Pasaulē
Eiropa

Meklējot iespējamo teroristu tīklu, grib nopratināt Mančestras spridzinātāja brāli 0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Terorists Salmans Abedi, kurš 22. maijā uzspridzinājās Arianas Grandes koncerta izskaņā Mančestras Arēnā, neietilpa plašākā teroristu tīklā, bet citi šajā noziegumā iesaistītie cilvēki varētu vēl būt brīvībā, ceturtdien paziņojusi policija.

Teroraktā dzīvību zaudēja 22 cilvēki un vairāk nekā 200 tika ievainoti.

Iespējams, izmeklēšanas gaitā vēl citas personas tiks aizturētas, norādīja Anglijas ziemeļrietumu pretterorisma policijas spēku vadītājs Rass Džeksons.

Dienās pēc uzbrukuma policija aizturēja 22 cilvēkus uz aizdomu pamata par saistību ar terorismu, taču visi aizdomās turētie pēc tam tika atbrīvoti bez apsūdzību izvirzīšanas.

“Mums nav pierādījumu par lielu tīklu,” sacīja Džeksons, piebilstot, ka policijai ir aizdomas, ka citi cilvēki ir zinājuši par gaidāmo uzbrukumu un tādejādi uzskatāmi par līdzdalībniekiem.

Džeksons norādīja, ka izmeklēšana, domājams, vēl turpināsies vairākus mēnešus.

“Mēs pētām dažādas izmeklēšanas līnijas un iespējams, ka notiks vēl aizturēšanas un kratīšanas,” viņš piebilda.

Saistītie raksti

Izmeklētāji vēlas nopratināt Abedi jaunāko brāli Hašemu, kurš ir aizturēts Lībijā, un sadarbojas ar Lielbritānijas prokuratūru un Lībijas varasiestādēm, sacīja Džeksons.

Kāda Lībijas pretterorisma amatpersona sacīja, ka Hašms Abedi zinājis, ka viņa brālis kaut ko plāno, un ka viņš pievērsies radikāliem uzskatiem.

Džeksons sacīja, ka policija vēl noskaidro, kādā veidā Abedi radikalizējies.

LA.lv