×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

Meksikā ik gadu atmazgā aptuveni desmit miljardus dolāru

Foto - AFPFoto - AFP

Meksikā ik gadu tiek atmazgāti aptuveni desmit miljardi dolāru (5,4 miljardi latu), atklājis Meksikas finanšu ministrs.

ASV Valsts departamenta aplēses savukārt liecina, ka Meksikā ik gadu tiek legalizēti 19 līdz 39 miljardi dolāru (10-21 miljards latu), kas iegūti noziedzīgā ceļā. Lai cīnītos pret šo negatīvo tendenci, Meksikas prezidents Felipe Kalderons (attēlā) parakstījis jaunu likumu, ko pagājušajā nedēļā pieņēma Kongress un kura mērķis ir uzlabot varasiestāžu iespējas sekot līdzi aizdomīgiem skaidras naudas pirkumiem, piemēram, māju, automašīnu un dārglietu iegādei.

Jaunais likums apgrūtinās narkokarteļu iespējas vairot savu bagātību, lai “finansētu vēl citus noziegumus, piekukuļotu varasiestādes vai pārkāptu pilsoņu tiesības”, norādīja Kalderons. Jaunais likums prasa uzņēmumiem ziņot par nekustamo īpašumu pirkšanu vai pārdošanu, ja darījuma summa pārsniedz miljons Meksikas peso (aptuveni 42 tūkstošus latu). Tāpat jāziņo arī par lidmašīnām, laivām un automašīnām, ja to summa pārsniedz 200 tūkstošus peso (8000 latu), kā arī dārglietām, pulksteņiem un mākslas darbiem, kas tiek pirkti vai pārdoti par vairāk nekā 300 tūkstošiem peso (12 500 latiem).

Enerģisku cīņu pret narkotiku karteļiem Kalderons sāka 2006. gada decembrī, un kopš tā laika ar narkotiku tirdzniecību saistītā vardarbība prasījusi jau aptuveni 60 tūkstošu cilvēku dzīvību. Kalderona pilnvaru termiņš prezidenta amata beidzas šā gada decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+