×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Meklē līdzekļus ērģeļu atjaunošanai Līvānu katoļu baznīcā

Foto: livani.lvFoto: livani.lv

Līvānu Romas katoļu baznīcā turpinās ērģeļu atjaunošanas darbi, portālā livani.lv raksta projekta koordinatore Rita Semeiko.

Pateicoties Līvānu Romas katoļu baznīcas kora “con Amore” iniciatīvas grupas Mazo Grantu ietvaros ar Līvānu pašvaldības līdzfinansējumu izstrādātajam projektam “Līvānu Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcas ērģeļu restaurācija”, ir sākts ērģeļu atjaunošanas otrais posms.

Līvānu Romas katoļu baznīcas ērģeles 1936. gadā būvējis Herberts Kolbe, bet diemžēl tās sen nav remontētas un tīrītas.

Ērģeļu atjaunošana, kas ietver gan kārtējo instrumenta apskati, gan sīkus regulēšanas darbus, sākās jau pērn. Kopā ar ērģeļu restauratoru Viesturu Ilsumu sastādītas nākamo darba posmu tāmes, kā arī Vācijā pasūtīts, izgatavots, atvests un uzstādīts jauns ērģeļu motors.

Šogad Mazo Grantu projekta ietvaros plānots veikt ērģeļu atjaunošanas darbus, vadoties pēc V. Ilsuma izstrādātās tāmes. Darbi jau sākti, un šobrīd ērģeles nav lietojamas. “Pilnai ērģeļu restaurācijai nepieciešamā summa ir ļoti liela, arī atjaunošanas darbi var ievilkties daudzu mēnešu garumā,” pauž R. Semeiko, aicinot atsaukties visus labas gribas cilvēkus, kuri vēlas un var ar ziedojumiem palīdzēt atjaunot Līvānu dievnamam tik nepieciešamo instrumentu.

Latgales Reģionālās televīzijas veidotu sižetu par Līvānu Sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcas ērģelēm iespējams noskatīties ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+