×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Meksika paziņo par narkokarteļa “Zetas” līdera iespējamo nāvi

Foto - AFPFoto - AFP

Meksikas jūras kara flote paziņojusi, ka netālu no ASV robežas, ļoti iespējams, nogalināts ietekmīgā narkokarteļa “Zetas” līderis Eriberto Laskano.

Flote paziņoja, ka vēl gaida tiesu medicīnas ekspertu slēdzienu, bet nogalinātais, visticamāk, ir Laskano, kas pazīstams arī kā “El Laska”. Viņš nogalināts apšaudē Koavilas štatā. Meksikas varasiestādes paziņojušas, ka arestēts arī “Zetas” slepkavu bandas vadonis Salvadors Alfonso Martiness Eskobedo, kurš tiek saistīts ar 72 imigrantu nogalināšanu, kāda amerikāņa slepkavību un diviem ieslodzīto izlaušanās gadījumiem. Arestēti arī pieci viņa līdzdalībnieki. Viņi tika notverti sestdien Nuevolaredo, Tamaulipasas štatā.

Varasiestādes uzskata, ka Martiness Eskobedo, pazīstams arī kā “Komandants Ardilla”, bijis autors idejai par 72 imigrantu nogalināšanu. Nogalināto līķi tika atrasti Sanfernando, Tamaulipasas štatā, 2010. gada augustā. Viņš tiek apsūdzēts arī par līdzdalību amerikāņa Deivida Hārtlija slepkavībā 2010. gada septembrī un šīs lietas izmeklētāja nogalināšanu. Martiness Eskobedo tiek saistīts arī ar 141 ieslodzītā izlaušanos no cietuma Nuevolaredo 2010. gada decembrī un 131 ieslodzītā bēgšanu no cietuma Pjedrasnegrasā, Koavilas štatā, informēja Meksikas jūras kara flotes preses pārstāvis. Tāpat tiek uzskatīts, ka Martiness Eskobedo ir saistīts arī ar notikumiem, kad uzieti citi masu kapi Tamaulipasas štatā ar vairāk nekā 200 cilvēku mirstīgajām atliekām, kā arī vēl vismaz 50 cilvēku slepkavībām Meksikā.

“Zetas” narkokartelis ir viens no Meksikas narkotiku tirdzniecības un organizētās noziedzības galvenajiem spēkiem. Sākotnēji “Zetas” bija Meksikas īpašo uzdevumu vienības karavīri, kuri bija apmācīti meklēt un sagūstīt narkobaronus. 90. gadu beigās dezertieru grupa sāka strādāt Līča karteļa narkobaronu labā, bet vēlāk izveidoja pati savu bandu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+