×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. februāris, 2013
Drukāt

Meklēt neiestaigātas takas


Foto - Vivanta VolkovaFoto - Vivanta Volkova

Ceļošana ir kļuvusi ļoti daudzveidīga, jo cilvēki ir zinīgāki, prasīgāki un labāk prot valodas. 


 

– Latvijas tūristi laika gaitā ir kļuvuši izsmalcināti un šobrīd vairāk apmeklē masveida tūrisma nenoplicinātas vietas ar īpašu vietējo kolorītu, piemēram, Sokotras salu Jemenā, Horvātiju vai Maroku. Tūrisma organizāciju sadarbība ļauj piedāvāt organizētus maršrutus visā pasaulē. Vienīgais, ko pagaidām nepiedāvājam, ir Antarktīda. Tomēr domājam arī par to, – stāsta SIA “Impro Ceļojumi” ceļojumu konsultante Guna Kalna.

Grāmatvede Andra Sonka vasarā plāno doties sakrālā tūrisma braucienā uz Pēterburgu. Tas būs īpaši efektīgi, jo ceļojums notiks Balto nakšu laikā, kas sakrīt ar vasaras saulstāvjiem. Pagājušā gadā viņa bija svētceļojumā pa Ziemeļkrievijas klosteriem. Arhitektūra un interjeri tiem bizantiski krāšņi, objekti labi restaurēti un ar bieziem mūriem nošķirti no ārpasaules.

Strādāšana ārzemēs latviešiem mūsdienās sniedz vienreizēju iespēju kārtīgi izceļoties pa svešu zemi, jo bieži sestdiena un svētdiena ir brīva.

Kad liepājnieks Artūrs Jevstejevs strādāja par mūrnieku Īrijā Hukheda zemesragā, viņš brīvajā laikā aizrautīgi ceļoja pa tuvāko apkārtni. Turpat blakus atradās pasaules vecākā strādājošā bāka, bet piekrastes klintīs bija atrodami 400 miljonu gadu veci dzīvnieku pārakmeņojumi.

Netālajā Templetonas ciemā Artūrs apmeklēja 13. gs. celtu templiešu bruņinieku mītni. Krodziņā “Templiar Inns” logu ceļotājs baudīja lielisko īru Ginesu ar upeņu sīrupu un klausījās, kā krodziņa apmeklētāji sarunājas gēliski. Ņugrendžā Artūrs apskatīja tombas: šīs vairāk nekā 5000 gadu vecās puslodes formas kapenes ir vecākas par Stounhendžu un Ēģiptes piramīdām. Visus Īrijas dabas un kultūras jaukumus var viegli sasniegt, no Dublinas dodoties organizētā ekskursijā. Tagad meistaram bieži iznāk strādāt Zviedrijā, un viņš plānojis aplūkot gleznaino Sigtunu, kura atrodas netālu no Stokholmas lidostas. Vecā Zviedrijas galvaspilsēta bija pirmā kristīgā pilsēta Zviedrijā. To savā laikā esot nopostījusi apvienotā kuršu, sāmsaliešu un seno novgorodiešu flote.

Kinoproducents Pāvils Raudonis savus ceļojuma plānus saista ar teātriem.

Visgaumīgākā teātra izrāde līdz šim redzēta Austrālijā Filipa salā netālu no Melburnas. Tur okeāna krastā izveidots dzīvās dabas teātris, kurā galvenie aktieri ir mazie pingvīni. Skatītāji šajā teātrī pārvietojas tikai pa koka laipām un sēž tikai teātra krēslos. Un prātīgi vien ir, jo zem konstrukcijām kopā ar čērkstošajiem pingvīnu mazuļiem ložņā milzīgas čūskas, kas noteikti nav veģetārietes.

Kad pienāk barošanās laika beigas, pingvīni piepeld krastā. Ieraudzījuši skatītājus, tie pavilcinās, sapulcējas bariņā, saņem dūšu un premjerministra gaitā tipina pie mazuļiem. Šovasar Pāvils plānojis doties uz Londonu un noskatīties kādu Viljama Šekspīra lugu vienā no pasaules vecākajiem teātriem “Globe”.

Kamēr Latvijas mežos ir sniegs, noteikti vajag doties izbraucienā ar slēpēm. Tik skaistas ziemas, kādas ir Latvijas mežā, nekur citur pasaulē nav. Īpaši tas būtu jādara pilsētniekiem, atgādina AS “Latvijas valsts meži” komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs. Visvieglāk maršrutus plānot, atverot HYPERLINK “http://www.mammadaba.lv/”www.mammadaba.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+