×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. marts, 2014
Drukāt

Meklē risinājumus Talsu tirgus sakārtošanai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tā kā Talsu tirgus centrālā ēka šobrīd ir kritiskā stāvoklī un būtiski uzlabojumi nepieciešami arī pārējā teritorijā, Talsu novada pašvaldība meklēs risinājumus, lai tuvākajā nākotnē būtu iespējams atjaunot Talsu tirgus teritoriju, portālu “LA.lv” informēja Talsu novada pašvaldības pārstāve Ivonna Vicinska.

Talsu tirgu varētu atjaunot, piesaistot Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansējumu. Tiesa, pirmais priekšnosacījums, lai varētu pretendēt uz šo naudu, ir Talsu tirgus iekļaušana novada attīstības programmā 2014.-2020.gadam. Nākamais solis ir projekta skiču izstrāde, skaidro pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Maruta Blūma.

Novadā lēš, ka ES atbalsta piesaiste tirgus teritorijas sakārtošanai var izvērsties par ilgstošu procesu, tāpēc svarīgi jau tagad risināt esošās tirgus problēmas. Šobrīd daudzi novadnieki dodas uz Tukuma tirgu, kas ir sakārtotāks un spēj nodrošināt lielāku piedāvājumu, atzinis Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Ģirts Kalnbirze.

Viņš arī norādījis, ka būtiski būtu jāuzlabo pašreizējo tirgus organizācija, jo šobrīd daļa tirgus teritorijas ir neizmantota, nevajadzētu pieļaut arī automašīnu izvietošanu tirgus iekšējā teritorijā.

Talsu novada pašvaldības jurists Andis Ūsiņš informē, ka šogad pašvaldība aizliegs tirgošanos tai piederošā automašīnu stāvlaukumā, kas atrodas iepretī tirgus ēkai. Lielāko daļu stāvlaukuma aizņem stādu tirgotāji un viņu automašīnas. Tāpēc īpaši rīta stundās, kad tirgus ir visapmeklētākais, iedzīvotājiem ir problemātiski atrast brīvas vietas savu automašīnu novietošanai.

Vēl viens svarīgs aspekts ir drošība – cilvēki iepērkoties brīvi pārvietojas pa tirgus un tam pretī esošās stāvvietas teritoriju, nereti aizmirstot, ka jādod ceļš garāmbraucošām automašīnām. Arī automašīnu vadītāji ne vienmēr spēj laicīgi reaģēt, jo gājēju plūsma ir liela arī ceļa daļā, kuru šķērso gājēju pāreja.

Novadā atzīmē, ka pašvaldība saprot tirgotāju vēlmi pārdot savu produkciju stāvvietā, kur nomas maksa par vienu kvadrātmetru ir bijusi krietni zemāka nekā tirgus teritorijā, taču aicina būt saprotošiem un kopīgi domāt par to, lai tirgus apmeklētāji varētu iepirkties ne tikai ērti, bet arī droši.

Lai mudinātu tirgotājus izvietot savu produkciju tirgus teritorijā, pašvaldība šīs nedēļas beigās ar tirgus nomnieku SIA “Nārone” pārrunās pašreizējo tirgus nomas politiku un citus ar tirgus teritoriju saistītos jautājumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+