×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Meklējam ideālo trimmeri.”Praktiskā Latvieša” padomi (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Uzziņa

Ieteicams trimmerim iegādāties profesionālu auklu. Ja viss ritulis šķiet par dārgu, specializētajos veikalos pārdod arī metros. Auklas ar reljefu pļaus labāk nekā gludās.

Ja būtu jāizvēlas viens pļaujamais saimniecības sakopšanai, tas noteikti būtu trimmeris. Prasmīgi rīkojoties, ar to var gan nopļaut mauriņu, gan atbilstīgā kvalitātē sakopt pļavu platību maksājumiem, gan atbrīvoties no gārsām jāņogu un ceriņu krūmos, ar jaudīgāku variantu – arī no pašiem krūmiem. Turklāt tūliņ būs pēdējais laiks līgotājiem sienu sapļaut, lai Jāņos ir ko zem sāniem likt.

Izmantojot trimmeri, galvenais ir sadraudzēties ar to, secināja žurnāla “Praktiskais Latvietis” redakcijas kolektīvs. Atklājās, ka neatkarīgi no dzimuma un vecuma katrs šo pļaujamo ir vismaz izmēģinājis, daļa lieto paši, citiem to dara ģimenes stiprākā daļa. Es vēlētos jaudīgāku, klusāku, bet noteikti Jonsered. Žurnāla galvenā redaktore Sandra Ruska – vieglāku un vienkāršāk kopjamu. Reklāmas nodaļas vadītājs Edvīns Kamoliņš, kurš nesen iegādājies jaunu pļaujamo, ļoti gribētu, lai tam ir mazāka vibrācija un stabilākas lences. Turklāt tas viss – par saprātīgu cenu. Kopumā tas būtu mūsu sapņu trimmeris. Tāpēc meklējam speciālista padomu, kāds šim ideālam ir vistuvākais modelis.

Saprātīgs variants brīvdienu pļāvējam

Viena ideāla nav, skumdina dārza tehnikas konsultants Jurģis Grīslis. Katrai vajadzībai savs, taču, ja zina, ko vēlas un meklē, atrast var.

Saimniekam vidēji liela dārza kopšanai, tā teikt, mājas vajadzībām, piemērots būtu aptuveni 220 eiro vērtais Stiga SB33D ar 1,3 kW jaudu. Komplektā līdztekus spolei ir arī asmens pāraugušas zāles griešanai, labi polsterētas lences.

Stiga SB44D maksā ap 250 eiro, jauda ir 1,5 kW, aprīkojums lielāks, pieveiks arī krietni pāraugušu zāli.

Jonsered CC2128 ir 357 eiro vērts, tā jauda ir 1,1 kW, tikai 5 kg smags. Komplektā ir arī krūmu griežamā ripa, asmens.

Husqvarn 525 RX tāpat sver aptuveni 5 kg, jauda ir 1,2 kW, aprīkots ar spoli, asmeni, cena – ap 400 eiro.

Izvēloties jāpajautā, vai spoli ar auklu var nomainīt pret krūmu griežamo ripu, jo šī funkcija nav paredzēta visiem modeļiem.

Meklējot modeļus ar mazāku vibrāciju, Jurģis Grīslis iesaka apskatīt vietu, kur piestiprināti pļaujamā ragi. Ja tieši pie kāta, kratīšanās būs varena. Ja starp pļaujamo un ragiem izveidota nopietnākas konstrukcijas amortizācija, vibrācija solās būt maigāka.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Par nabaga ķīnieti ar būtu aizlikuši kādu vārdiņu,bet nē-atkal pasūtijuma reklāmraksts…

Draugiem Facebook Twitter Google+