Mobilā versija
Brīdinājums +10.8°C
Guntra, Marianna, Ginters
Otrdiena, 19. septembris, 2017
4. marts, 2014
Drukāt

Meklēs līdzekļus pakāpeniskai aizsardzības budžeta palielināšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Tiks meklēti papildu līdzekļi, lai pakāpeniski palielinātu Latvijas aizsardzības budžetu. Par to otrdien vienojās aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) un premjere Laimdota Straujuma (V), portālu “LA.lv” informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka pašreizējā tendence saistībā ar aizsardzības budžeta samazināšanos kaitē Latvijas drošībai.

“Aizsardzības ministrija, apzinoties Latvijas budžeta iespējas, nepieprasa tūlītēju budžeta pieaugumu 2% apjomā no Latvijas iekšzemes kopprodukta, bet gan mērķtiecīgu valsts politiku, kas paredz stabilu un pakāpenisku finansējuma palielināšanu līdz 2020.gadam,” norāda Vējonis.

AM atgādina, ka NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens, pagājušajā tiekoties ar Vējoni, paudis bažas par Latvijas iespējām sasniegt solītos 2% aizsardzības izdevumu no Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) līdz 2020.gadam, jo līdzšinējās budžeta veidošanas tendences liecina par pretējo.

Patlaban Latvijas budžetā atvēlētais finansējums aizsardzībai ir mazāks par 1% no IKP.

 

Pievienot komentāru

Siguldas novada pašvaldība meklēs iespēju iežogot piesārņoto Saltavotu (6)Siguldas novada pašvaldība meklēs iespēju sadarboties ar Saltavota īpašnieku un iežogot avotu.
Draugiem Facebook Twitter Google+