, kas esot sociālais finanšu tīkls jeb globāla pašpalīdzības kase, kurā esot vairāk nekā 10 miljoni dalībnieku.

SEB bankas Mārketinga un komunikācijas pārvaldes projektu vadītāja Kristīne Martinsone saka, ka Latvijas iedzīvotāji jau ir piedzīvojuši vairākas sāpīgas mācības, kad kādās firmās piedāvā tirgus stāvoklim nesamērīgi augstus depozītu procentus. Tie jau vien rada aizdomas, ka atkal kārtējo reizi tiek mēģināts izkrāpt naudu no lētticīgiem cilvēkiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+