×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Meklē vīriešus, kam patīk ķimerēties garāžā (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Vīriešus, kuri nodarbojas ar hobijiem garāžās vai dārza šķūnītī iekārtotās darbnīcās, aicina piedalīties Venēcijas mākslas biennāles Latvijas ekspozīcijas izstrādē.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra “facebook.com” profilā norādīts, ka ekspozīcijas veidošanā var piedalīties jebkurš, kuram patīk savu brīvo laiku pavadīt, ķimerējoties ap motoriem vai pie darbagalda. Pieteikties iespējams, rakstot uz e-pastu “paradigarazu@gmail.com” vai zvanot 27819211.

Jau ziņots, ka nākamgad 56. Venēcijas biennālē Latviju pārstāvēs biedrības “Laikmetīgās mākslas centrs” iesniegtā ekspozīcijas ideja “Ikonas (raudošas skaidu plates, autortehnika)”, ko veidos mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis.

Neiburgas un Eglīša veidotais multimediālais kopdarbs būs videostāsta un arhitektonisku etīžu kolāža, kas tapusi kā reakcija uz pēdējo mēnešu notikumiem Ukrainā. Abi mākslinieki nolēmuši radīt darbu par iespējamo kara aizmetni vīrieša fantāziju pasaulē. Stāsta centrā būs vienpatības un sava dzimuma solidaritātes telpa, ko vīrieši mēdz paturēt kā laika gaitā transformētu piemiņu no bērnībā spēlētajiem kariņiem, kad koku lapotnēs tika būvēti slēpņi un šķūnīšu labirintos iekārtoti tikai ar paroli pieejami štābiņi.

“Kādi ir pieaugušu vīriešu slēpņi un štābiņi, kas tajos notiek un kā tie funkcionē? Kad tie ir sociāli zēnības atavismi, kuros joprojām valda tikai nevainīgs spēles azarts un radoša izdoma? Kad tajos virsroku ņem kara taktikai raksturīga mērošanās ar spēkiem, konspiratīva neuzticība un empātijas trūkums?” vaicās mākslinieki.

Ekspozīcijas centrālā telpa tiks veidota kā doms, apspēlējot mākslas un arhitektūras ikonogrāfijā atpazīstamus sakralitātes aspektus. Strādājot ar sakrālām telpām neraksturīgiem materiāliem, tiks risināts jautājums par sociālekonomiskajiem un politiskajiem aspektiem, kas mūsdienās ietekmē radošo garu.

Neiburga ievērību guvusi ar videodarbiem, kuros pievēršas dažādām personiskām tēmām, risinot tās poētiski dokumentālā vai pētnieciskā manierē. 2008.gadā māksliniece saņēmusi nozīmīgāko Ziemeļeiropas mākslas apbalvojumu “Ars Fennica”. Neiburga studējusi Vizuālās komunikācijas nodaļā Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA), kā arī Stokholmas Karaliskajā Mākslas akadēmijā.
Eglītis strādā ar glezniecības un tēlniecības medijiem, kā arī ir pasniedzējs LMA. Viņš absolvējis LMA Glezniecības nodaļu, mācījies Iļjas Repina Sanktpēterburgas Valsts mākslas institūtā un pēcakadēmisko studiju programmā HISK jeb “Higher Institute for Fine Arts” Ģentē, Beļģijā.

Abi mākslinieki ir Purvīša balvas laureāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Stulbu vārdu sameklējuši. Tad jau jāsaka arī, ka ķimerējas pie plīts, ķimerējas ar bērnu audzināšanu, grāmatvede ķimerējas ar papīriem, bēru serviss ķimerējas ar līķiem

Draugiem Facebook Twitter Google+