×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2014
Drukāt

Meksikā atrasti vairāki masu kapi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Meksikā netālu no Igvalas pilsētas, kur nedēļu iepriekš pēc vardarbības uzliesmojuma pazuda 43 studenti, atrasti masu kapi, kuros aprakti vismaz 15 cilvēki.

Stāvā nogāzē, vietā, kurai faktiski nevar piekļūt automašīnā, atrastas sešas bedres. Atraduma vietu aplencis karaspēks un armija, tur strādā tiesu medicīnas eksperti.

Kā pastāstījis Gerrero štata galvenais prokurors Inakijs Blanko Kabrera, šobrīd vēl nevar precīzi pateikt, cik cilvēku tur apbedīti. Pēc viņa teiktā, masu kapi atrasti pēc tam, kad aizturēti un nopratināti 30 iespējamie nozieguma vaininieki, tai skaitā policisti un kādas bandas locekļi.

Par studentu pazušanu policijai tika paziņots pagājušajā svētdienā. Viņu meklēšanā tika iesaistīta štata policija un armija.

Studenti pazuda pēc vardarbības uzliesmojuma, kurā dzīvību zaudēja seši cilvēki un vēl 25 tika ievainoti.

Trīs cilvēki gāja bojā, kad vairākas grupas bruņotu cilvēku sāka apšaudīt automašīnas un autobusu, kurā atradās futbola komanda.

Vēl trīs cilvēki zaudēja dzīvību, kad pašvaldības policija atklāja uguni pret autobusiem, kurus bija ieņēmuši pedagoģiskās koledžas studenti, kas protestēja pret diskriminējošu darbā pieņemšanas praksi.

Kā liecināja kāds izdzīvojušais, 30-40 studenti aizvesti policijas mašīnās.

Pēc Blanko teiktā, apstiprinājušās izmeklētāju aizdomas, ka vardarbībā bijis iesaistīts noziedzīgais grupējums “Guerreros Unidos”, pie kura piederējuši arī vietējie policisti.

Varas iestādes izdevušas orderi arī Igvalas mēra arestam, bet mērs aizbēdzis no pilsētas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+