×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Treneris nedrīkst pārmest federācijai. Saruna ar Kirovu Lipmanu (20)

LETALETA

Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans (no kreisās) un Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans piedalās preses konferencē, kurā paziņos Latvijas hokeja valstsvienības sastāvs dalībai gaidāmajā pasaules čempionātā.

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans kanādieša Teda Nolana paveikto ar Latvijas izlasi vērtē ļoti kritiski, tomēr arī nākamo galveno treneri plāno meklēt vispirms Ziemeļamerikā. Grib atrast nopietnāku treneri, bet vienlaikus arī tādu, kurš darba devējam īpaši acīs nelec.

Labs cilvēks nav profesija


“Kā psihologs Nolans ir ļoti labs, psiholoģiski nenospiež spēlētājus, nelamājas, atļauj trenēties pēc sava prāta, un viņiem tas ļoti patīk. Salīdzinājumam: Oļegs Znaroks – maķ peremaķ. Varbūt tas nav pareizi, bet viņš bija strikts – tev jādara tieši tas, ko es saku! Skatoties principiāli, trijos pasaules čempionātos Nolans ne reizi nav izpildījis uzdevumu, izlase neiekļuva astoņniekā. Nu nav viņš labs treneris. Galvenais ir rezultāts, kura Nolanam nebija. Kvalificēšanos olimpiskajām spēlēm neuztveru kā galvenā trenera nopelnu, jo bija ļoti saliedēts kolektīvs ar Sandi Ozoliņu priekšgalā,” intervijā ” LA” sacīja Kirovs Lipmans.

– Uzaicinot Nolanu, bijāt gaidījis lielāku atdevi?


– Protams. Es ne reizi Nolanam neesmu pārmetis, bet viņš ļoti labi saprata, ka rezultātu dod tieši kolektīva spēks. Kas pierunāja Ozoliņu piedalīties olimpiskajās spēlēs? Es! Vienojāmies, ka viņš spēlēs Sočos, bet ne Min­skā. Pierunāju arī Mārtiņu Karsumu, kuram bija savainojums, bet Sandis pārliecināja Jāni Spruktu. Nav jēgas par Nolanu daudz runāt. Mums vajag nopietnu treneri, kas dod rezultātu. Nolans ir labs cilvēks, bet tā nav profesija. Trenerim jābūt stingram.

– Uzskatāt, ka Znaroks bija vairāk piemērots Latvijas izlasei?


– Neapšaubāmi! Lai gan 2011. gadā arī Znaroka vadībā gandrīz izkritām no elites divīzijas.

– Esat jau sācis meklēt jaunu treneri?


– Nē, pagaidām tikai esmu runājis ar dažiem pazīstamiem cilvēkiem Kanādā. Man ir ideja ņemt treneri no Ziemeļamerikas. Jaunieši, kas piedzimuši neatkarības laikā, nav dzirdējuši treneru lamāšanos, izveidojusies cita mentalitāte, un viņiem vajadzīgs ārzemju treneris. Viņš var būt arī no Eiropas, bet vietējo speciālistu vidū neredzu neviena, kas var uzņemties izlases vadību.

– Treneris no Krievijas nevarētu būt?


– Šāda varianta man nav. Ja krieviem būtu treneris, viņi nekad nepiedāvātu savu izlasi Znarokam.

– Viņš taču savējais Krievijā.


– Jā, čeļabinskietis, bet krievi bija šokā, uzzinot, ka viņam ir Vācijas pilsonība. Nevar cilvēks divos trīs gados tik strauji izaugt.

– Vai jums kāds tīri cilvēciski atvainojās par neieskaitītajiem vārtiem spēlē pret baltkrieviem?


– Nē, nemaz necerēju. Palieku pie viedokļa, ka tas bija turnīra rīkotāju ieinteresētības rezultāts. Pirms tam Aleksandrs Lukašenko atklāti pateica, ka baltkrievi nedrīkst zaudēt latviešiem. Runāju ar tiesnešu sektora vadītāju, viņš saprot, ka notikusi netaisnība, bet baidās to atzīt.

Ābolam jāmācās


– KHL klubos populāri ir Somijas treneri. Jūs tajā virzienā neskatāties?


– Principā var skatīties, bet, cik esmu runājis ar hokeja speciem, somi nav vienkārši cilvēki, grūti veidot kontaktu.

– Ārzemju speciālisti ir dārgi?


– Viss ir relatīvi. Skandināvijas valstīm vai Krievijai tas nav dārgi, Latvijai – ļoti. Ja federācija no valsts gadā saņem 119 tūkstošus, tad ar to nepietiek pat galvenā trenera noalgošanai.

– Izskanējis variants par Arti Ābolu.


– Man nekas nav pret Ābolu, bet viņš tikai vienu gadu nostrādājis par galveno treneri un neko īpašu nesasniedza. Domāju, ka Ābols izlasei pagaidām nav gatavs, vēl jāiegūst pieredze, jāmācās un jāpierāda sevi. U-20 izlasi, iespējams, varētu iedot Leonīdam Beresņevam, viņš ir ar mieru atgriezties mājās.

– Cik ilgā laikā gribētu tikt skaidrībā?


– Vēlākais būtu februāris, varbūt marts. Tas nenozīmē, ka nevarētu arī agrāk, Nolanu savulaik jau augustā atvedu.

– Kurš ir bijis Latvijas izlases labākais treneris?


– Trenerim jābūt cilvēciskai attieksmei pret darba devēju. Ja atļaujas pārmest kaut ko federācijai un īpaši prezidentam, tad man tas nav pieņemami. Tādā ziņā Znaroks bija visgodīgākais, nekad nepārmeta federācijai vai man personīgi, mēs esam draugi. Es izaudzināju Znaroku, vilku, lai viņš kļūtu par treneri. Znaroks varbūt nebija visprofesionālākais, toties visgodīgākais.

– Pārējie daudz ko jums pārmetuši?


– Lindstrēms acīs teica vienu, bet aiz muguras lamājās. Arī Vasiļjevs bija tāds pats.

– Kā vērtējat aizvadīto sezonu?


– Pozitīvi. U-18 izlase iekļuva elites divīzijā, tātad mums būs spēlētāji arī nākotnē. Ceturto reizi pēc kārtas piedalījāmies olimpiskajās spēlēs. Pasaules čempionātā gan atkal esam 11. vietā, progresa nav. Nolans decembrī neieradās uz pārbaudes spēlēm, aprīlī aizkavējās Ziemeļamerikā. Bet naudu prasa katru mēnesi, pamēģini nesamaksāt. Finansiālajos jautājumos mums bieži nācās konfliktēt.

– Bet viņš no Latvijas izlases atvadījās ar asarām.


– Muļķības. Tā bija komēdija. Vienīgais, ko Nolans novērtēja, ka darbs ar Latvijas izlasi viņam pavēra atpakaļceļu uz NHL.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Ja godigi, tad valsti ar 2 miljoniem iedzivptaju ievest hokeja 8 ir teju nereali. Ja komandai 3-4 speeleetaju nepiedalisanas ir kritiska, vai 1-2 speletaju traumas ir kritiskas, tad ir slikti. It kaa lidzvertigam komandam- vaciesiem, norvegiem, daniem utt, rezervistu solins ir 3x un pat 5x garaaks. Visas sajaas valstiis, kaa minimums ir 5 miljoni iedzivotaaju, bet vacijaa 80 miljoni. Ja grib lai Latvija ir 8 labako skaitaa, tad viss jaavirza uz hokeju – nekaadi futboli, nekaadi basketboli, volejboli – tikai hokejs. Bet mees gribam no mazaas valstinas izspiest super hokeja komandu, super basketbola komandu…utt. Lietuvai ar 3,5 miljoniem iedzivotaaju ir tikai basketbols un nemaz tik spozi neiet. Ko ta mees gribam?

 2. Lipman, Lipman - maķ, peremaķ Atbildēt

  {ats labi zini – latviešu puikas ir Rietumu kultūrā un savas tautas apziņā. Gribi būt “darbadevējs” Latvijas latviesu izlasei, tad pieņem, ka tādiem zēniem vajag brīvu cilvēku, nevis postmongoļu vagara rupjības vergadvēselēm. Tur tā lielā atšķirība: un tāpēc “nenoliec” Nolanu, jo, lai arī kādas būtu bijušas jūsu pašu attiecības, Virsaitis mācēja radīt pašapziņu zēnos, tāpat kā Artūrs Irbe, kuru šī iemesla dēļ Federācija neaizstāvēja. Nožēlojami! Bet Irbe un Nolans padarīja visvairāk Latvijai – un kam gan citam ir valsts izlase!…

 3. Nu, es domaju tiesi otradi! Vislabakais treneris Latvijai bija Nolans, bet vissliktakais Znacoks… Un turpat liekams ari pats Lipmans… Un neviens mani neparliecinas par pretejo! Vismazak jau Lipmans…

 4. Lipmans ir vecs komunists un nesaprot veseliiga dialoga ieteikuma veidaa un striida atshkjiriibu!

 5. “Interesants” vērtējums no Lipmana kunga puses. Kanādā Latvijas izlases spēli olimpiskajās spēlēs ļoti atzinīgi vērtēja un joprojām piemin ar respektu!
  Nolans izdarīja to no kā KL visvairāk baidījās: saliedēja un motivēja komandu kura cīnījās un nebija gatava piekāpties nevienam, arī Kirovam nē. Zemapziņā KL ļoti baidās no Latvijas komandas panākumiem, jo jau domā uz priekšu, kas būs nākošajā reizē!? Nolans kārtīgi sajauca kārtis un tikai laiks parādīs viņa patieso ieguldījumu.

 6. Pretīga sajūta izlasot šo intervija. lipmans TV tādu neatļāvās.

 7. Kas tad ir? Vai tad Lipmans ir kāds Dievs, ja viņam nedrīkst pretī runāt? Kā Orvelam “Dzīvnieku fermā” vai?

 8. Lipmans, taču, izbīdija Federācijas statūtus tā, ka viņu drīkst atcelt no LHF prezidenta pienākumiem tikai, ja viņš tam pats PIEKRITĪS, bet tas, taču, nekad nebūs!!!

 9. Pilnīgs sviests.Ar Znaroku jau 2007gadā gandrīz izlidojām no elites,nemaz nerunājot par 2011.gadu,kad noturējamies par mata tiesu.Znaroks no pieciem gadiem uzdevumu izpildīja tikai vienu reizi 2009.gadā,bet Vankuveras olimpiādē vispār palikām pēdējā vietā.Nolana ceturdaļfināls Sočos ir Latvijas hokeja lielākais visu laiku sasniegums.Bet nav jau brīnums ka Lipmanam vairāk patīk krievi,ne velti pārbaudes spēlē pirms čempionāta draudzīgi sēdēja gazprom ložā ar veselu viņu baru.

 10. nokļuvu rakstā līdz “Nu nav viņš labs treneris.”…
  KAS TAS NENOTIKUŠAIS KLAUNS IR PAR SPORTISTU, LAI VĒRTĒTRU NHL LABĀKO TRENERI PAR SLIKTU ESAM???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Pat savui uzņēmumu pad!rsa, jo bija SLIKTS uzņēmējs!
  Kas viņam liek domāt, ka viņš ir LABS LHF vadītājs?????????!!!!
  Viņš ir sad!rs!s visu, kam pieskāries!!

 11. Trūkst vārdu… Katrs teikums ir vieni meli un sevis pacelšana tukšu iedomu augstumos. Tagad, kad Nolans nav tuvumā – uzradusies drosme muti virināt? Vecuma plānprātība vai vnk šizofrēnija? Viņš esot izudzinājis Znaroku?! 😀 Nu tad skaidrs, no kurienes tāda nekaunība. Bet značoks var apvainoties un bez slēpšanāsi sadauzīt kādu iedomīgu seju. Kā tur ir ar baļķa neredzēšanu savā acī? Kam un cik ir jāmaksā, lai hokeja analfabēts var pasaules gudro tēlot Latvijas hokeja “olimpā”? Vienīgais, ko begijs ir izaudzinājos – sev padevīgus krančus, kuri nekož rokā, kas tos baro.

 12. Un IRBE ?! Kas noe’da, vai vismaz nema’ce’ja aizsta’ve’t?!…Latvija var iztikt bez 4-dal,fina’la daudz laba’k neka’ redze’t mongol,u jarliku dabu’jus’a “uraltrenera” matos’s’anos uz izlases “batrakiem” – piedos’anu -spe’le’ta’jiem….

 13. ĻOTI nepatīkama intervija. Kā var lielīt rupekli Znaroku, kas visai pasaulei parādīja krieva trulumu un mentalitāti?
  NOLANS bija foršs treneris. Lipmani, nokaunies!

 14. Mani kaitina Kirova Lipmana augstprātīgais tonis. Runa taču grozās ne tikai par Latvijas vietu turnīra tabulā, bet par nacionālās hokeja izlases potenciālu un tās nākotni. Šadi vērtējot Teds Nolans aiz sevis atstājis krietni cerīgāku ainu un komandas kodolu kā “godīgais Znaroks”, kas hokejā bija gatavs izmantot bēdīgi slavenā maršala Žukova pieeju. Paldies Virsaitim!

 15. Lipstiķis tēlo kaut kādu pravieti un gaišredzīgo guru, kuru nedrīkst kritizēt. Diez vai pats uz slidām var nostāvēt.

 16. Kirov,varbūt vajadzēja maksāt laikā un tik cik nolīgts nevis vilkt garumā kā jau šī gala pisnesmeņiem pieņemts un tad Tedis būtu arī laicīgi atbraucis pie izlases!

 17. Ar vienu kaju zarka bet telo pargudro zin ka tikai naudu raust sava kabata tas lipmans nav verts pat maza pirkstina Nolana tas lipmans plika nule.

 18. Kā kaujas virsnieki armijā dēvē tos, kas sēž aizmugures kantoros? Atradies kritizētājs! Mūsu sports ir pilns ar cilvēkiem,kas nekad nav bijuši treneri,bet ir tikuši pie naudas dalīšanas,nosacītas varas,un neizrāda nekādu cieņu treneriem un viņu darbam,bet ir naski kritizētāji.Tāpēc jau mums trūkst treneru.Kāds procents no LSPA treneru programmas beidzējiem strādā par sporta treneriem,fitness un tamlīdzīgās dāmītes neskaitot?

Draugiem Facebook Twitter Google+