×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Meksikā aiztur pedofilu no FIB 10 meklētāko noziedznieku saraksta

LETA/AFPLETA/AFP

Meksikas amatpersonas otrdienas vakarā paziņoja, kas ir aizturējušas bijušo ASV universitātes profesoru Volteru Lī Viljamsu, kurš kā pedofils ir iekļauts ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) 10 visvairāk meklēto noziedznieku sarakstā.

Viljamss tika aizturēts otrdienas vakarā publiskā parkā Karību jūras piekrastes kūrortpilsētā Plajā del Karmenā, kas atrodas uz dienvidiem no Kankūnas, un nopratināšanā “nevarēja pierādīt” legālu uzturēšanos Meksikā, paziņoja Kintana Roo štata prokurors Gaspars Armando Garsija. 69 gadus vecais aizturētais tiek uzskatīts par “ļoti bīstamu” un tiek rūpīgi apsargāts, sacīja Garsija.

FIB pirmdien iekļāva Viljamsu 10 visvairāk meklēto nodziedznieku sarakstā. 30.aprīlī tika izdots federāls orderis viņa aizturēšanai par apsūdzībām nepilngadīgo seksuālā izmantošanā.

“Viņa statusa dēļ viņam ir līdzekļi un pieeja bērniem, un tas viņu padara bīstamu. Viņš izmanto visneaizsargātākos bērnus,” paziņoja īpašais aģents Džefs Jesenskis FIB videomateriālā par Viljamsu.

FIB bija piedāvājis atlīdzību līdz 100 tūkstošiem ASV dolāru (52,4 tūkstošiem latu) par informāciju, kas ļautu Viljamsu notvert.

Viljamss ir bijušais antropoloģijas un dzimumu pētījumu profesors Dienvidkalifornijas Universitātē. FIB informēja, ka viņa upuri ir zēni vecumā no 14 līdz 17 gadiem, kas lielākoties dzīvo Trešās pasaules valstīs. Viljamss ir daudz ceļojis par Dienvidaustrumāziju, tai skaitā Indonēziju un Filipīnām, kā arī pa Meksiku un Peru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+