×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Meklēs risinājumus mazo lauku skolu attīstībai (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Skolēni svinīgajā Zinību dienas pasākumā restaurētajā pamatskolā "Rīdze".

Lai izpētītu risinājumus Latvijas mazo lauku skolu tīkla pilnveidei un attīstībai, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtījuma tiek veikts pētījums, saskaņā ar kuru izstrādās trīs mazo lauku skolu kā multifunkcionālu centru darbības modeļus.

Saskaņā ar noslēgto līgumu starp IZM un nodibinājumu “Baltic Institute of Social Sciences” (BISS) tiks veikts pētījums informatīvās bāzes sagatavošanai Latvijas mazo lauku skolu politikas tālākai veidošanai, aģentūra LETA uzzināja ministrijā.

Līdz šā gada 29.novembrim BISS izstrādās trīs mazo lauku skolu kā multifunkcionālu centru darbības modeļus, ņemot vērā gan skolas tiešo darbību ietekmējošos faktorus, piemēram, izglītojamo un pedagogu skaitu, izglītības programmas, gan sociālo un ekonomisko kontekstu.

Atbilstoši piedāvātajiem mazo lauku skolu kā multifunkcionālu centru darbības modeļiem BISS sagatavos arī finansēšanas modeļus, kā arī, balstoties uz pētījumā veikto dokumentu analīzi un sekundāro datu analīzi, sagatavos Latvijas mazo lauku skolu kartējumu, norādot optimālo mazo lauku skolu skaitu un to ģeogrāfisko izvietojumu atbilstoši administratīvi teritoriālajam plānojumam.

Par turpmākajiem rīcības plāniem mazo skolu reformu jautājumā IZM informēs šā gada decembrī pēc iepazīšanās ar pētījuma ziņojumu un tā izvērtēšanas.

Kā ziņots, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Ingrīda Mikiško ir izteikusies, ka patlaban valstī ir jau 282 mazās lauku skolas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. How do I copyright my site?. How do I use a pic from other sites, if I hapened 2b blogging on something relating to that pics?.

  2. mazās skolas jāapvieno .bērni jāizvadā ar skolas transportu,bez kaut kādiem administratīviem iedalījumiem,bet gan latvijas robežās ! tad arī būs klašu aprīkojums un izglītības kvalitāte ! švilpot Rigā savas kabatas dēļ ,nevis izglītības reorganizācijas dēļ nav prāta darbs,tas ir tikai pedagoga prestiža graušana,jo algas jau izrādās nemaz nav tik zemas un daudz brīva laika

  3. Likvidējot mazo lauku skolu, tiek likvidēta vieta Latvijas kartē, un mūsu zeme paliek arvien tukšāka.Atbrīvojam vietu citām nācijām, likvidējot savējo.

Draugiem Facebook Twitter Google+