×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Meklējot ideālu sulas spiedi

1. Svaigi spiesta sula ir lielisks vitamīnu

1no4
stollar2x

Uzdrošinos apgalvot, ka pats galvenais kritērijs, vērtējot sulu spiedi, ir izspaidas. Ja, saspiežot tās rokā, gar pirkstiem tek sula, kļūst žēl izmantoto dārzeņu vai augļu. Eksperimenta gaitā izspaidas tika ieliktas marlītē, lai pārbaudītu, cik daudz sulas no tām var izspiest. Vērtējot pēc trīs punktu sistēmas, pieņēmu, ka 1 – ļoti slapjas, 2 – slapjas, 3 – sausas. Rakstā apskatītas mūsu sadzīves elektropreču veikalos nopērkamās sulu spiedes, ekskluzīvās un tiešās tirdzniecības produkciju atstājot citai reizei.

Visu izsaka jauda?

• Lielākoties visas sulu spiedes var iedalīt trīs grupās – ar mazu, vidēju un lielu jaudu. Lētās (maksā aptuveni 45 eiro), kam ir līdz 500 W jauda, sulu izspiež slikti, izspaidas ir ļoti sulīgas, ir mazas atveres augļu ievietošanai, jo ar lieliem ierīce nemaz netiktu galā. Ir viens, augstākais divi sulas spiešanas režīmi (ātrumi) gan mīkstiem, gan cietiem augļiem un dārzeņiem. Detaļas izgatavotas pārsvarā no plastmasas. Ja vien sula nav paredzēta vienam cilvēkam un lietošanai ļoti reti, šādas spiedes nav īstais pirkums.

• Sulu spiedes ar jaudu no 700 līdz 1000 W pieder pie vidējās klases, tās labāk vai sliktāk izspiež sulu, izspaidas lielākoties ir vairāk mitras nekā sausas. Pārstrādā arī veselus augļus un dārzeņus, tāpēc produktu ievietošanas atvere ir 7–8 cm diametrā. Ir vismaz divi ātrumi, ierīce piemērota gan mīkstiem, gan cietākiem produktiem.

• Lieljaudas spiedes (1000–1500 W) ir ērti lietojamas, radušās izspaidas ir sausas vai vidēji sausas. Svarīgākās detaļas izgatavotas no nerūsējoša tērauda, piemēram, asmenīši ar titāna pārklājumu un nerūsējoša tērauda mikrofiltrs noteikti kalpos ilgāk, būs vieglāk tīrāmi. Motora ātrums – līdz 13 000 apgriezienu minūtē.

Ja ir kupla ģimene (četri cilvēki un vairāk) un paredzēts sulu spiest regulāri, racionālāk ir iegādāties jaudīgu un kvalitatīvu sulu spiedi, jo mazjaudīgā ilgi neizturēs, būs regulāri jāatpūtina, lai motors nepārkarstu. Process ieilgs (tās bez apstājas var darbināt ne ilgāk par 10 minūtēm), un vajadzēs lielu pacietību.

  1. Svaigi spiesta sula ir lielisks vitamīnu
  2. Mazjaudīgai spiedei slapjas izsp
  3. Profesionāla sulas spiede
  4. PADOMI • Izspaidas s

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+