×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

“Meklētāja Roze” skanēs Ziemassvētku koncertos un jaunā albumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 13. līdz 30. decembrim Latvijas dievnamos un koncertzālēs jau otro gadu pēc kārtas izskanēs aktrises un režisores Rēzijas Kalniņas un viņas domubiedru veidotā Ziemassvētku koncertprogramma “Meklētāja Roze”. Mākslinieki aicina uz mirkli apstāties no ikdienas steigas un nokļūt mūzikas brīnumainajā pasaulē. Līdz ar skaistām Imanta Kalniņa dziesmām pie klausītājiem nonāks arī to ieraksts jauna kompaktdiska formā.

Rēzijas Kalniņas un draugu koncertprogramma “Meklētāja Roze” visā Latvijā izskanēja jau pērn Ziemassvētkos, un arī šogad pie klausītājiem dosies līdz šim nedzirdētas vai reti dzirdētas Imanta Kalniņa dziesmas ar latviešu dzejnieku Kārļa Skalbes, Veltas Tomas, Paulīnas Bārdas, Valdas Moras, Zinaīdas Lazdas, Kārļa Skalbes un Jāņa Poruka vārdiem.

Arī šogad Rēzija būs kopā ar domubiedriem – “The Sound Poets” solistu Jāni Aišpuru, Rēzijas dzīvesbiedru un draugu diriģentu Aināru Rubiķi, dziedātāju Ilzi Dzenīti, kuru Rēzija dēvē par savu dvēseles māsu, Dailes teātra aktrisi un Rēzijas skatuves krustbērnu Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu un čellisti Undīni Balodi.

Koncerta idejai Rēziju Kalniņu iedvesmojis Kārļa Skalbes dzejolis “Ziemassvētku roze”, kas sākas ar vārdiem “Meklētāja ceļš ir galā…”. “Mēs visi, apzinoties vai ne, meklējam laimi. Katram ir izpratne par to, kas ir laime, bet Ziemassvētku vēsts ir tā, kas ir kā galamērķis un sākums ceļam vienlaikus,” saka aktrise. Viņa uzsvar – arī mums, tāpat kā Austrumu gudrajiem, ir svarīgi, sekojot Bētlemes zvaigznei, atrast kūtiņu, kurā guļ bezpalīdzīgs un no cilvēces atkarīgs Dievs, kurš cilvēces dēļ sevi piesita krustā aiz mīlestības pret tiem, kuri krustā piesit mīlestību. “Meklētāja ceļš ir sākums. Un tikai tam, kurš klauvē, tiks atvērts; tam, kurš meklē – tam tiks atklāts. Var iet pa “ceļiem” vai “neceļiem”, bet galvenais ir meklēt šo Kristus rozi zem sava cilvēcīguma sniega, kurā Dvēsele kā līgava gaida savu līgavaini – Pestītāju –, kurš, izlejot savas asinis, mūs katru – ticīgo vai neticīgo – ietver savā mīlestības spārnu vēdā un paceļ no sava ego dubļiem,” stāsta Rēzija.

Grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs piebilst – šajā gadsimtā apstāšanās un ļaušanās brīdim ir kļuvusi par lielu greznību. “Laika taupīšana un nerimstoši joņojošais dzīves temps kļuvis par mūsu pasaules galveno izvēli. Bet tā tam nav jābūt! Visam ir savs laiks. Laiks triekties uz priekšu un laiks stāties, ļauties mieram. Laiks runāt un laiks ieklausīties. Klausies, ieklausies un ļaujies!” aicina mūziķis.

Aktrisei Ilzei Ķuzulei-Skrastiņai Ziemassvētki nozīmē atgriešanos pie sevis, pie tuvajiem, pie Dieva. “Tas ir kā atgriezties mājās, kur tevi gaida. Tā ir iespēja piepildīties vai ļaut, lai tevi piepilda. Sasildīties, lai pēc tam varētu sildīt citus.” Aktrise arī teic, ka piedalīšanās šajos Ziemassvētku koncertos viņai nozīmē brīnišķīgu un gaišu cilvēku kompāniju, iespēju būt skaistajās Latvijas baznīcās un iespēju darīt priecīgus citus cilvēkus.

Māksliniekus koncertā tāpat kā pērn redzēsim modes zīmola “Amoralle” svētku kolekcijas tērpos, kas radīta par godu Ziemassvētku koncertiem. Dabiskā zīda svārki, kleitas un barokāla griezuma žaketes kombinācijā ar satīna kaklarotām un mežģīņu cimdiem radītas, lai uzburtu brīnumainu aizmiršanās sajūtu.

Pērn, pēc koncertprogrammas noklausīšanās klātienē, atzinīgus vārdus par to paudis mūzikas autors, komponists Imants Kalniņš. Tādēļ šogad tika nolemts laist klajā skaistu un paliekošu CD, kurā iekļautas gan koncertos skanējušās dziesmas, gan jauni Imanta Kalniņa skaņdarbi. Jauno albumu, no 12. decembra varēs iegādāties “Jāņa Rozes” grāmatnīcās, bet vēlāk arī Latvijas pilsētu baznīcās un koncertzālēs notiekošajos koncertos.

 

Varbūt noder!

Koncerti “Meklētāja Roze”

13. XII 19.00 Salacgrīvas kultūras namā

14. XII 19.00 Bauskas Sv. Gara baznīcā

17. XII 19.00 Kuldīgas Sv. Annas baznīcā

18. XII 14.00 Gulbenes Ev. lut. baznīcā

18. XII 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

19. XII 19.00 Talsu Ev. lut. baznīcā

20. XII 19.00 Dobeles Ev. lut. baznīcā

21. XII 19.00 Tukuma Sv. Trīsvienības Ev. lut. baznīcā

25. XII 14.00 Ķekavas kultūras namā

25. XII 19.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā

28. XII 19.00 Saldus Sv. Jāņa Ev. lut. baznīcā

29. XII 19.00 Krustpils katoļu baznīcā

30. XII 15.00 Baltezera baznīcā

30. XII 19.00 Ikšķiles Sv. Meinarda luterāņu baznīcā

Biļetes – “Biļešu Paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+