×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Meklējot patvēruma meklētājam dzīvokli, izskata 70 piedāvājumus (15)

2016.gada aprīlī alternatīvo statusu saņēma ģimene no Sīrijas.2016.gada aprīlī alternatīvo statusu saņēma ģimene no Sīrijas.

Foto - LETA

Programmās, kas paredz kārtību kā uzņemt patvēruma meklētājus un kā viņus integrēt, ir ļoti maz paredzēts, ka arī bēgļiem var kaut kas patikt vai nepatikt. Izstrādājot plānus, tajos nav paredzēta vieta šo cilvēku vēlmēm, intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmā” trešdien stāstīja Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) ģenerālsekretārs Uldis Līkops, kura vadītā organizācija nodrošina mentora pakalpojumus patvēruma meklētājiem jeb ir starpnieki dažādu praktisku lietu kārtošanā.

Piemēram, vienā no gadījumiem, meklējot patvēruma meklētājam dzīvokli, tika izskatīti 70 piedāvājumi. Septiņas adreses tika apskatītas, lai atrastu dzīvokli.

Līkops uzsvēra, ka, ņemot vērā šo cilvēku piedzīvoto, viņu problēmas, nevar gribēt lai vienā brīdī viss atrisinātos un mēneša laikā viņi integrētos Latvijas sabiedrībā un pieņemtu mūsu vērtības.

Latvija ES pārvietošanas programmas ietvaros pašlaik ir uzņēmusi 53 personas.

Šonedēļ bēgļa statusu saņēmušas piecas personas no Irākas, bet 12 personām no Sīrijas un Eritrejas piešķirts alternatīvais statuss. Pārvietotās irākiešu un sīriešu ģimenes ieradās no Grieķijas, savukārt eritrejieši tika pārcelti no Itālijas.

Ģimenēm dzīvesvieta gan vēl tiek meklēta un tās patlaban vēl uzturas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, norādīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

Alternatīvo statusu var piešķirt personai, ja ir pamats uzskatīt, ka personai tās mītnes zemē draud nāves sods vai miesas sods, spīdzināšana, necilvēcīga vai pazemojoša izturēšanās vai pazemojoša sodīšana, ir smagi un individuāli draudi, kas apdraud dzīvību vai veselību plaši izplatītas vardarbības dēļ starptautisku, ārējo vai iekšējo bruņoto konfliktu gadījumā.

Savukārt bēgļa statusu piešķir personām, kuras savā mītnes zemē pamatoti baidās no vajāšanas rases, reliģijas, tautības, sociālās piederības vai politiskās pārliecības dēļ un, ja iepriekš minēto iemeslu dēļ, persona nespēj vai nevēlas izmantot attiecīgās valsts tiesisko aizsardzību, un persona atrodas ārpus šīs valsts teritorijas.

Valsts pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no ES valstīm – Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm – šobrīd tas notiek no Turcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Es tādiem ne mūžam neizīrētu savu dzīvokli nekad nezini vai samaksās,visu pietaisīs nolaidīs līdz kliņķim un ar kaimiņiem būs naids uz mūžu,kurš tad tādus grib kaimiņos brrrrrrr

 2. Es to .. redzēju pa tirgu vazājoties ar dēlu,viņš vēl pie tam stipri pieklibo,tatad nabadziņš pretendēs uz invaliditāti un nestrādās,sieva jau ne tik ja tā pat visu dos un jāauklē bērni,gan jau sataisīs vēl kādus 5 …,bērniem berndārzs,skola viss no gaisa cik labi būt parazītam citā valsti uz vietējo kakla!!!

 3. Ko tad tādu šie laimes meklētāji ir piedzīvojuši? Viņi ir bagātāki par mūsu parastajiem nodokļu maksātājiem. Viņiem bija liela nauda ko samaksāt cilvēku kontrabandistiem un ir skārienjutīgie telefoni. Man cītīgi strādājot ir parastais Nokia telefons. Neviens nezina, kādas naudas summas viņiem ir banku kontos, kā arī nezina patiesos nolūkus, kāpēc pameta Dzimteni. Darbā viņus nedrīkst pieņemt, jo jāmāk valsts valodā. Es ļoti brīnītos, ka kāds izīrēto šiem dzīvokli.

 4. Hei! Ko mokās ar tiem,,bęgļiem”!!!!Pašu taut pamet valsti-vai tas nevienam nerűp?!

 5. Vai tad bēgļiem no IekšKrievijas, kas sāka ierasties Latvijā 1950. gadu beigās PSRS necēla rūpnīcas, dzīvojamās ēkas, bērnudārzus, skolas? Kur tā Eiropas Savienības nauda paliek, ja pat jumtu virs galvas nespēj nodrošināt?

 6. atceroties mūsējos Atbildēt

  Vai latviešiem, kas nonāca Rietumeiropā pēc kara, turines valdības izdabāja un meklēja dzīvokļus, bet ziņu aģentūras sacerēja attaisnojumus?

 7. ekonomikas pamati Atbildēt

  Visiem var kaut kas patikt vai nepatikt – tiem, kas strādā un īrē par savu naudu. Ja kāds par nodokļu maksātāju naudu tēlo izvēlīgo, tas var nepatikt nodokļu maksāājiem. Bet atrunas ar ”pārdzīvoto” nedod atlaides no likuma.

 8. Vēlēšanās integrēties nevar ”rasties” ne mēnesī, ne 20 gados. Šī vēlēšanās vai nu ir vai nav. Ja kāds nevēlas pieņemt manas valsts vērtības, drīkst pameklēt citu valsti. Es viņu te nesmu saucis.

 9. Balvos ir daudz brīvu dzīvokļu!

 10. Izskatās, ka atēlā redzamais vīrietis izskatās pēc ”apdeguša latvieša”. Intelekts norāda uz sejas, ka viņš varētu strādāt kādā gaterī …

 11. OO,redz,dažreiz labi dzīvot tur,kur cenas par īri ir tik augstas,ka šitie nedzīvos blakus 😀

 12. Pasarg dievs,šamos par kaimiņiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+